Planszówkowe Bestsellery Tygodnia. Najlepsze gry planszowe 27.09-3.10.2021

 

W tygodniu 27.09-3.10.2021 na listach najlepiej sprzedających się gier planszowych z impetem wszedł jeden tytuł i to od razu na pierwsze miejsce, co było zaskoczeniem również dla właścicieli sklepów. Mamy kilka powrotów oraz mocnych awansów na wyższe miejsca list.

A teraz krótkie subiektywne zestawienie trzech tytułów z list każdego ze sklepów, a następnie, pełne listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Aleplanszowki.plDragoneye.pl Grybezpradu.eu.

 

Aleplanszowki.pl

 • Tutaj zdecydowanie widać skuteczną inwazję różnych stworzeń z Leśnogrodu prowadzoną przez Portal Games. Cztery pierwsze miejsca zajęły dodatki do roota, świetnej gry, której mamy przyjemność patronować. Dwa duże dodatki to: Root: Podziemia wprowadzający do gry nowe frakcje – Podziemne Księstwo i Kruczą Konspiracja, Root: Tryby Leśnogrodu to cztery frakcje zrobotyzowanych zwierząt, kierujących się inteligentnym trybem solo, który pozwala grać na kilku poziomach trudności. Dwa małe to: Root: Talia Banitów i Partyzantów i Root: Paczka włóczęgów
 • Jako nowość na liście pojawiła się imprezowa karcianka od Muduko, czyli Wirus i Wirus! Halloween wprowadzający nowe, tematycznie powiązane ze sobą karty.
 • Na listę wrócił Lamaland od Lacerty. Zakładaj swoje pastwiska na urodzajnych wzgórzach, a zebranymi z nich plonami karm lamy. W ten sposób pozyskasz lamy, które zamieszkają na Twoich pastwiskach. Punkty zwycięstwa zdobywasz za karmienie lam oraz realizację zadań, o ile Twoi przeciwnicy Cię nie wyprzedzą. W grze bardzo pomocni będą mieszkańcy okolicznych wiosek. Nie wahaj się więc zatrudniać ich, kiedy będziesz miał taką możliwość!

Dragoneye.pl

 • Clash of Cultures: Monumentalna Edycja (PL) od Portal Games wparował od razu na pierwsze miesjce. W sumie spodziewałem się, że pojawi się również na pozostałych listach, a tu niespodzianka. cywilizacyjna gra planszowa dla 2-4 graczy. Obok zaktualizowanej wersji gry z 2012 roku, w pudełku znajdziemy także dodatek, Cywilizacje. Łącznie to kilkadziesiąt żetonów, ponad setka kart i aż kilkaset figurek! Stań na czele jednej z historycznych cywilizacji, takich jak Rzym, Grecja, Celtowie czy Kartagina. Postaw na jej czele wybitne jednostki, wśród których nie zabraknie Juliusza Cezara, Ramzesa II czy Aleksandra Wielkiego. Eksploruj kolejne obszary, buduj miasta i walcz o dominację. 
   
 • Bardzo dobrze sprzedawał się też zestaw różowych wagoników czyli Wsiąść do Pociągu: Play Pink od Rebela.
 • Nie zabrakło też Leśnogrodzkiej inwazji czyli Root: Podziemia i Root: Tryby Leśnogrodu od Portalu.

Grybezpradu.eu

 • Po kilku tygodniach pozostawania na dalszych pozycjach, na pierwsze miejsce wrócił  World of Warcraft: Wrath of the Lich King (edycja polska) od Rebela.  Podczas rozgrywki każdy z uczestników wciela się w jednego z bohaterów Azeroth, który posiada unikatowe zdolności. Kluczem do zwycięstwa jest ich umiejętne wykorzystanie i trafne rozdzielanie zadań. World of Warcraft: Wrath of the Lich King jest grą w pełni kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy razem wygramy lub poniesiemy klęskę. Celem gry jest pokonanie Króla Lisza. Aby dotrzeć do jego fortecy, Cytadeli Lodowej Korony, uczestnicy muszą oczyścić sobie drogę, wykonując misje w każdym z 3 regionów. Dodatkowo Północna Grań opanowana jest przez Plagę, nieprzeliczoną armię nieumarłych reprezentowaną przez ghule i plugastwa, które należy na bieżąco powstrzymywać przed rozprzestrzenianiem. 
 • Niewielki spadek zaliczył  Descent Legendy Mroku od Rebela. To przygoda złożona z epickich kampanii zamkniętych w 3 aktach. Całość da nam rozbudowaną, w pełni powiązaną opowieść o czwórce śmiałków walczących z siłami ciemności. Przez całą rozgrywkę poprowadzi Was specjalnie przygotowana aplikacja, wyposażona zarówno w informacje dotyczące przebiegu historii, jak i ścieżki rozwoju Waszych postaci. Descent: Legendy Mroku to rozbudowana opowieść, a kolejność podejmowanych przez Was działań i Wasze decyzje będą miały realny wpływ na jej kształt. 
 • Bardzo dobrze radzi sobie Kaskadia (edycja polska) od Lucky Duck Games.  Mimo bardzo prostych zasad “dobierz i umieść” gra oferuje ciekawe decyzje i dużą głębię rozgrywki. Dzięki modułowej planszy i zmiennym celom każda partia będzie inna i przypadnie do gustu także zaawansowanym graczom. Kaskadia zawiera kilka trybów gry w tym wariant solo i rodzinny, dzięki czemu łatwo ją dopasować do wieku, zaawansowania i liczby graczy. Dzięki systemowi osiągnięć i scenariuszom każda kolejna partia będzie równie ciekawa, stawiając przed graczami nowe wyzwania.

A teraz czas na pełne zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w każdym z trzech sklepów. 

 

Najlepsze gry planszowe 27.09-3.10.2021

Krzysztof Pilch