Kampania kickstarterowa Blackbeard’s Lost Fleet już w połowie jesieni!

Pirackie klimaty, to wasza bajka? Już w połowie jesieni 2023 rusza kampania kickstarterowa gry Blackbeard’s Lost Fleet, autorstwa Andrzeja Kozakowskiego i Mirka Talika. Gra zostanie wydana przez wydawnictwo Taberna Vagantis Publishing (powstało z wydawnictwa  Ace of Brains, które wydało grę Alchemicus).

 

Gra jest całkowicie niezależna językowo i będzie miała instrukcję po polsku. Autorzy planują pokazać ją graczom na zbliżających się imprezach planszówkowych. Szczegóły wkrótce!

Postępy kampanii i jej rozpoczęcie będziecie mogli śledzić pod tym linkiem

Co to za gra?

Blackbeard’s Lost Fleet

Czarnobrody był jednym z najbardziej znanych piratów XVII i XVIII wieku. Na początku XVIII w. nagle zniknął, opuszczając swoją flotę. Niektórzy mówili, że zginął podczas walki na morzu, inni, że popłynął z zaufanymi ludźmi ukryć swój ogromny skarb. Jako, że natura nie znosi próżni, różni pomniejsi piraci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przejąć kontrolę zarówno nad porzuconą flotą, jak też i niesławnym pirackim miastem Nassau.

Blackbeard’s Lost Fleet łączy mechanikę deck-building, worker placement i delikatnego area control. Gracze rozbudowują swoje talie kart o kolejnych Lojalnych Piratów, a potem wysyłają ich na misje za pomocą pirackich szybkich statków. A wszystko to w celu wzniecania buntu i przejmowania władzy na statkach zaginionej floty Czarnobrodego, czy też znalezienia miejsca ukrycia jego legendarnego skarbu. Nie należy przy tym zapominać, że to, co liczy się wśród piratów, to sława i poparcie Latającego Gangu, który wybiera tego, kto będzie rządził Nassau.

Talie pirackich kompanów pozwalają graczom wysyłać swoich ludzi w konkretne miejsca. Niektóre karty dają możliwość zdobycia czegoś natychmiastowo, a inne wykonania akcji specyficznej dla konkretnego pirata. Karty można pozyskiwać do swoich talii, a także pozbywać się tych, które Gracz uzna za zbędne. Dodatkowo większości kart można użyć na kilka sposobów.

Przejmowanie konkretnych statków floty Czarnobrodego daje Graczowi nie tylko większe wsparcie pirackiej braci, ale też zapewnia stałe bonusy podczas gry. Kto wygra? Ten, kto ma największą flotę, ten, kogo popiera większość piratów, czy ten, kto pierwszy odnajdzie legendarny skarb Czarnobrodego?

Gracze mogą rozegrać grę na kilka sposobów. Grając w grę podstawową, gdzie każdy z graczy rozpoczyna takimi samymi zasobami, a interakcja między graczami jest łagodna jak w filmach z Errolem Flynnem, lub wybierając indywidualne postaci swoich kapitanów, wprowadzające dużą asymetrię rozgrywki, co oznacza, że krew będzie lała się wartkim strumieniem, trup ścielił gęsto, a zęby zgrzytały ze złości.


Podczas gry, pirackie klimaty wspomogą piosenki i muzyka znanego pirackiego zespołu Ye Banished Privateers (https://www.yebanishedprivateers.com/ ) odtwarzane z dołączonej do gry płyty CD Audio, a samych członków tej pirackiej bandy spotkasz na kartach gry.

Gra jest niezależna językowo. Na kartach i planszach znajduje się tylko ikonografia.

Ilość graczy: 2-4
Czasy gry: 60-90 min.
Sugerowany wiek graczy: 14+

Ewa Struzik