Najlepsze gry planszowe – Bestsellery Tygodnia 21-27.06.2021

Po wielu perypetiach udało się. Zapraszamy do kolejnej odsłony Planszówkowych Bestsellerów Tygodnia, czyli zestawienia najlepiej sprzedających się gier planszowych w sklepach: aleplanszowki.pl3trolle.pl i grybezpradu.eu. Zobaczcie co się działo na koniec czerwca. A jesli, któryś z tytułów przykuje Waszą uwagę to będzie nam miło jeśli kupicie go w jednym ze sklepów, dzięki którym możemy publikować te zestawienia.

Pierwsza ciekawostka – tuż po premierze na pierwsze miejsce we wszystkich sklepach wróciła Diuna: Imperium od Lucky Duck Games. Coraz więcej osób wypowiada się na jej temat bardzo pozytywnie i nie są to wyłącznie fani uniwersum stworzonego przez F. Herberta. 
Na drugim miejscu w dwoch sklepach znalazła się kolejna premiera, która wróciła na wysoką pozycję. To wypasione wydanie kultowej gry rodzinnej, czyli Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica od Rebela. Jak się okazało jest wielu graczy, którzy uważają, że lepiej mieć droższe ale ładniejsze wydanie niż tańsze, standardowe. 

W 3trolle.pl bardzo szybko pną się w górę Odmęty Grozy od Rebela. Trzeba przyznać, że zapowiedź nowej gry z odświeżoną mechaniką znaną z Battlestar Galactica, tym razem w uniwersum wykreowanym przez Lovecrafta, wzbudziła spore zainteresowanie. 3trolle.pl jak zwykle mają na liście gry, których nie ma w pozostałych sklepach: Imperium Classics i  Imperium Legends.

Grybezpradu.eu zostały zdominowane przez niedostępne od dłuzszego czasu w sprzedaży dodatki do Gry Adama Kwapińskiego Lord of Hellas. Warto zajrzeć, żeby uzupełnić swoją kolekcję. Z listy nie schodzą takie klasyki jak Calico i Nemesis. Długo też utrzymuje się Zaginiona Wyspa Arnak

 

Na liście aleplanszowki.pl, pojawiła się gra ufundowana jakiś czas temu na zagramw.to, Glory: Droga do Chwały. Ciągle dobrze sprzedają się rozszerzenie Sagrada: Życie od Fox Games, oraz nowość od Galakty Załoga: Wyprawa w głębiny.

 

Najlepsze gry planszowe (sprzedaż za okres 21-27.06.2021)

Krzysztof Pilch