Planszówki na PGE Narodowym już w przyszły weekend!

Planszówki na PGE Narodowym to coroczne święto fanów gier bez prądu. Na najbliższą edycję zapraszamy już 30 listopada 2019 r. Od 10.00 do 20.00 na PGE Narodowy (al. Poniatowskiego 1 w Warszawie). Wstęp wolny! 

W planach liczne turnieje, pokazy gier, wypożyczalnie, strefa dla dzieci, stoiska wystawców, a wszystko na powierzchni ponad 5000 metrów kwadratowych.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła niemal 12 000 odwiedzających, na których czekały: 500 stołów do gier, 24 turnieje, w tym Finały Mistrzostw Polski i Mistrzostwa Świata. Materiał filmowy podsumowujący ostatnią edycję imprezy można obejrzeć w poniższym filmiku:

To nie koniec!

 Z ciekawych akcji, które mogą zainteresować wielu uczestników: w tym roku na Planszówkach na PGE Narodowym rusza akcja zbiórki krwi – Krewni Pyrkonu, organizowana przez ekipę odpowiedzialną za największy festiwal fantastyki w Polsce. Będzie to okazja do oddania krwi i zdobycia limitowanej talii kart Krewni Pyrkonu. Więcej informacji o limitowanych kartach na:

https://pyrkon.pl/krewni-pyrkonu-na-planszowkach-na-pge-narodowym/

Planujemy jeszcze więcej!

Planszówki na PGE Narodowym to przede wszystkim impreza skupiająca się na edukacji. Dlatego przygotowany został szereg wykładów i prelekcji o grywalizacji, grach w edukacji i nie tylko. Prowadzić je będą najlepsi edukatorzy z doświadczeniem w wykorzystaniu gier w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Oczywiście będziemy też grać! Podczas Planszówek na PGE Narodowym uczestnicy będą mogli skorzystać z dwóch gigantycznych games roomów, w których uruchomione zostaną wypożyczalnie gier. Ponadto będzie okazja do zagrania w planszówki, które jeszcze nigdy nigdzie się nie ukazały – a wszystko za sprawą Strefy Prototypów prowadzonej przez Łukasza Makucha, twórcy gry logicznej “Plażing – parawany w dłoń”. Nie możemy też zapomnieć o sali turniejowej, w której odbywać się będą turnieje, także na poziomie mistrzowskim!

Nie wyjdziecie z pustymi rękami

Obok części edukacyjnej i rozrywkowej zaplanowane zostały wielkie targi gier planszowych. Niemal 50 firm, takich jak nasi Partnerzy, Egmont, Winning Moves, Rebel.pl i Nasza Księgarnia, pojawi się z najnowszymi planszówkami, klasycznymi grami, ale też z gadżetami, książkami, asortymentem dla fanów RPG i gier bitewnych.

Głównym Partnerem wydarzenia jest z kolei Narodowe Centrum Kultury, które również pojawi się ze stoiskiem.

 

Wojciech Mikolajczak

Swoją przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w latach 90-tych, ale prawdziwa miłość do gier bez prądu przyszła dopiero po prawie 20-latach. Od 2014 namiętnie gra, pisze recenzje oraz newsy dla kilku różnych serwisów i organizuje w Lublinie festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania. Najbardziej lubi nowoczesne gry hybrydowe, łączące w sobie wiele różnych mechanik znanych zarówno z gier ekonomicznych, jak również tych „z klimatem”. W grach nie lubi przesadnej losowości i braku większego wpływu decyzji gracza na przebieg rozgrywki. Niektóre z ulubionych tytułów: Star Wars: Imperial Assault, Blood Rage, Cyclades, Eclipse, Terraformacja Marsa, Robinson Crusoe.
Wojciech Mikolajczak