Kierunek Poznań – spotkajmy się na Pyrkonie

Już jutro reprezentacja Board Times wyrusza na 15. edycję największego festiwalu fantastyki w Polsce.

W dniach 24-26 kwietnia na terenie Międzynarodowcyh Targów Poznańskich odbędzie się Pyrkon. Tysiące fanów planszówek, komiksów, gier elektronicznych, superbohaterów oraz seriali i filmów fantastycznych zbierze się w stolicy Wielkopolski by wspólnie oddawać się atrakcjom przygotowanym przez organizatorów. Na olbrzymim terenie Pyrkonu, uczestnicy festiwalu będą mieli szansę uczestniczyć w prelekcjach, prezentacjach, spotkaniach z autorami, sesjach autografowych, konkursach strojów czy panelach dyskusyjnych.

Blok poświęcony grom planszowym na pewno przyciąga swoim zróżnicowaniem. Od piątku do niedzieli będziemy mogli uczestniczyć w prezentacjach gier oraz prototypów, warsztatach, prelekcjach dotyczących gier oraz w wielu rozgrywkach turniejowych. Nie zabraknie oczywiście przestrzeni do nacieszenia się grami nie tylko w trybie turniejowym, ale także towarzysko-rekreacyjnym.

Festiwal oferuje nam olbrzymi Games Room. Pyrkonowa hala 7A stać będzie otworem, stoły czekać na spragnionych przygody uczestników! Będziemy mogli wypożyczyć tam grę o każdej porze dnia i nocy, od piątku do niedzieli. Organizatorzy proponują nam gry rodzinne, logiczne, strategiczne, zajmujące kilka godzin i takie na kilkanaście minut, mało znane perełki oraz najbardziej popularne tytuły. Łącznie przygotowana zostanie ponad setka tytułów, wiele z nich w kilku egzemplarzach. Ponad 6000 m2 fantastycznej przestrzeni Pyrkonu jest w tym roku przeznaczone wyłącznie dla wystawców. Co będzie można kupić? Książki, komiksy, gry planszowe, tematyczne koszulki, biżuterię, pięknie wykonane przebrania. 

Tak więc już jutro na 3 dni Poznań zmienia się w fantastyczną stolicę Polski! My jesteśmy już spakowani!

 

pyrkon1

 pyrkon3

Wpis sporządzono w oparciu o materiały prasowe udostępnione przez organizatorów festiwalu Pyrkon.