Portal Games rusza z kolejnymi przedsprzedażami i przypomina o premierach

Mystic Vale Big Box

Mystic Vale Big Box zawiera grę bazową Mystic Vale oraz 3 dodatki: Dolina Magii, Dolina Dziczy i Burza Many. Mystic Vale to innowacyjna gra karciana dla 2 do 4 osób, w której gracze przewodzą klanami druidów starającymi się ściągnąć klątwę ze swojej doliny. W tej grze strategicznej nie tylko budujemy swoje talie, ale też same karty – będziemy dodawać do nich potężne rozwinięcia. Gra zawiera innowacyjne przezroczyste karty, które nakładając jedna na drugą i umieszczając w koszulce dodają specjalne efekty. Tworzenie kart za pomocą rozwinięć i kupowanie kart doliny we właściwym czasie, pomoże wam przywrócić do życia najcudowniejszą część Tajemniczej Doliny i osiągnąć zwycięstwo.

PREMIERA: Pierwszy kwartał 2021

PRZEDSPRZEDAŻ MYSTIC VALE BIG BOX

Aeon’s End Legacy

Aeon’s End Legacy to samodzielna kooperacyjna gra karciana w świecie fantasy dla 1-4 osób zawierająca kampanię z elementami legacy i oparta na popularnej grze Aeon’s End. Na graczy czeka 7 rozdziałów z nowymi przygodami, kartami i Nemezis. Z upływem gry zasady będą się zmieniać, a na karty instrukcji trafią kolejne naklejki modyfikujące rozgrywkę. Decyzje podjęte w pierwszej rozgrywce, będą miały wpływ na przyszłe gry w kampanii. Postaci nauczą się nowych mocy i efektów, których będą mogły wykorzystać do rozgrywki w innych grach Aeon’s End po zakończeniu kampanii. W sklepie Portalu oraz w limitowanej ilości w dobrych sklepach z planszówkami znajdziecie zestawy z kartami promocyjnymi!

UWAGA: Gra jest drukowana w tej samej drukarni, co oryginalne, angielskie wydanie. Jednak jest to inna drukarnia niż ta, z której korzystaliśmy podczas druków AEON’S END oraz AEON’S END: Wieczna Wojna, co oznacza, że barwy kart mogą się NIEZNACZNIE różnić. Z drugiej strony polskie wydanie będzie nawet lepsze niż oryginalne, bowiem zawierać będzie płótnowane wykończenie kart, a więc bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i przyjemniejsze w dotyku

PREMIERA: czwarty kwartał 2020/pierwszy kwartał2021

PRZEDSPRZEDAŻ AEON’S END LEGACY

The Best of Magazyn Portal II

The Best of Magazyn Portal II to drugi tom antologii z najlepszymi artykułami o tematyce RPG wydanymi przed laty przez Ignacego Trzewiczka i Michała Oracza w Magazynie Portal. Dla tych, którzy z grami fabularnymi nie mieli wcześniej do czynienia, seria The Best of Magazyn Portal jest świetną lekturą wprowadzającą.

PREMIERY W NADCHDZĄCM TYGODNIU

Neuroshima: Last Aurora

To gra idealna dla miłośników strategii i walki o przetrwanie w świecie postapo. Prowadzisz w niej swój konwój poprzez skutą lodem i skażoną radioaktywnym pyłem krainę walcząc z przeciwnościami. Cel jest jeden: po drodze do ostatniej deski ratunku, jakim jest lodołamacz Aurora, zebrać jak najwięcej punktów. Aurora przybije do brzegu już niebawem, ale tylko jeden, ostatni raz. 

Polska wersja Last Aurory zawiera człon Neuroshima, bo gra od Mauro Chiabotto bardzo nam się spodobała i postanowiliśmy wydać ją w realiach znanego wam uniwersum. Postapokaliptyczny i skażony świat Neuroshimy opanowany buntem maszyn, idealnie nadaje się jako sceneria Last Aurory. Fani znajdą w pudełku karty z nazwami znanymi fanom z uniwersum Neuroshimy i inne nawiązania. Sama mechanika nie uległa zmianie względem oryginalnego wydania.

PREMIERA: 10 listopada 2020

Czółko Junior

To popularna gra towarzyska od wydawnictwa 2Pionki w wersji dla całej rodziny. W Czółku umieszczamy przy swoim czole kartę z hasłem, którego nie widzimy, ale widzą je inni gracze. Naszym zadaniem jest odgadnąć, co przedstawia hasło. Czółko Junior zawiera karty z prostymi ilustracjami, dzięki którym w zabawie będą mogły uczestniczyć także najmłodsze dzieci. Każda karta zawiera też opis, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do hasła na ilustracji. 

PREMIERA: 10 listopada 2020

Wojciech Mikolajczak