Przygody + bitwy + klimat fantasy czyli The Wanderers coraz bliżej

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o nowej polskiej grze, która  zapowiada się w moim odczuciu bardzo ciekawie. “The Wanderers” bo o niej mowa to gra, która łączy ze sobą cechy RPG (rozwój postaci, współczynniki mające realny wpływ na walkę), gier przygodowych (losowe wydarzenia, przeciwnicy i potyczki) oraz bitewnych (rozwinięty system potyczek). Pracę nad nią ciągle trwają, gra jest intensywnie testowana i coraz mocniej przeze mnie oczekiwana. Zapytałem Pawła Szatkowskiego, autora gry, na jakim etapie są prace nad grą. Oto jego odpowiedź.

“Jesteśmy już na półmetku. Wykonanych mamy 90% prac graficznych, a sama gra jest w fazie ostrych testów z naciskiem na balans  i interpretację zasad. Przy każdej rozgrywce dochodzi kilka drobiazgów, które wymagają naniesienia poprawek (…) 
Jak długo zajmie nam doszlifowanie tytułu, szczerze mówiąc nie mam pojęcia na pewno nie mniej niż kwartał. Gra jest na tyle złożona że wymaga setek godzin testowania nanoszenia poprawek i ponownego testowania, w jej idealnym balansie zaklęta będzie grywalność. Staramy  się zamknąć rozgrywkę w jak najkrótszym czasie i uzyskać jak największą dynamikę przy zachowaniu pełnej mechaniki elementów taktycznych. To co potem chodzi gładko, płynnie i jakby od niechcenia to setki godzin kombinacji i testów. Bez pracy nie ma kołaczy, jak mawiała moja babcia :)”. 

Graficznie gra prezentuje się bardzo ładnie i klimatycznie. Poniżej efekt dotychczasowych prac. Plansza składa się z dwóch części: zewnętrzna to miejsce, w którym spotykają nas przygody, wewnętrzna to teren rozgrywanych potyczek.

Projekt planszy i kart...

Projekt planszy i kart…

...został wydrukowany.

…został wydrukowany.

Powstały też pierwsze figurki bohaterów, którymi kierować będziemy w grze aczkolwiek, nie zostało jeszcze rozstrzygnięte czy będą dostępne w podstawowej wersji gry, czy też jako dodatek.

Według autora zdjęcia nie oddają całego uroku figurek, niemniej według mnie prezentują się bardzo ładnie. Szkoda tylko, że ich dodanie do podstawowej wersji gry, może sporo podwyższyć jej cenę.

Ten potężny barbarzyńca ma tylko 3 cm wysokości...

Ten potężny barbarzyńca ma tylko 3 cm wysokości…

A tak wygląda karta bohatera

A tak wygląda karta bohatera

Na swej drodze bohaterowie spotkają zróżnicowanych przeciwników, w walce z którymi pomogą im potężne przedmioty

Na swej drodze bohaterowie spotkają zróżnicowanych przeciwników, w walce z którymi pomogą im potężne przedmioty

Projekt został zaakceptowany na platformie crowdfundingowej polakpotrafi.pl i autor pracuje tej chwili na zapowiedzią video, by zacząć zbierać fundusze na formy, odlewanie oraz druk. Dodatkowo zbiórka pieniędzy na tym portalu pomoże oszacować zainteresowanie tego rodzaju produktem na naszym rynku, jak również jaka część potencjalnych klientów zainteresowanych będzie wersją tańszą na standach, a jaka wersją droższą z figurkami odlanymi z metalu. Dzięki temu autor chce zdobyć rozeznanie jaką ilość danej wersji wydrukować. Jak widać gra jest już w zaawansowanym stadium i prezentuje się bardzo klimatycznie. W kolejnym tekście skupię się na zasadach, które z jednej strony nie są skomplikowane, a przy tym zapewniają sporo możliwości taktycznych.

Ps. O “The Wanderers” można podyskutować również tutaj.