Najlepsze gry planszowe – Bestsellery Tygodnia (5-11.07.2021)

Czas na kolejne tygodniowe zestawienie najlepszych gier planszowych, czyli top 10 planszówek, które sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy od 5 do 11.07.2021.  Swoje topki przekazały nam aleplanszowki.pldragoneye.pl i grybezpradu.eu

Wspomniany tydzień to czas rozpoczęcia przedsprzedaży ogłoszonych przez Portal Games, rebel i Galaktę. Tak się złożyło, że to planszówki, na które wielu czekało, nic więc dziwnego, że królowały we wszystkich trzech sklepach. 
Te tytuły to:
Wojna Szeptów od Galakty – oparta na strategicznym działaniu, ukrytych celach i zmiennej lojalności rywalizacyjna gra planszowa dla od 2 do 4 graczy. 

Praga Caput Regni od Portalu – rozbudowany, średniej ciężkości tytuł euro z krótką kołderką i wieloma drogami do zwycięstwa autorstwa Vladimíra Suchý’ego.

Everdell: Newleaf (edycja polska) od Rebela – rozszerzenie do gry Everdell, wprowadzające nowy element planszy: stację kolejową. Zestaw zawiera również nowe stworzenia i budowle, właściwie metropolii, oraz cele związane z intensywnym rozwijaniem miast. Nie mogło zabraknąć również kolejnych rodzajów robotników! Tym razem do gry dołączają nietoperze, koty, ślimaki oraz pszczoły wraz z odpowiadającymi im żabimi ambasadorami i króliczymi podróżnikami.

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie – Zarzewie wojny od Rebela – Finałowe starcie z siłami zła w ramach rozbudowanej, j przygody rozgrywającej się na  terenach Rohanu i Gondoru. 

Oprócz przedsprzedaży w czołówce list dwóch sklepów znalazła się druga edycja Waste Knights od Galakty –  postapokaliptyczna gra o przygodach i przetrwaniu. Jest oparta o scenariusze, a każdy z nich rządzi się odmiennymi regułami i jest wypełniony setkami narracyjnych wyborów. 

A poniżej zestawienie wszystkich gier. Jeśli podoba ci się nasz cykl, będziemy wdzięczni za udostępnianie go w mediach społecznościowych oraz komentowanie. Zachęcamy również do korzystania z oferty sklepów, które udostępniają swoje zestawienia. 

Najlepsze Gry Planszowe – Top 10 (5-11.07.2021)

Krzysztof Pilch