303 Squadron – kampania na platformie Kickstarter

Polska gra planszowa 303 Squadron wystartowała na platformie Kickstarter

Z wielką radością objęliśmy patronatem medialnym grę 303 Squadron. Aktualnie trwa zbiórka na platformie Kickstarter, która dobija już do 50% podstawowego celu jakim jest wydanie gry. Mamy ważną informację dla wspierających z Polski. Jeśli zbierze się 150 wsparć z naszego kraju, zostanie wydana również polska wersja językowa. Zostały również odblokowane już niektóre cele związane z liczbą wsparć. Dostępna jest również opcja zamówienia dodatku Brothers in arms jako add-ona.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z roli, jaką odegrali polscy piloci w Bitwie o Anglię w 1940 roku. Dzięki ich bohaterskiej postawie udało się przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Aliantów i w efekcie zwyciężyć całą bitwę. Niemal 80 lat po tym wydarzeniu pamięć o nich wciąż jest żywa, o czym mogą świadczyć różnorakie inicjatywy – muzea, filmy, gry komputerowe, czy wreszcie – planszowe.

“303 Squadron” jest kooperacyjną grą planszową stworzą przez Michała Kohmanna, którego wspiera cały zespół profesjonalistów. Gra pozwoli nam wcielić się w rolę pilotów legendarnego Dywizjonu 303 i sprawdzić swoje umiejętności taktyczne w różnych scenariuszach, które urozmaicone są różnymi zdarzeniami. Wszystkie elementy gry są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Samo tempo gry jest szybkie i daje duże pole do popisu – można działać zarówno wspólnie, jak i w pojedynkę. Wszystko zależy od graczy i tego, jak zdecydują się rozegrać dany scenariusz i na ile elastycznie będą w stanie dopasować się do sytuacji podczas emocjonujących pojedynków powietrznych.

Osoby, które miały możliwość rozgrywki na festiwalach i targach bardzo chwaliły sobie wrażenia płynące zarówno z samej rozgrywki, jak i elementów użytych do jej przeprowadzenia. W skład gry wchodzą bowiem m. in. miniaturki samolotów, karty czy przepięknie zaprojektowana plansza.

Dlaczego gra “pozwoli”? Dlatego, że obecnie trwa kampania w serwisie Kickstarter. Twórcy już teraz dadzą możliwość zakupu gry, której premiera nastąpi w przyszłym roku. Dzięki temu zdobędą konieczne dla powodzenia całego projektu finansowanie.

Należy też zwrócić uwagę na przygotowania do kampanii w serwisie Kickstarter, której twórcy wytaczają ciężkie działa (bombowce?). Współpraca z Muzeum 303, film promujący kampanię z udziałem aktorów i zachowaniem realiów historycznych. Może jesteśmy świadkami nowej jakości, jeśli chodzi o tego typu projekty?

Grę można wesprzeć na stronie https://www.kickstarter.com/projects/hobbity/303-squadron-board-game

Oficjalny fanpage znajduje się pod tym adresem – https://www.facebook.com/303SquadronGame/

 

Wojciech Mikolajczak