Planszowe Bestsellery Tygodnia 13-19.06.2022 (Najlepsze gry planszowe)

Temperatura sprawia, że mimo litrów zimnej kawy i zielonej herbaty wypijanej przeze mnie ostatnio, mózg nadal mi się przegrzewa. Z tego powodu niniejszy przegląd zaginął na kilka dni w przepastnych czeluściach panelu administratora.

Zapraszam na Planszowe Bestsellery Tygodnia 13-19.06.2022, czyli najlepiej sprzedające się gry planszowe w sklepach, które współtworzą z nami ten cyklu: aleplanszowki.pl i dragoneye.eu. Na początek trzy nowości z listy każdego ze sklepów a następnie pełne top 10.

Aleplanszowki.pl

Listę aleplanszowki.pl zdominowała najnowsza gra Erica Langa od Portal Games, wraz dodatkami do niej:

 • Ankh: Bogowie Egiptu  to rozbudowana strategiczna gra area controle genialnego Erica Langa (Bloodborne, Cthulhu: Death May Die), stanowiąca ostatnią część legendarnej antycznej trylogii — Blood Rage, Rising Sun. W Ankh bogowie stają do walki o władzę nad starożytnym Egiptem. Anubis, Amon, Ozyrys, Izyda i Ra będą rywalizować o kolejne rzesze wyznawców, którzy zwiększą ich potęgę. Ci, którzy w tym morderczym wyścigu znajdą się na końcu stawki, osuną się w cień i na zawsze popadną w zapomnienie. Każde wygrane starcie będzie przesuwać nasz znacznik na torze Uwielbienia. Jeśli jako pierwsi dotrzemy na jego koniec — wygramy.
 • Rozszerzenia: ANKH: Faraon, ANKH: Panteon, ANKH: Strażnicy. Zarówno o Ankh jak i o rozszerzeniach przeczytacie więcej w naszej szczegółowej recenzji.
 • Na listę wskoczyła i zapewne będzie piąć się do góry najnowsza odsłona hitu Ogry GamesUnmatched: Bruk i Mgła. To samodzielna gra planszowa dla od 2 do 4 graczy w której do walki stają rozmaite postacie naszej szeroko pojętej kultury. Ta część Unmatched wprowadza do gry czterech nowych bohaterów. Niewidzialny człowiek wykorzystuje mgłę by przemieszczać się błyskawicznie po planszy i atakować bez ostrzeżenia. Sherlock Holmes z wiernym Watsonem u boku, zdaje się na chłodną kalkulację, by zapewnić sobie zwycięstwo. Drakula wraz ze swoimi trzema siostrami powoli wysysa życie ze swoich przeciwników. Dr. Jekyll i Mr. Hyde, zależnie od tego kim jest w danym momencie, korzysta z niebywałego sprytu lub z brutalnej siły

Dragoneye.pl

W topce Dragoneye.pl mamy dwie nowości:

 • Neuroshima: Last Aurora – Lodowa Stal (PL) od Portal Games. Dodatek do Neuroshimy Last Aurory, już niemal kultowej gry planszowej osadzonej w świecie Neuroshimy. Na waszej drodze do lodołamacza pojawił się nowy wróg — Klan Asgaror. Ma świetną broń i jeszcze lepsze pancerze. Wieść niesie, że wytrzasnął to wszystko z tajnych, jeszcze do niedawna strzeżonych, laboratoriów…

  W rozszerzeniu znajdziecie aż 5 niezależnych, w pełni kompatybilnych modułów, które będziecie mogli ze sobą dowolnie łączyć!

  W Lodowej Stali każdy z 5 modułów posiada swoje własne komponenty.
  W Module 1 natraficie na 22 karty Eksploracji oraz 12 kart Przedmiotu.
  W Module 2 znajdziecie 6 kart Wroga z nowego klanu Asgorar oraz 6 kart Łupu.
  W Module 3 zwiększycie asymetryczność gry dzięki 8 nowym kartom Ocalałych.
  Moduł 4 umożliwi wam napisanie własnej historii dzięki 40 kartom Fabuły,
  W Module 5 zaczniecie strzelać do siebie nawzajem poprzez 4 karty PvP i 12 kart Wyniku.

 • Zwierzęcy Front od Lucky Duck Games – gra karciana, w której gracze walczą o kontrolę nad obszarami wojennymi, zagrywając karty i wykorzystując opisane na nich zdolności taktyczne. Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów w szeregu toczonych bitew, wygrywa grę!  Gra mieści się w małym pudełku, jest krótka, łatwa do nauczenia, ma dużą strategiczną i taktyczną głębie. 

  Aby wygrać bitwę, musisz kontrolować więcej obszarów od przeciwnika po tym, jak obaj zagracie wszystkie karty albo zmusić go do odwrotu. W trakcie bitwy naprzemiennie zagrywacie karty na trzy obszary walki: lądowy, morski i powietrzny. W każdej rundzie masz do dyspozycji tylko 6 kart, więc musisz umiejętnie je rozmieścić, wykorzystując ich specjalne zdolności taktyczne. W tym szybkim pojedynku każda decyzja ma znaczenie.

A teraz zapraszam do zapoznania sie z pełną listą najlepiej sprzedajacych się gier planszowych 

Najlepsze gry planszowe 13-19.06.2022

 

 

 

 

 

Krzysztof Pilch