Gra paragafowa Serce Lodu – ostatnia szansa na wsparcie! (Patronat Medialny BT)


Kampania gry książkowej Serce Lodu, zbliża się ku końcowi. Aktualnie zebrano 66 324 zł z potrzebnych 20 000 zł = 331% celu. Jeszcze tylko do 12.11.2021 macie szansę by wesprzeć tę wyjątkową grę. Jej autorem jest Dave Morris, uznany twórca bestsellerowych gier paragrafowych takich jak “Blood Sword” i “Fabled Lands”. Ilustracje wykonał Russ Nicholson, twóca grafik do kultowego “Czarnoksiężnika z ognistej góry” i innych gier z serii Fighting Fantasy oraz RPG. “Serce Lodu” debiutuje po raz pierwszy na polskim rynku, w wersji wzbogaconej o dodatkowe elementy graficzne. 

Serce Lodu to książka, w której to Ty jesteś bohaterem i sam decydujesz o rozwoju fabuły, a co za tym idzie – zakończenie opowieści spoczywa w Twoich rękach. Każda zawarta na stronie sekcja fabuły (a jest ich grubo ponad 450) odsyła do kolejnej, oznaczonej innym numerem. Wędrując pomiędzy nimi, Ty sam decydujesz, jak potoczy się historia. 

Co wyróżnia Serce Lodu na tle innych gier książkowych?

 • Unikalna mechanika gry, oparta o wybór umiejętności, zarządzanie zasobami oraz interakcję z bohaterami niezależnymi, których spotkasz na swojej drodze. Pierwsze wydanie Serca Lodu w latach ‘90 zrewolucjonizowało gry “paragrafowe”, wprowadzając do nich nowe aspekty rozgrywki, ograniczające losowość. Tu wszystko zależy od twoich wyborów.
 • Porywająca fabuła, pełna wyrazistych postaci które napotkasz na swojej drodze. Dave Morris sprawi, że zostaniesz z miejsca pochłonięty przez nurt wydarzeń, a przygody w świecie zimowej apokalipsy będziesz wspominał długo po ukończeniu gry. 
 • Ponad 450 sekcji fabuły oraz możliwości różnorodnego przejścia gry dzięki zróżnicowanym opcjom postaci, które zapewnią Ci rozrywkę na długie godziny i regrywalność.

 

Mechanika gry

Na początku gry zdecyduj, kim jesteś w mrocznym, ginącym świecie przyszłości:

Odkrywca to pionier pustkowii, biegły w walce wręcz mistrz surwiwalu. 

Łowca Nagród to awanturnik, który sprawnie radzi sobie z bronią palną i pojazdami. 

Szpieg wykorzystuje cybernetykę, aby pozyskać najdroższy towar – informację.

Naukowiec potrafi wykorzystać potęgę dawnych maszyn.

Kupiec jest podróżnikiem, którego największą bronią jest doświadczenie.

Prorok kontroluje otoczenie dzięki nadnaturalnej sile umysłu.

Mutant to renegat dysponujący niezwykłą mocą.

 

Każda postać posiada cztery umiejętności spośród następujących: Walka Wręcz, Strzelanie, Wiedza, Survival, Ulica, Spryt, Łotr, Pilotowanie, Ulica, Zwinność, Cybernetyka, ESP, Paradoxing. W zależności od tego, jaki model rozgrywki preferujesz – czy wolisz faszerować wrogów ołowiem, przekradać się za ich plecami, lub postawić na siłę umysłu – odpowiednia postać umożliwi Ci grę w stylu, który lubisz. Możesz również stworzyć własną postać z dowolnie skomponowaną kombinacją cech.

Istotnymi parametrami są Punkty Życia oraz Waluta, zwana Scadami. Kiedy te pierwsze spadną do 0, mam złą wiadomość – stajesz się sztywny i zimny jak lód z Sahary, bracie. Te drugie… wiadomo, szczęścia nie dają, ale lepiej płakać z pistoletem barycznym nad zwłokami zastrzelonego kanibala, niż dać się pożreć pośrodku pustkowii. Dlatego warto mieć parę kredytów za pazuchą na solidny pistolet albo przynajmniej nóż. 

I tu dochodzimy do ekwipunku. Podczas gry możesz zdobywać przedmioty i pozbywać się ich, jak również kupować je i sprzedawać. Posiadanie odpowiedniego ekwipunku będzie miało wpływ na wybory, których będziesz mógł dokonać. Jednak liczba przedmiotów, które możesz taszczyć, jest ograniczona, więc wybieraj mądrze, bracie – czasem od niepozornego rupiecia może zależeć twoje przetrwanie na pustkowiach. 

Mechanika Serca Lodu jest pozbawiona losowości. Efekty fabuły zależą od twoich poprzednich decyzji, posiadanych przedmiotów lub umiejętności.

Jeśli w czasie gry nastąpi jakieś istotne dla fabuły zdarzenie (pozytywne lub negatywne) gra poprosi cię o zapisanie na karcie postaci odpowiedniego słowa kodowego. Lepiej go nie zapomnij! Późniejszy rozwój fabuły będzie zależał od tego, jakie słowa kodowe masz zapisane. 

Lista odblokowanych celów w kampanii Serce Lodu

 

 • 20 000 PLN Drukujemy Serce Lodu. Odblokowany!
 • 25 000 PLN Ilustrowane Karty Postaci w PDF. Odblokowany!
 • 30 000 PLN Drukujemy Ilustrowane Karty Postaci. Odblokowany!
 • 40 000 PLN Soundtrack do gry. Odblokowany!
 • 50 000 PLN Twarda okładka. Odblokowany!
 • 60 000 PLN Kolorowe Ilustracje. Odblokowany!
 • 70 000 PLN Zakładka tasiemka.
 • 80 000 PLN Zakładka z notatkami i mini kartą postaci.

Serce Lodu

Mamy już zagwarantowane wypasione wydanie w twardej okładce i z kolorowymi ilustracjami. Zachęcamy do wsparcia, czasu macie już niewiele. Link do kampanii 

 

 

 

Krzysztof Pilch