D-Day Dice lądowanie w Normandii w listopadzie na platformie Wspieram.to

6 czerwca 1944 roku. Dzień D. O świcie Alianci wysłali największą armadę jaką świat widział, przeciwko Niemcom, okupującym Francję. Pierwsza fala żołnierzy wyszła z barek desantowych tylko po to, aby zostać skoszona przez ogień z karabinów maszynowych. Jesteś jednym z tych żołnierzy. Ludzie kamienieją ze strachu przez wszechobecny chaos. Jeżeli będą dłużej pokutować, wszyscy zginiecie. Teraz walcz lub giń! Zaczynasz poruszać się w kierunku wroga, krzycząc do swych towarzyszy “Za mną!”.

W tej grze, gracze zbierają zdezorientowanych żołnierzy w improwizowane jednostki, aby zaatakować niemiecką linię obrony. Zaczynasz z garstką żołnierzy i niczym więcej. Z postępem gry zbierasz zasoby wykonując rzuty kostkami oraz napierasz przez plażę swoją jednostką sektor po sektorze w kierunku wroga. Twój cel: Uciszyć działa z tych śmiercionośnych bunkrów!

D-Day Dice Lądowanie w Normandii przenosi Cię dokładnie na tę plażę. Doświadczysz strachu wywołanego poprzez wrogi ostrzał, bólu po stracie żołnierzy oraz dreszczu emocji przy pokonywaniu pozornie niemożliwych trudności, aby ukończyć swoją misję. Jest to kooperacyjna gra, w której wszyscy gracze stoją po tej samej stronie, walczą jak bracia i siostry żołnierze. Nie trzeba być zaznajomionym z II Wojną Światową aby czerpać przyjemność z D-Day Dice Lądowanie w Normandii. Jest to gra familijna ale spełni również oczekiwania koneserów gatunku.


W skład gry wchodzi:
• 12 Map Bitewnych (6 dwustronnych plansz)
• 28 Kości (4 zestawy CNB & 4 kości Ostrzału Działa Maszynowego)
• 4 Kości Jednostki
• 104 Karty
• 30 Znaczników
• 4 Pomoce Gracza
• 4 Karty Zasobów

19 listopada 2019 roku oddział firmy Word Forge Games: Word Forge Games Poland na platformie wspieram.to ruszy z kampanią, mającą na celu zlokalizowanie gry D-Day Dice 2nd Edition. Wersja polska będzie nosiła tytuł: D-Day Dice Lądowanie w Normandii. Dla graczy, którzy wsparli projekt na platformie Kickstarter w języku angielskim, będzie specjalnie przygotowany zestaw lokalizacyjny.

Wojciech Mikolajczak