Najlepsze Gry Planszowe – Bestsellery Miesiąca (czerwiec 2021)

Czas na kolejne miesięczne zestawienie najlepszych gier planszowych, czyli top 10 planszówek, które sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy, w czerwcu 2021, w aleplanszowki.pl3trolle.pl i grybezpradu.eu. Jeśli natomiast chcecie sprawdzić jakie gry sprzedawały się najlepiej w maju, zajrzyjcie do tego zestawienia, warto porównać bo zmiany są znaczne. 

W aleplanszowki.pl prym wiodło Seikatsu od Funiverse, prawdopodobnie za sprawą promocyjnych pakietów gier, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W czołówce utrzymała się Diuna: Imperium od Lucky Duck Games (w maju była na pierwszym miejscu). Ciekawostką jest, że na liście znaleźli się również Kartografowie od Ogry Games, czyli bardzo dobra, ale przecież nie najnowsza gra typu roll&write. 

W 3trolle.pl na pierwszym miejscu Diuna: Imperium, na drugim Kickstarterowa edycja Nemesis: Lockdown od Awaken Realms, w polskiej wersji językowej. Do łask wróciło też Hero Realms od Iuvi Games i Brzdęk od Lucrum Games. W połowie listy znalazła się przedsprzedaż nowości od Rebela – Odmęty Grozy.

W grybezpradu.eu listę bestsellerów również otwiera Diuna: Imperium, zaś drugie miejsce zajął dodruk Zaginionej Wyspy Arnak od Rebela. Na liście znalazły się też inne klasyki, które pojawiają się często w tygodniowych topkach: Calico od Lucky Duck Games, Druga Edycja Zombicide od Portal Games i Scythe od Phalanx.

A poniżej pełny ranking 10 gier, które sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy.

Najlepsze Gry Planszowe – czerwiec 2021

Krzysztof Pilch