Planszowe Bestsellery Miesiąca (najlepsze gry planszowe) – czerwiec 2022

Początek lipca za nami, czas spojrzeć na miniony miesiąc. Jakie gry sprzedawały się najlepiej w czerwcu? Czy rosnące ceny sprawiły, że fani planszówek przerzucili sie na mniejsze gry? Zapraszamy do lektury podwójnego, sprzedażowego TOP10 ze znanych i lubianych sklepów, dzieki którym ten cykl powstaje: aleplanszowki.pl i dragoneye.pl. To również ostatnie wakacyjne wydanie Planszowych Bestsellerów Miesiąca — robimy sobie przerwę do końca sierpnia. 

Jakie nowości pojawiły się na listach?

Aleplanszowki.pl

 • On Mars: Alien Invasion (edycja polska) – Pierwotnie ten dodatek miał nosić nazwę Surviving Mars, ale Eagle-Gryphon Games podjęło decyzję o zmianie nazwy na On Mars: Alien Invasion, aby lepiej oddać jego tematykę i zawartość. Fabuła gry podzielona jest na cztery rozdziały napisane przez Nathana Morse’a. Rozszerzenie zawiera cztery nowe, różne sposoby na rozbudowanie i rozegranie podstawowej wersji gry. Możesz zagrać sam przeciw wielu, w pełni kooperacyjnie, a nawet solo, jeśli chcesz, w zależności od rozdziału. On Mars: Alien Invasion to cztery nowe i całkowicie regrywalne sposoby na założenie kolonii na Marsie.
 • Imperium: Antyk – Imperium: Antyk to gra karciana, w której prowadzimy wybraną przez siebie cywilizację, aby stała się dominującym imperium. W trakcie gry dokonujemy wyborów dotyczących postępu naukowego i kulturalnego, podbijamy nowe ziemie i dbamy o równomierny rozwój. Każda z wybranych cywilizacji jest asymetryczna i może być dowolnie zestawiana. Do wyboru mamy: Kartagińczyków, Celtów, Greków, Macedończyków, Persów, Rzymian, Scytów i Wikingów. W każdym pudełku znajdziecie również przeciwnika do rozgrywki solo.
 • Tainted Grail: Czerwony Mór – Dodatek będący zwieńczeniem przygody w świecie Tainted Grail, a jednocześnie największym wyzwaniem, przed jakim zostanie postawiony gracz. Kampania Czerwony Mór wprowadza kolejne 8 rozdziałów, które gracz przemierzy postacią z jednej z trzech wcześniejszych kampanii. W 32 nowych lokacjach czają się kolejne potwory, a także zagrożenie ze strony podwodnego imperium i najeźdźców z północy, którym udało się uodpornić na Czerwony Mór.
  Dodatek ten to nie tylko nowa fabuła i lokacje, ale i dalsze możliwości rozwoju postaci bohatera.

Dragoneye.pl

 • Horror w Arkham LCG  – Cykl Pożeraczy Snów (6 rozszerzeń)

  „Są pewne zakrzywienia czasu, przestrzeni, wizji i rzeczywistości,  które jedynie śniący jest w stanie przepowiedzieć…”

  – H. P. Lovecraft, „Srebrny klucz”

  W skład cyklu wchodzą kolejno:
  1. Pożeracze snów (rozszerzenie)
  2. Poszukiwania Kadath (zestaw mitów)
  3. Koszmar Tysiąca Wcieleń (zestaw mitów)
  4. Ciemna Strona Księżyca (zestaw mitów)
  5. Nie ma Odwrotu (zestaw mitów)
  6. Gdzie Mieszkają Bogowie (zestaw mitów)
  7. Tkaczka Kosmosu (zestaw mitów)

 • Imperium: Legendy –  to gra karciana, w której prowadzimy wybraną przez siebie cywilizację, aby stała się dominującym imperium. W trakcie gry dokonujemy wyborów dotyczących postępu naukowego i kulturalnego, podbijamy nowe ziemie i dbamy o równomierny rozwój. Każda z wybranych cywilizacji jest asymetryczna i może być dowolnie zestawiana. Do wyboru mamy: Arturian, Atlantydów, Egipcjan, Maurjów, Minojczyków, Olmeków, Qin i Utopian. W każdym pudełku znajdziecie również przeciwnika do rozgrywki solo.
 • Tainted Grail: Stretch Goals – Dodatek zawierający dwie dodatkowe kampanie do Tainted Grail, które zostały odblokowane w ramach zbiórki na ufundowanie gry.

  Ostatni rycerz
  Akcja ma miejsce 400 lat po wydarzeniach z podstawowej kampanii. Podróż przez apokaliptyczny świat Avalonu będzie miała na celu odnalezienie odpowiedzi na pytanie, co doprowadziło do upadku. Może nie jest zbyt późno na to, by naprawić ten świat?

  Wiek Legend
  Nowa historia pokazuje, jak jeden z czterech nowych bohaterów, odkrywa genezę Avalonu. U boku postaci takich jak Król Artur czy Merlin stanie się bohaterem, który doprowadził do powstania wielkich mitów, które będą powtarzane przez wieki.

  W skład obu dodatków wchodzą po jednym komplecie następujących komponentów: podręcznik kampanii, zawierający 220 stron fascynujących historii, 64 karty lokacji i 280 kart, a dodatkowo czterech bohaterów wraz z figurkami.

Najlepsze gry planszowe (czerwiec 2022)

Krzysztof Pilch