Planszówkowe Bestsellery Tygodnia. Najlepsze gry planszowe 11-17.10.2021

Czas nadrobić zaległości więc w tym tygodniu czekają nas dwie odsłony Bestsellerów. Zaczynamy od okresu 11-17.10.2021 – tym razem listy najlepiej sprzedających się gier planszowych są dość zróżnicowane. Oprócz nowości mamy kilka powrotów uznanych gier wydanych już jakiś czas temu. 

A teraz krótkie subiektywne zestawienie trzech tytułów z list każdego ze sklepów, a następnie, pełne listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Aleplanszowki.pl, Dragoneye.pl i Grybezpradu.eu.

 

Aleplanszowki.pl

Dragoneye.pl

  • Tutaj bez zaskoczeń, jeśli jest nowy dodatek do Horror w Arkham LCG to musi być w czołówce. Na pierwszym miejscu Horror w Arkham LCG – Na krawędzi ziemi Rozszerzenie badaczy od Galakty. W dalekich, niezbadanych obszarach Antarktydy, niewypowiedziana groza ukrywa się w mroku. A wraz z nią czają się, obserwują i wyczekują tajemnice tak starożytne że razem grożą rozszarpaniem na strzępy naszej wiedzy o planecie, która nazywamy domem – o ile wcześniej nie rozszarpią samej rzeczywistości. W obliczu takiej grozy, badacze muszą zanurzyć się w tajemnicach skrywających się w lodowych czapach i, miejmy nadzieję, odkryć prawdę nim będzie za późno. Czy zdołają ocalić świat? A może sczezną w okowach lodu?
  • Nowością jest też Warhammer Underworlds: Harrowdeep (ENG), czyli kolejny sezon planszowego skirmisha od Games Workshop
  • Na piątym miejscu znalazła się nowość od GalaktyOriflamme (PL), czyli niewielka karcianka z dużą dozą negatywnej interakcji. W Oriflamme (PL) gracze trafiają w sam środek średniowiecznego sporu o francuską koronę królewską. Król nie żyje! Niech żyje król! Jako głowy wpływowych rodzin gracze starają się dojść do władzy sprytem i złośliwością, mocą i siłą, cnotą i hańbą. Ich cel: tron króla! W taktycznej grze karcianej zagrywa się kolejno ukryte karty. Odkrywając taktycznie i aktywując ich efekty, gracze mogą je prześcignąć lub usunąć z drogi, ponieważ wszyscy gracze mają ten sam cel – zebrać jak najwięcej punktów wpływów dla swojej rodziny, a tym samym wygrać grę.

 

Grybezpradu.eu

  • Pierwsze miejsce zajmuje spora gra od Portal Games – Clash of Cultures: Monumentalna edycja. To cywilizacyjna gra planszowa dla 2-4 graczy. Obok zaktualizowanej wersji gry z 2012 roku, w pudełku znajdziemy także dodatek, Cywilizacje. Łącznie to kilkadziesiąt żetonów, ponad setka kart i aż kilkaset figurek! Stań na czele jednej z historycznych cywilizacji, takich jak Rzym, Grecja, Celtowie czy Kartagina. Postaw na jej czele wybitne jednostki, wśród których nie zabraknie Juliusza Cezara, Ramzesa II czy Aleksandra Wielkiego. Eksploruj kolejne obszary, buduj miasta i walcz o dominację. 
     
  • Na listę zawitał też dodruk bestselleru Bruno Cathali od Rebela – Pięć Klanów wraz z dodatkiem Pięć Klanów: Rzemieślnicy Naqali. Pięć Klanów to strategiczna gra z modularną planszą, w której wcielamy się w obcokrajowców przybywających do legendarnego państwa-miasta Naqali. Manipulując tytułowymi klanami, a także biorąc na służbę prastare dżiny, będziemy próbowali zdobyć wpływy w mieście. Zwycięży osoba, która zdobędzie najwiecej punktów z dóbr zgromadzonych podczas gry, zebranych płytek oraz pozyskanych sojuszników.
  • Na liście utrzymał się dodatek do rodzinnego bestselleru od Naszej Księgarni – Wyprawa do El Dorado: Demony Dżungli

 

A teraz czas na pełne zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w każdym z trzech sklepów. 

 

Najlepsze gry planszowe 11-17.10.2021

 

Krzysztof Pilch