Aż strach się bać! Sierpniowe nowości i zapowiedzi Fabryki Kart Trefl-Kraków

Czas otrząsnąć się nieco z wakacyjnego lenistwa i włączyć tryb przygody!

Może by tak sierpień spędzić z potworami?

Fabryka Kart Trefl-Kraków przygotowała dla fanów karcianej rozrywki trzy przykuwające uwagę premiery. Będzie oryginalnie i z humorem, niebezpiecznie i w osobliwym towarzystwie (bywa, że rogatym).

Na początku sierpnia ukaże się Pechowa krowa, gra karciana, która, jakby to ładnie ująć, bazuje na podkładaniu sobie świń – czasami dosłownie.

Owce, świnie, konie i krowy uciekły z zagród! Przy ich rozdzielaniu spróbuj pozbyć się najbardziej upartych zwierząt – po prostu podrzuć je innym. Osiągniesz cel, zagrywając odpowiednio karty z ręki i zmuszając współgraczy do wzięcia kart przynoszących ujemne punkty.

Kolejna premiera, to jeszcze więcej kłopotliwych stworzeń. Tym razem nie pechowe czterokopytne, ale coś mroczniejszego…

Strachu Ciachu! to dynamiczna gra karciana dla żądnych przygód bohaterów. Który śmiałek się odważy wkroczyć w tajemnicze, stare lochy? Bo gdy śmiałka smok usmaży, to zostaną tylko prochy… Zatem by nie skończyć w piachu: Rachu ciachu i po strachu!

Pozostając w klimacie tego, co dziwne i niewyjaśnione, w drugiej połowie sierpnia można będzie spotkać się z Bandą Stworów.

Wojciech Mikolajczak

Swoją przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w latach 90-tych, ale prawdziwa miłość do gier bez prądu przyszła dopiero po prawie 20-latach. Od 2014 namiętnie gra, pisze recenzje oraz newsy dla kilku różnych serwisów i organizuje w Lublinie festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania. Najbardziej lubi nowoczesne gry hybrydowe, łączące w sobie wiele różnych mechanik znanych zarówno z gier ekonomicznych, jak również tych „z klimatem”. W grach nie lubi przesadnej losowości i braku większego wpływu decyzji gracza na przebieg rozgrywki. Niektóre z ulubionych tytułów: Star Wars: Imperial Assault, Blood Rage, Cyclades, Eclipse, Terraformacja Marsa, Robinson Crusoe.
Wojciech Mikolajczak

Latest posts by Wojciech Mikolajczak (see all)