Planszowe Bestsellery Tygodnia (4-10.12.2023)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Witajcie w kolejnym zestawieniu dziesięciu najlepiej sprzedających się gier planszowych. Tym razem patrzymy na pierwszy, pełny tydzień grudnia. 
Zacznijmy od  aleplanszowki.pl.

Pierwsze trzy miejsca szturmem opanował jeden tytuł wraz z rozszerzeniami do niego, czyli  Hegemony (edycja polska), Hegemony: Wydarzenia Historyczne i Hegemony: Kryzys i Kontrola od Portal Games. Hegemony to gra strategiczna, która oddaje w ręce graczy funkcjonowanie całego państwa – jego gospodarki i polityki. Przejmij kontrolę nad jedną z czterech grup: Klasą Robotniczą, Klasą Średnią, Klasą Kapitalistów lub Państwem. Kształtuj krajobraz gospodarczo-polityczny zgodnie ze swoją wizją i poprowadź swoją klasę do zwycięstwa!

Całkiem dobrze radzi sobie nowość od Rebela: Revive (edycja polska), która znalazła się na czwartym miejscu. Gracze stoją na czele plemion starających się odbudować świat według wyznawanych wartości i oczekiwań, reprezentowanych przez ich unikalne warunki początkowe. W trakcie rozgrywki odkrywają nowe tereny, stawiają budynki i zaludniają lokacje nadające się do zamieszkania, a dzięki określonym akcjom zbierają artefakty. Partia kończy się, gdy z planszy zostanie zabrany ostatni duży artefakt. Gracze podliczają wtedy punkty zdobyte z różnych źródeł, np. z zebranych artefaktów, swojej karty artefaktu, odkrytych technologii, toru rozwoju i zaludnionych lokacji. Zwycięża osoba, która zgromadziła ich najwięcej!

A teraz przyjrzyjmy się podium sklepu dragoneye.pl.

Topkę otwiera rozszerzenie Zaginiona wyspa Arnak: Poszukiwania ekspedycji wydawnictwa Rebel. To specjalna kampania fabularna, którą można rozegrać samodzielnie lub w dwuosobowym trybie współpracy. Niektóre jej elementy takie jak karty wydarzeń czy nowe świątynie do eksploracji mogą urozmaicić także klasyczne rozgrywki w trybie wieloosobowym! Dodatkowo dwaj nowi liderzy pozwolą wypróbować kolejne ciekawe strategie, a nowe karty przedmiotów i artefaktów zapewnią jeszcze większą różnorodność zabawy. 

Na drugim miejscu uplasowało się nowość Everdell: Stacja Nowoliść od wydawnictwa Rebel. To rozszerzenie do gry Everdell, wprowadzające nowy element planszy: stację kolejową! Dzięki niej naszą krainę będą mogli odwiedzać wybredni goście, którzy przyniosą punkty zwycięstwa tym, którzy spełnią ich wymagania. Zestaw zawiera również nowe stworzenia i budowle, właściwie metropolii, oraz cele związane z intensywnym rozwijaniem miast. Nie mogło zabraknąć również kolejnych rodzajów robotników! Tym razem do gry dołączają nietoperze, koty, ślimaki oraz pszczoły wraz z odpowiadającymi im żabimi ambasadorami i króliczymi podróżnikami.

Trzecie miejsce zdobyli Mali Epiccy Wikingowie od Galakty. W grze prowadzisz klan wikingów przez 3 epoki, w nadziei na podbicie skutych lodem Wysp Runicznych! Zagrywaj karty wikingów, reprezentujące przywódców twojego klanu, wybierając najlepszych budowniczych, zbieraczy, odkrywców i wojowników. Wysyłaj osadników na podbój wysp, buduj łodzie i świątynie, aby uzyskać wpływy, i tocz bitwy o łaskę bogów!

A teraz czas na pełne top 10!

Planszowe Bestsellery Tygodnia ( 4-10.12.2023)

 
 

Podoba Ci się, co robimy? Chcesz wygrać fajne planszówki i zdobyć rabaty w branżowych sklepach? Dołącz, do grona naszych Patronów (Kliknij i sprawdź co dla Ciebie mamy)

 

Krzysztof Pilch