Stork Games wchodzi na polski rynek z grami hiszpańskiego wydawnictwa Ludonova

Nowe wydawnictwo Stork Games poinformowało, że już od tego miesiąca w polskich sklepach będą dostępne gry hiszpańskiego wydawnictwa Ludonova. Gry będą dystrybuowane w oryginalnych wersjach językowych z dołączoną polską kolorową instrukcją. Start przedsprzedaży pierwszych tytułów: Babilonia, Yukon Airways oraz Monster Mansion już niebawem.


Autor: Reiner Knizia
Wydawnictwo: Stork Games
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 60 minut
Wiek: 14+
Cena sugerowana: 199zł
BGG

Imperium neobabilońskie, zwłaszcza za panowania Nabuchodonozora II (605-562 p.n.e), to czas odrodzenie południowej Mezopotamii. W tym okresie rozwinięto systemy nawadniające, zwiększając produkcję rolną. Życie miejskie kwitło, powstawały nowe miasta, rozwijał się handel; wzniesiono również wiele monumentalnych pomników i świątyń.

W Babilonii korzystając z okresu pokoju i imperialnej potęgi epoki dbasz o to, aby twój klan jak najlepiej prosperował. Podczas rozgrywki rozmieszczasz na mapie żetony szlachty, kapłanów i rzemieślników, tak aby relacje z miastami były jak najbardziej opłacalne. Umieszczenie żetonów obok dworów pozwala dodatkowo zyskać przychylność władców, a tym samym uzyskać dla siebie ich specjalne zdolności. Wykorzystanie chłopów na żyznych obszarach zwiększa natomiast wartość plonów. Gracz, który zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa.


Autor: Al Leduc
Wydawnictwo: Stork Games
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 60-90 minut
Wiek: 14+
Cena sugerowana: 199zł
BGG

W Yukon Airways staniesz za sterami swojego własnego hydroplanu (wodnosamolotu), który transportuje podróżnych do różnych punktów Jukonu.

Używając draftu zbierasz pasażerów (kości) i używając kart biletowych, transportujesz ich do różnych miejsc na mapie. Jeśli twój pasażer znajdzie się w miejscu docelowym, który go zadowoli (gdy kolor kości odpowiada kolorowi jednej z kostek w tym miejscu docelowym), otrzymasz za niego pieniądze i możliwość ulepszenia samolotu. Pod koniec gry zdobędziesz dodatkowe pieniądze, w zależności od ilości odwiedzonych miejsc. Wygrywa gracz, który na koniec tygodnia zarobi najwięcej pieniędzy.

 


Autor: Arthur Mask
Wydawnictwo: Stork Games
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 30 minut
Wiek: 10+
Cena sugerowana: 89zł
BGG

Jarmark zawitał do miasta, a Dom Grozy jest najbardziej wyczekiwaną atrakcją dla odwiedzających. Twoim zadaniem jest skompletowanie obsady z najbardziej zabawnymi, a zarazem przerażającymi potworami, dzięki czemu właśnie twój Dom Grozy nie zawiedzie oczekiwań gości czekających w kolejce do kasy.

Dzięki oryginalnemu systemowi tur, gracze uzyskają niezbędne zasoby, aby zatrudnić potwory, które przyjdą na przesłuchanie. Celem jest uzyskanie takiej obsady, żeby sprzedać bilety najszybciej jak to możliwe. Gracz, który jako pierwszy wyprzeda wszystkie bilety, zostaje zwycięzcą.

Ewa Struzik