Penny Dreadfun Second Edition – kampania trwa – informacje o polskiej wersji językowej

Penny Dreadfun Second Edition: The Great London Adventure – nowa odsłona Penny Dreadfun z 2019 roku, cieszy się ogromny zainteresowaniem polskich wspierających na Kickstarterze. Z tego powodu chcielibyśmy powiedzieć parę słów na temat polskiej wersji językowej.

Penny dreadfun 2ndEition
Gra będzie produkowana w angielskiej wersji językowej – koszty wyprodukowania specjalnej, pełnej polskiej wersji językowej są zbyt duże, aby kampania mogła je w tym momencie udźwignąć. Jednak zobowiązujemy się do stworzenia oficjalnego tłumaczenia komponentów do gry, które są językowo zależne w wysokim stopniu, tj.:

  1. Instrukcji – wszystkich zasad do Penny Dreadfun Second Edition, w tym także ikon i podstawowych akcji używanych w grze (gra oparta jest na mechanice deckbuildingu, stąd większość poleceń na kartach jest wyrażona albo przez ikonografię albo przez tekst, który powtarza się na wielu kartach – w tym temacie tylko niektóre karty odbiegają od ogólnie przyjętego standardu gier deckbuildingowych)

  2. Księgi Scenariuszy – zawierających teksty fabularne przygód oraz instrukcje do Trybu Scenariuszy.

  3. Kart Eventów, Questów oraz Questów Osobistych – które zawierają rozbudowane teksty fabularne oraz polecenia.

  4. Innych kart, które wymagają tłumaczenia z powodu rozbudowanych tekstów akcji.

Wszystkie karty i instrukcje dołączymy do gry jako księgi w plikach .pdf – w tym także jako pliki przystosowane do wyświetlania na smartfonach. Całość tłumaczenia przypominać będzie księgi do gier paragrafowych lub rozbudowane instrukcje, każdą kartę będzie można wyśledzić za pomocą przypisanego do niej numeru – bowiem każda karta w zestawie posiada swój identyfikator w takiej formie.

Penny Dreadfun Second Edition: The Great London Adventure nie zawiera bardzo trudnych zasad ani języka – wiemy, że samo przetłumaczenie tekstów fabularnych i instrukcji pozwoli na rozegranie gry bez problemu w wersji angielskiej, bez tracenia niczego z rozgrywki.


Zamówienia grupowe

Przy okazji chcielibyśmy poruszyć także temat zamówień grupowych naszej gry.

Otrzymywaliśmy od naszych wspierających, w tym również od wspierających z Polski, wiele pytań na temat zamówień grupowych – czy są one możliwe, jak takie zamówienie złożyć oraz ile będzie kosztowała wysyłka.

Odpowiadając na te pytania: TAK, można składać zamówienia grupowe! Wręcz zachęcamy do takich zamówień, są one dla wspierających korzystne, ponieważ cena wysyłki znacząco spada, a przy większym zamówieniu możliwy jest również rabat na samych grach. Jako wydawca będziemy sprowadzali część wyprodukowanych w Chinach gier do Polski, co umożliwia znaczne obniżenie kosztów dostawy – już teraz sprawdzamy nasze możliwości w tej kwestii, jednak nie przekroczą one normalnych stawek za wysyłki w Polsce, staramy się za to znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na znaczne ich obniżenie.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt, czy to przez wiadomość na Kickstarterze, czy przez nasz profil na Facebooku (https://www.facebook.com/PennyDreadfun) , bądź przez e-mail: retailers@redigames.com

Pozdrawiamy serdecznie,

Redi Games Team

Krzysztof Pilch