Najlepsze Gry Planszowe – bestsellery maja

Czas na kolejne miesięczne zestawienie najlepszych gier planszowych, czyli top 10 planszówek, które sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy, w maju 2021, w aleplanszowki.pl, 3trolle.pl i grybezpradu.eu. Jeśli natomiast chcecie sprawdzić jakie gry sprzedawały się najlepiej w kwietniu, zajrzyjcie do tego zestawienia

Powody do radości ma wydawnictwo Lucky Duck Games, z uwagi na to, że ich Diuna znalazła się na listach wszystkich sklepów, w tym dwukrotnie w top3. Ciągle też utrzymują się na nich inne tytuły: Calico i Kroniki Zbrodni 1900 oraz zapowiadana nowość – MikroMakro: Na tropie zbrodni.

Na wszystkich listach jest też Gloomhaven: Szczęki Lwa od wydawnictwa Albi, czyli gra, której oczekują wszyscy, dla których pierwowzór – Gloomhaven – był zbyt majestatyczną pozycją. 

Portalowy Coatl wspiął się na trzecie miejsce w aleplanszowki.pl i na szóstą pozycję w grybezpradu.eu. W zestawieniach pojawiły się tez inne propozycje od Portalu: Wiedeński Łącznik dla fanów szpiegowskich klimatów, suche jak pieprz Tekhenu oraz soczyste Zombicide 2 edycja i Cthulhu: Death May Die: Kampania 2.

Nowość od Galakty, o której w sieci, mam wrażenie cicho, czyli Nidavellir, znalazł się w topkach dwóch sklepów. Tradycyjnie już dobrze sprzedaje się kolejny dodatek do Arkham Horror LCG, tym razem jest to Horror w Arkham LCG: Zapłata za grzechy.

Ciekawostką jest to, że na pierwszych miejscach 3trolle.pl i grybezpradu.eu znalazły się nie nowości, ale gry wydane już jakiś czas temu, czyli Queendomino i Nemesis.

 

Najlepsze gry planszowe – maj 2021

Krzysztof Pilch