Planszowe Gram Prix – nominacje do kategorii: Gra imprezowa

7 edycja Plebiscytu Planszowe Gram Prix startuje 15.02.2021. Jak zwykle towarzyszyć jej będzie kilka konkursów, w tym główny, w którym pula nagród składa się ze 111 gier planszowych!  Zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera i dołączenia do wydarzenia na Facebooku, by niczego nie przegapić.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi tytułami gier nominowanych do kategorii: Gra imprezowa.

Zgodnie z regulaminem plebiscytu, do tej kategorii mogły zostać zgłoszone gry wydane w ubiegłym roku, które nie wymagają długiego tłumaczenia zasad ani rozkładania elementów, rozgrywka ma „lekki”, często żartobliwy charakter, zaś czas gry nie przekracza 45 minut.

Oto lista nominowanych gier:

Spis treści

20 Sekund Challenge – P. Kortas, A. Bukowski (Trefl S.A.) 


Dwie drużyny, jeden sędzia, ponad 400 szalonych wyzwań i tylko 20 sekund, by nie dać się pokonać! W 20 sekund challenge gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił, podejmując się wykonania serii nieoczywistych, zaskakujących i szalonych zadań. Im szybciej zmierzycie się z wyzwaniem, tym mniej czasu pozostawicie rywalom. Niesamowita gra towarzyska, która rozśmieszy Was do łez!

 

Alfa Zulu – The Fantastic Factory (Pink Frog)


Wspaniała zabawa słowem dla małych i dużych, którzy dzięki tej grze jeszcze bardziej pokochają nasz język i opanują go do perfekcji. Prosta mechanika i wysoka regrywalność sprawiają, że wszyscy zapamiętają zasady w kilka chwil, a później przez dłuuuugi czas nie będą mogli oderwać się od rozgrywki. Zabawa polega na odgadnięciu hasła z karty pytań i podania go w formie innych wyrazów, których pierwsze litery utworzą wyraz-klucz! Jednak zadanie nie jest takie proste, obserwujesz uciekające sekundy odmierzane przez klepsydrę, a żadne ze słów podanych podczas całej zabawy nie może się powtórzyć! To świetny sposób na naukę dla młodszych i zacięty pojedynek dla starszych wyjadaczy gier słownych.

 

Bardzo przeciętny quiz (Tactic Games)


Kto powiedział, że bycie przeciętnym jest nudne? Witamy w grze, w której przeciętni zgarniają punkty, a najzwyczajniejsi wygrywają! Jeśli chcesz zatriumfować w Bardzo Przeciętnym Quizie, nie celuj ani zbyt wysoko, ani zbyt nisko. Wykonuj zadania i odpowiadaj na pytania, ale zawsze staraj się trafić odpowiedzią gdzieś pośrodku, by dotrzeć do mety! Bardzo Przeciętny Quiz gwarantuje ponadprzeciętną rozrywkę!

 

Daj głos – P. Kortas, A. Bukowski, T. Czerwiński (Trefl S.A.)


Lubicie planszówki ze znajomymi? Wolicie ekscytującą rywalizację, czy raczej kooperacyjne gry? Jeżeli uwielbiacie karciane gry towarzyskie to Daj Głos od Trefl z pewnością przypadnie Wam do gustu. Czy wiesz, jak brzmi wiertarka, którą sąsiad potrafi umilić poranek? Znajomy dźwięk prawda? Ale czy umiesz go naśladować? Jakie dźwięki wydają banany, tęcza albo spadające na ziemię piórko? Sprawdź sam!

W tej grze towarzyskiej musisz jak najszybciej odgadnąć pochodzenie różnych dźwięków, które odwzorowywać będą inni gracze! To gra dla całej rodziny, ale również sprawdzi się świetnie jako imprezowa karcianka! Nasłuchuj, zgaduj i wygrywaj! A przede wszystkim Daj głos!

 

Decipher – K. Moriya (Fox Games)


Decipher to gra dla miłośników gier słownych oraz imprezowych. Dzięki kolorowej oprawie graficznej oraz niebanalnemu systemowi szyfrowania pokochasz tę grę od razu! Gracze używają czterech elementów o różnych kształtach do tworzenia i rozwiązywania łamigłówek. W każdej rundzie inny gracz buduje tajne słowo. Inni wiedzą tylko, które fragmenty liter znajdują się w tajnym słowie, i zbierają wskazówki i punkty.

  1. Słowotwórca układa z liter swoje sekretne słowo, przygotowując specjalne elementy tworzące litery
  2. Poszukiwacze zbierają informacje, poprzez wskazywanie odpowiednich miejsc na planszy
  3. Poszukiwacze odkrywają rozwiązanie – pierwsza osoba, która odgadnie sekretne słowo, zdobędzie więcej punktów!

Zadaniem Słowotwórców jest ułożenie sekretnego słowa z ustalonej wcześniej liczby liter. Poszukiwacze słów starają się w każdej rundzie odgadnąć, jakie to słowo. Pomagają im w tym elementy liter, które stopniowo będą pojawiały się na planszy deszyfrującej. W trakcie rozgrywki każdy z graczy zostaje Słowotwórcą na jedną rundę, a poprzez pozostałe rundy będzie Poszukiwaczem słów. Rozgrywka kończy się, gdy każdy z graczy rozegra swoją rundę jako Słowotwórca. Gracz z największą liczbą punktów zostaje zwycięzcą.

 

Dikti – P. Kortas, A. Bukowski, T. Czerwiński (Trefl S.A.)


Dikti to szybka, zabawna i wymagająca refleksu gra! Używając liter znajdujących się na kartach, twórz słowa pasujące do wskazanych kategorii i pozbądź się swojej talii, zanim zrobią to inni! Wiele wariantów rozgrywki gwarantuje wiele godzin zabawy. To szybka gra ze słowami w roli głównej.

 

Dreadful Circus – B. Faidutti (Portal Games)


Dreadful Circus to szybka strategiczna gra karciana Brunona Faidutti’ego (Cytadela, Misja:
Czerwona Planeta, Mystery of the Abbey) dla 4 do 8 graczy, przenosząca graczy do świata
upiornych cyrków rodem z najczarniejszych koszmarów. Wcielimy się w dyrektorów trup
cyrkowych, rywalizujących z sobą o przyciągnięcie uwagi największej liczby widzów i
zarobienia największej ilości pieniędzy. Dreadful Circus operuje na mechanice licytacji i
negocjacji, gdzie gracze wchodzą z sobą w głęboką interakcję, starając się pozyskać dla
siebie jak najlepsze karty i zrealizować jak najwięcej Kontraktów. Posiada bogatą,
przepiękną szatę graficzną, przywodzącą na myśl magiczne, przerażające światy z
najgłębszych zakamarków naszej wyobraźni.

 

EGO Gold – P. Kortas, A. Bukowski, T. Czerwiński (Trefl S.A.)


Ego Gold to zupełnie nowy tytuł w serii gier Ego, stanowiący świetną okazję do jeszcze lepszego poznania siebie i innych. W Ego Gold gracze wspólnie zastanawiają się nad różnymi aspektami codziennego życia. Zdecyduj, jakie jest Twoje zdanie na dany temat, a pozostali gracze spróbują odgadnąć Twoją odpowiedź.

Kto z nas był najbardziej rozpieszczony jako dziecko? Popcorn czy wata cukrowa? Ego Gold zawiera aż 660 pytań i zagadnień dotyczących Ciebie i Twojego stosunku do otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Daj się zaskoczyć i baw się świetnie, odkrywając, co na dany temat myślą Twoi przyjaciele i rodzina!

 

GRA – Gra na każdą kieszeń – C. Handy (Lucrum Games)


Chcesz zagrać w grę? Nie pierwszą lepszą, tylko GRĘ, w której liczą się silne nerwy i umiejętność odczytania umysłów swych rywali? Licytuj, podejmuj ryzyko, przejrzyj blef przeciwników, a sam zachowaj kamienną twarz. Tylko tak wygrasz w tę GRĘ!.

 

Gra w zielone – F. Romain (Rebel)


Gra w zielone! to kooperacyjna, skojarzeniowa zabawa, w której uczestnicy wspólnie starają się odgadnąć jak najwięcej haseł i w ten sposób zdobyć jak najwyższy wynik. Wypisując skojarzenia, łączące pary wylosowanych słów, będziecie tworzyć dla współgraczy podpowiedzi, które pomogą im w odgadnięciu początkowego układu kart. 

Dobierzcie karty haseł i w sekrecie wypiszcie ich cechy wspólne na swoich planszach koniczyn – to Wasze wskazówki. Następnie razem postarajcie się odgadnąć hasła każdego z graczy. Na koniec gry obliczcie swój wynik na podstawie liczby haseł, które udało się Wam odgadnąć, i zapiszcie go na specjalnej karcie. W każdej rozgrywce starajcie się uzyskać jeszcze lepszy wynik!

 

HINT – J. Bülow, J. Resting-Jeppesen (Rebel)


HINT to gra imprezowa, w której drużyny na przemian odgadują hasła na podstawie wskazówek udzielanych przez swoich graczy. Aby naprowadzić drużynę na dobry trop, gracz musi się wykazać pomysłowością, ponieważ wskazówki przekazuje w określony na karcie sposób – może je opisywać, rysować, pokazywać albo nucić. Im więcej haseł odgadnie drużyna, tym więcej punktów zdobędzie. Ale uwaga! Lepiej nie zgadywać na ślepo, ponieważ niektóre hasła są zakazane!

 

Ja Ci pokażę! Gra imprezowa – M. Szewczyk (Edgard Games)


Opisz Dartha Vadera w trzech słowach, pokaż spaghetti samymi dłońmi, zagraj Robin Hooda używając wyłącznie dźwięków i obserwuj reakcje drużyny!

Ja ci pokażę to dynamiczna gra towarzyska, która idealnie sprawdzi się podczas imprezy, spotkania z rodziną czy wyjazdu ze znajomymi. Rozgrzejcie szare komórki i zademonstrujcie podchwytliwe hasła na 10 sposobów. Proste zasady, szybkie tempo, zaskakujące hasła i rozgrywki pełne śmiechu gwarantowane.

 

Ja Ci pokażę! Junior – M. Szewczyk (Edgard Games)


Spróbuj swoich sił w wyjątkowych kalamburach: pokaż baletnicę za pomocą samych dźwięków, opisz smutnym głosem picie wody lub zaprezentuj burzę z piorunami uśmiechając się od ucha do ucha!

Ja ci pokażę. Junior to dynamiczna gra dla całej rodziny, która pozwala demonstrować hasła na 6 różnych sposobów i rozgrzewać swoje szare komórki. Szybkie tempo, proste zasady, wiele możliwości i jeszcze więcej śmiechu. Zabierz grę na rodzinny piknik lub spotkanie w gronie przedszkolaków i przekonaj się, że każda rozgrywka to gwarancja wspaniałej zabawy!

 

Jak Kura Pazurem – The Fantastic Factory (Alexander)


Jak Kura Pazurem to gra dla osób, które cenią sobie świetną zabawę, a ich wyobraźnia nie zna granic. Gracze staną przed wyzwaniem zilustrowania haseł w taki sposób, aby odgadli je rywale. Ale muszą to zrobić słabszą ręką, a po wylosowaniu karty specjalnej nawet trzymając mazak stopą lub w ustach! Czyste szaleństwo podkręcają zwariowane hasła, takie jak Laponia, Piraci z Karaibów, czy maszynka do golenia. Dodatkowym atutem jest możliwość dodania własnych pomysłów! To świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku.

 

Kalambury Na Odwrót – Alexander (Alexander)


Ta gra niejednokrotnie zmusi cię, żebyś stanął na głowie niczym bohaterowie z okładki. Na szczęście nie będziecie musieli wykazać się niezwykłą sprawnością fizyczną. Jednak to nie oznacza, że będzie łatwo! Gracze w Kalamburach na odwrót staną przed nie lada wyzwaniem odgadnięcia właściwego hasła przedstawianego za pomocą słów, a nie jak dotąd – gestykulacji i mimiki. Aby zdobyć jak najwięcej punktów uczestnicy muszą rozszyfrować zagadkę i stworzyć pytanie, w którym zawarte będzie właściwe hasło. Urozmaiceniem zabawy są 2 rodzaje kart. Dzięki nim gracze mogą łatwo zaimplementować do zabawy własne propozycje kalambur.

 

Kalendarium – Alexander (Alexander)


Są takie daty, które zna niemal każdy z nas. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, wybuch I Wojny Światowej – możemy je podać nawet wyrwani ze snu w środku nocy. Ale czy wiecie, w którym roku premierę miała kultowa gra „Doom”? A kiedy ukazał się na rynku pierwszy komiks z serii o Tytusie, Romku i Atomku? Kalendarium to świetny quiz, który nie tylko sprawdza waszą wiedzę historyczną, ale także pozwala wykazać się znajomością niezwykle różnorodnych dziedzin. To także lekcja przewidywania, bo aby zdobyć punkty nie trzeba znać dokładnej daty, lecz potrafić określić, która z odpowiedzi jest najbliższa prawdzie! Zwycięzcą zostanie osoba, która ma świetną pamięć do dat, a także potrafi odważnie obstawiać, gdyż to każdy gracz decyduje ile pchełek postawi na daną odpowiedź – 1, 2, czy 3.

 

Kragmortha – F. Bonifacio, R. Crosa, M. Enrico, C. Ferlito, W. Obert (Galakta)


Stanie na jednej nodze, utrzymywanie karty na głowie, gra z zaciśniętymi pięściami czy
zamkniętymi ustami – oto niektóre ze straszliwych rzeczy, które będziesz musiał zrobić,
jeśli nie zdołasz uniknąć gniewu Mrocznego Pana. Jeśli jednak dopisze ci szczęście, może
zdołasz popchnąć przeciwnika ku zgubie! Jak głoszą legendy, przebiegłość goblinów nie
zna granic… wierzysz w to? Chcesz to sprawdzić?

Kragmortha to zabawna gra planszowa dla 2-8 graczy. Wewnątrz osobistej biblioteki Rigora
Mortisa jego sługi będą walczyć o Magiczne Księgi i próbować uciec przed gniewem
Mrocznego Pana. Każdy z graczy będzie poruszał Rigorem Mortisem lub swoim goblinem,
starając się ocalić życie i nie narazić się na otrzymanie Kart Krzywych Spojrzeń. Biblioteka
kryje jednak i inne, po stokroć bardziej przerażające niespodzianki! Czy jesteś pewien, że
chcesz sprawdzić, co kryje się za następnym teleportem?

 

Król kur – M. N. Andersen (Pink Frog)


W kurniku istny kurmageddon! Wszystkie koguty walczą ze sobą o totem króla kur, póki nie stracą swoich jaj. Atak może przyjść w każdej chwili i od któregokolwiek z graczy, zatem graj sprytnie. Czy lepiej samemu zaatakować któregoś rywala, czy zagrać kartę obronną? A może pozostać neutralnym? Tylko że jeśli nikt cię nie zaatakuje, okażesz się tchórzem i też stracisz jajko. Zatem wybierz mądrze i żongluj sojuszami, chroniąc jedynie własny interes.

 

MikroMakro: Na tropie zbrodni – J. Sich (Lucky Duck Games)


Witajcie w cichym, acz opanowanym przez kryminalistów miasteczku. Mroczne sekrety, podstępne
kradzieże i zabójstwa są tu na porządku dziennym. Lokalna policja przestała panować nas sytuacją i
dramatycznie potrzebuje waszej pomocy!
MikroMakro to gra kooperacyjna na dedukcję i spostrzegawczość. Będziecie wspólnie rozwiązywać
sprawy kryminalne, dociekać motywów, szukać dowodów i skazywać winowajców. Bystre oko przyda się
wam nie mniej niż przenikliwy umysł, by odnaleźć rozwiązania zagadek na olbrzymiej planszy 75 x 110
cm. Dołączone szkło powiększające pomoże wam dostrzec każdy detal. Przed wami kawał
detektywistycznej roboty!
Jeden gracz zostaje głównym śledczym i odpowiada za czytanie na głos opisów spraw (oczywiście w
dalszym ciągu pomaga je rozwiązywać). Gracze decydują, którą sprawę chcą rozwiązać i główny śledczy
czyta pierwszą kartę śledztwa. Gracze wspólnie eksplorują mapę miasta i odpowiadają na kolejne
pytania dotyczące śledztwa. Gra się kończy, gdy ostatnia karta sprawy zostanie dobrze rozwiązana..

 

Mix Tura – J. M. F. Aguilera (Muduko)


Karcianka, w której gracze wcielają się w goblinów testujących eliksiry. Wśród tych
bezpiecznych trunków kryją się też trucizny, które zamieniają w duchy. Pełna zabawnych
poleceń i negatywnej interakcji gra, w którą może zagrać nawet 10 osób jednocześnie.

 

Mruczando – The Fantastic Factory (Pink Frog)


Bo muzyka łączy pokolenia! To gra, która powstała z miłości do wspaniałych piosenek, które nieodzownie towarzyszą nam w wielu wyjątkowych momentach. Zakręć kołem, wybierz piosenkę z listy i zacznij nucić. Mruczando rozśpiewa wasze życie! W naszym Mruczniku znajdziecie 7 kategorii z najprzeróżniejszymi szlagierami. Od Hanki Ordonówny, przez Budkę Suflera, Kult, Zenka Martyniuka, po Roksanę Węgiel czy Nocnego Kochanka. Od Beatlesów i Stonesów, przez Queen, ABBĘ, Modern Talking, do Eda Sheerana i Billie Eilish. W tej grze każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie czy na ślubie tańczyliście w rytm Noce i Dnie, czy przy ognisku wykrzykiwaliście tekst Autobiografii, a może uczyliście się angielskiego z utworów Bryana Adamsa, to w tej zabawie wyruszycie w sentymentalną podróż do najdalszych zakątków pamięci.

 

Obrazki – C. Stöhr, D. Stöhr (Rebel)


Kolorowe kostki, sznurki i patyki… Wylosuj zestaw kreatywnych narzędzi, a następnie spróbuj z jego pomocą odzwierciedlić wskazane zdjęcie. Niech inni domyślą się, o którą fotografię chodziło!

Obrazki to dynamiczna gra rodzinna z niezwykle prostymi zasadami. Każdy z uczestników będzie starał się odwzorować grafikę z sekretnej karty za pomocą jednego z dołączonych zestawów elementów. A gdy wszyscy skończą swoje prace, przyjdzie czas na odgadywanie, o które obrazki chodziło.

 

 

 

Pablito – M. N. Andersen (Pink Frog)


Odkryj w sobie artystę, poczuj ducha mistrzowskich obrazów Picassa i zorganizuj wernisaż, który przyciągnie całe tłumy widzów, a najwyższą ceną, jaką może osiągnąć Twoje dzieło jest laur zwycięstwa i miano nowego Pablito! We wspólnej zabawie mogą wziąć udział wszyscy, dla których bliska jest świetna zabawa. Nawet jeśli ich zdolności artystyczne nie stoją na najwyższym poziomie. Zadaniem graczy jest odzwierciedlenie obrazów z karty za pomocą figur geometrycznych. Im szybciej twoja wizja zostanie poprawnie rozszyfrowana, tym więcej punktów zdobędziesz. To wyjątkowa gra imprezowa, która zaskakuje rozmachem i ciekawym sposobem punktacji.

 

Pol’and’Rock – J. Owsiak (Phalanx)


Przenieś się w serce tętniącego wolnością, pokojem, miłością i przyjaźnią festiwalu! Stwórz unikatową planszę wykorzystując modularne kafle z kultowymi Miejscówkami. Przemieszczaj się po terenie Pol’and’Rocku, wykonuj różnorodne akcje, gromadź Gości i zdobywaj Wspomnienia! Kto z Was stworzy najpiękniejszą historię?

Gra Pol’and’Rock podzielona jest na szereg rund, w trakcie których każdy z Was będzie wykonywał swoje akcje. Podczas jednej rundy, zaczynając od pierwszego gracza, każdy gracz po kolei może wykonać do trzech akcji (może mniej, nie macie obowiązku wykorzystania wszystkich trzech jeśli nie chcecie). Gdy pierwszy gracz wykona wszystkie akcje, kończy turę, a swoje trzy akcje będzie wykonywał gracz po lewej stronie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) itd. Gdy wszyscy gracze rozegrają swoje tury, runda się kończy i przechodzicie do rozegrania kolejnej.

 

Postaw na klocka! – P. Świstek (Muduko)


Zwariowana gra zręcznościowa, w której nie tylko gracze rywalizują ze sobą w jak
najszybszym tworzeniu z klocków budowli wskazanych na karcie, ale często muszą też ze
sobą współpracować w ramach zadań drużynowych.

 

Przewrotne Żabki – O. Takuya (Granna)


Rewelacyjna rodzinna gra logiczna o niezwykle prostych zasadach, które każdy opanuje w mniej niż minutę! Twoim zadaniem jest sprytne dokładanie swoich kolorowych żabek na planszę gry tak, aby finalnie było ich jak najwięcej. Jednak musisz dobrze KUMbinować, gdyż przeciwnicy mogą pokrzyżować Twoje plany! 

 

Rewelacje – V. Bidault (Trefl S.A.)


Wszyscy kochają gry planszowe. Takie towarzyskie rozrywki to świetny powód do wspólnej integracji, pękania ze śmiechu, czy poznawania się lepiej.

Wolicie rywalizację, czy raczej gry polegające na współpracy? Jeżeli wybralibyście ekscytującą grę kooperacyjną, to przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Planszówka wręcz rewelacyjna, ale przeznaczona tylko dla dorosłych graczy!

W tej grze planszowej odsłonicie swoje emocje i uczucia w konkretnych, często kontrowersyjnych sytuacjach, a następnie spróbujecie określić, jak poczuliby się inni gracze. Dobrze się rozumiecie? Czy wiecie, jak zachowają się inni w nieoczywistych i krępujących sytuacjach? A Wy co zrobicie, gdy otrzymacie niewygodne pytanie?

Zaintrygowani? Ta gra towarzyska jest naprawdę Re(we)lacyjna!

 

RUM – Gra na każdą kieszeń – C. Handy (Lucrum Games)


Statek roztrzaskał się o skały! Morze wyrzuciło na plażę jego resztki, wśród nich są też cenne butelki rumu. Zdobądź jak największą ich kolekcję. Zasobny w taki arsenał bez problemu zostaniesz nowym kapitanem! Ale śpiesz się, zbliżają się piraci!

 

Scenariusz za Milion – D. Stamm (Portal Games)


Scenariusz za milion to imprezowa gra karciana dla 3 do aż 10 osób, która przeniesie nas
do Hollywood! Jeden z graczy wcieli się w filmowego producenta, a pozostali podzielą na
dwie grupy scenarzystów, rywalizujących ze sobą o prawo do nakręcenia kasowego
blockbustera. Scenariusz za milion to gra interakcyjna i integracyjna, zachęcająca graczy do
wcielenia się w różne postacie, wygłaszania przemówień i toczenia zażartych dyskusji!

 

Spektrum – A. Hague, J. Vickers, W. Warsch (Rebel)


Wydaje Ci się, że myślisz podobnie jak Twoi znajomi? Ze Spektrum możesz to sprawdzić!
W tej wyjątkowej grze towarzyskiej dwie drużyny rywalizują ze sobą, próbując umiejscowić na
skali podane hasło. Co mógł mieć na myśli nasz zawodnik? Czy na pewno wziął pod uwagę to
samo, co my? Wymyślajcie, analizujcie i odgadujcie, by zdobyć jak najwięcej punktów i pokonać
przeciwników.

 

Tajne przez poufne. Gra imprezowa – A. Steinwender, M. Slawitscheck (Edgard Games)


Gra imprezowa, dzięki której poznacie się na wylot!

Czy umiesz obrócić język pionowo? Czy potrafisz wymienić tytuły trzech piosenek The Beatles? Czy zdarzyło Ci się nie oddać pieniędzy w terminie? Zagrajcie w ekscytującą grę Tajne przez poufne pełną intrygujących pytań, których nikt nigdy nie zadawał. Bawcie się w gronie przyjaciół i poznajcie się na wylot!

Tajne przez poufne to gra imprezowa, która sprawdzi, ile o sobie wiecie, czego się domyślacie i co przed sobą ukrywacie! Czy kiedykolwiek szperałeś potajemnie w czyimś telefonie lub wyszedłeś z restauracji, nie płacąc? Czy kiedykolwiek byłeś na randce w ciemno lub zdarzyło ci się wydać dużo pieniędzy na jakąś zachciankę?

Myślisz, że ty i Twoi znajomi nie macie przed sobą tajemnic? A może jednak? Sprawdź, jak dobrze znasz swoich przyjaciół i jak dobrze oni
znają Ciebie! Odpowiadaj na pytania, analizuj odpowiedzi pozostałych graczy i odgadnij, kto należy do twojej drużyny!

 

To ja go tnę – R. Badie (Rebel)


Zbierzcie drużynę bohaterów i wyruszcie na epicką przygodę przepełnioną prawdziwą jatką! Niech zdrada, groźne potwory i humor znany z Odjechanych jednorożców zagoszczą na Waszym stole!

Podczas rozgrywek w To ja go tnę! będziecie mieli okazję pokonywać groźnych przeciwników i sabotować plany swoich wrogów. Aby osiągnąć cel, będziecie wyposażać herosów w przedmioty, ujarzmiać magiczne potęgi i korzystać z modyfikatorów rzutów, by skutecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zwycięży gracz, który jako pierwszy ubije 3 potwory lub zbierze drużynę składającą się z 6 różnych klas.

 

Ucho od śledzia – The Fantastic Factory (Pink Frog)


Ogromna porcja spontanicznego śmiechu, podwójna dawka pozytywnej energii, a to wszystko suto doprawione wspólną zabawą w sosie ćwiczeń intelektualnych. Oto nasz przepis na najlepszego śledzia pod słońcem! Ucho od Śledzia to familijna gra imprezowa, w której gromki śmiech wybucha co chwila, a najlepsze odpowiedzi wyłaniają się z totalnego chaosu. Gracze zakładają na głowę opaski z włożoną kartą i usiłują odgadnąć przedstawione przez nie hasło. Nie będzie to łatwe, gdy jedynymi podpowiedziami są najbardziej wymyślne dźwięki innych uczestników, a wśród haseł nie zabraknie tak oryginalnych jak ZOMBIE NA DYSKOTECE, OSTATNI OSIOŁ, czy ŚPIEWACZKA OPEROWA POD PRYSZNICEM.

 

Załoga: Wyprawa w głębiny – T. Sing (Galakta)


Pora skoczyć na głęboką wodę! Zostaliście zaproszeni do udziału w niesamowitej
ekspedycji w morskie odmęty. Głęboko pod powierzchnią natrafiono na pradawne artefakty
i to wy musicie wyruszyć, by odkryć ich pochodzenie. Wasi mocodawcy nie mówią wam
jednak wszystkiego. Sami musicie zanurzyć się w nieznane, by móc rozwikłać tę zagadkę.
Załoga: Wyprawa w głębiny to niezależna kontynuacja gry Załoga: W poszukiwaniu
dziewiątej planety, zdobywcy tytułu Kennerspiel des Jahres 2020 (Zaawansowana gra
roku).
96 kart zadań postawi graczy w obliczu kolejnych wyzwań o zróżnicowanym stopniu
trudności, nadając rozgrywce nowej głębi i świeżości. Dobra komunikacja to podstawa – ale
pod wodą wszystko jest trudniejsze, niż się wydaje…

 

Założysz się? Wyzwania – Tactic Games (Tactic Games)


Najnowszy członek rodziny gier Założysz się? wchodzi z hukiem na każdy wieczór z grami! Sprostajcie wyzwaniom i pokażcie, na co was stać! Reszta graczy obstawia, komu się powiedzie. W tej zabawnej grze dla całej rodziny nikomu nie zabraknie wyzwań i aktywności!

 

 

 

 

Arkadiusz Deroszewski