Tokaido: Rozdroża – już niedługo świat Tokaido poszerzy się

Tokaido to świetna i kompletna gra familijna. Czy można ją jakoś odświeżyć? Okazuje się, że tak. Wiosną do sklepów trafi polska edycja dodatku do Tokaido: Rozdroża (ang. Crossroads). Jeśli chcecie się dowiedzieć, czego można się spodziewać po tym dodatku, to zapraszam do lektury poniższego artykułu.


Co nowego?

Podstawowe reguły gry się nie zmieniają, ale grając z dodatkiem, podczas postoju na dowolnym polu na drodze Tokaido (poza Gospodami), każdy Podróżnik będzie miał 2 opcje do wyboru! Ponadto kilka nowych postaci dołączy do podróży.

Co w pudełku?

Znajdziemy w nim dodatkową małą planszę, kostkę Fortuny, karty Drzew Wiśniowych, Amuletów, Kaligrafii, Łaźni, Legendarnych Przedmiotów oraz karty nowych Podróżników.
Plansza, postacie, karty, kostka Fortuny

Jak to działa?
Nowe karty Podróżników mieszamy ze starymi, a pozostałe karty kładziemy na małej planszy na odpowiednich stosach. Od tej pory stając na dowolnym polu (oprócz Gospody) Podróżnik będzie musiał wybrać pomiędzy starą opcją lub nową, np. stając na polu Panoramy, gracz wybiera czy chce dostać kartę Panoramy czy kartę Drzewa Wiśniowego, itd.
Salon Gier wprowadza do gry drobny element hazardu, a karty Amuletów i Kaligrafii czynią rozgrywkę w Tokaido – bardziej strategiczną.
Do pudełka dodatku Rozdroża, wydanego w języku polskim zostanie dołączona siódma, dodatkowa postać. Eriku, bo takie jest jego imię, był rozdawany jako karta promocyjna na targach w Essen 2013. Ciekawe jest to, jak powstał pomysł na tę postać: w 2012 roku, Amerykanin Eric Burgess (gospodarz Boardgame Babylon), tłumacząc zasady Tokaido na konwencie w Los Angeles popełnił drobny błąd, mówiąc, że Postacie muszą zjeść posiłek w startowej gospodzie. Gdy autor gry – Antoine Bauza usłyszał to, zwrócił mu uwagę na tę nieścisłość, Eric stwierdził: „to oczywiste, że trzeba zjeść przed rozpoczęciem podróży, przecież jesteśmy Amerykanami”. Chyba już się domyślacie jaką zdolność ma Eriku?
Opis działania tej postaci pojawi się wkrótce na stronie naszego wydawnictwa: www.hobbity.eu
Eriku – dodatkowa karta Postaci do gry Tokaido


Wydawnictwo Hobbity.eu