Small Army: Tank Wars

W grze Small Army: Tank Wars połączono budowanie pojazdów historycznych z klocków konstrukcyjnych z rozgrywkami symulującymi bitwy pancerne II Wojny Światowej. W zestawie znajdziesz klocki, które po złożeniu stworzą pojazdy wojskowe, będące wiernymi replikami autentycznych maszyn. Każdy z modeli jest wykonany w skali zgodnej z modelami z serii Small Army NANO produkowanymi przez COBI.  Stworzono je specjalnie do naszego projektu, co czyni je unikatowymi i jest gratką dla kolekcjonerów serii militarnych m.in. wytworzonych przez firmę COBI.

Gra jest połączeniem strategii szachowej oraz elementów gry w okręty – wzbogaconej o karty z wydarzeniami specjalnymi i elementami przewidywania ruchów przeciwnika.

Gracze, dowodząc własnymi pojazdami, próbują pokonać przeciwnika niszcząc jego pojazdy, próbując jednocześnie zachować zdolność bojową własnych.
Przeszkadza im w tym nie tylko działanie przeciwnika, ale również zmieniające się pole bitwy, które z każdą rundą jest coraz bardziej pokryte lejami po pociskach utrudniającymi ruch i mogącymi uszkodzić pojazdy.

Gra skierowana jest zarówno do dzieci, ale i osób dorosłych, z którymi dzięki specjalnie przemyślanej mechanice dzieci są w stanie z powodzeniem rywalizować. Dzięki Small Army: Tank Wars przekonasz się, że dobra gra może być jednocześnie żywą lekcją historii. To jednocześnie doskonała nauka myślenia strategicznego dla dużych i małych. Możesz z powodzeniem grać w nią z rodziną i przyjaciółmi. Gwarantujemy, że przy Small Army: Tank Wars nikt nie będzie się nudził!

Premiera miała miejsce 12.09.2020 na terenie Twierdzy Modlin.
W ramach Wielkiej wystawy historycznej zorganizowanej przez firmę COBI, największej na świecie wystawy klocków COBI prezentującej modele historycznych pojazdów, budowli czy też dioram prezentujących najważniejsze wydarzenia z I i II Wojny Światowej.
Samo wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.


Podczas premiery gry, rozgrywki były prowadzona na 3 planszach – z czego jedna z nich to ogromna, powiększona wersja (jedna plansza ma 5 metrów kwadratowych!). Wersja ta jest stałym elementem wystawy i każdy kto tam zajrzy – będzie mógł zagrać na tej ogromnej wersji.

BORED GAMES

Wojciech Mikolajczak