Space Race – najnowsza propozycja czeskiego wydawnictwa na platformie Kickstarter

6 maja wystartowała kampania mająca na celu ufundowanie wydania gry Space RaceBoard Cubator to małe czeskie wydawnictwo, które jest odpowiedzialne za grę logiczną Project L. Swoje projekty realizują dzięki udanym kampaniom na platformie Kickstarter.

Space Race to gra planszowa osadzona w realiach zimnej wojny w momencie rozpoczęcia ery wyścigu kosmicznego.

Space Race odbywa się w ciągu pierwszych siedmiu dekad podboju kosmosu, a gracze stają się dyrektorami nowo powstałych agencji kosmicznych. Ich celem będzie ich rozszerzenie i osiągnięcie zaskakujących przełomów. Podczas gry gracze będą rozwijać swoje Agencje Kosmiczne poprzez zdobywanie różnych kart (inżynierów, technologii, programów kosmicznych) ze wspólnej puli kart zwanych Wszechświatem.

Space Race: The Board Game to gra polegająca na znajdowaniu synergii i konstruowaniu potężnych kombinacji z różnych umiejętności. Nie ma gwarantowanej strategii wygranej: gracze muszą reagować na ciągle zmieniające się otoczenie, aby określić najlepszy kierunek rozwoju, rywalizując ze swoimi przeciwnikami o najciekawsze odkrycia.

Do tej pory wydanie gry wsparło ponad 2 tysiące osób, a zebrana kwota powoli zbliża się do 150 000 dolarów. Naszym koleżankom i kolegom z zza południowej granicy gratulujemy, Was drodzy czytelnicy zachęcamy do wsparcia projektu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii oraz w serwisie Board Game Geek, klikając TUTAJ.

Wojciech Mikolajczak