Planszowe Bestsellery Miesiąca (Grudzień 2023)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Planszowe Gram Prix coraz bliżej, do 1 lutego czekamy na zgłoszenia od wydawców i graczy a póki co sprawdźmy na jakie gry swoimi portfelami zagłosowali w grudniu Klienci sklepów aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Zacznijmy od  aleplanszowki.pl.

Hitem grudnia okazało się rozszerzenie Zaginiona wyspa Arnak: Poszukiwania ekspedycji od wydawnictwa Rebel. To rozszerzenie, które zaprasza graczy do udziału w specjalnej kampanii fabularnej, którą możesz rozegrać samodzielnie lub w dwuosobowym trybie współpracy. Niektóre jej elementy takie jak karty wydarzeń czy nowe świątynie do eksploracji mogą urozmaicić także klasyczne rozgrywki w trybie wieloosobowym! Dodatkowo dwaj nowi liderzy pozwolą Ci wypróbować kolejne ciekawe strategie, a nowe karty przedmiotów i artefaktów zapewnią jeszcze większą różnorodność zabawy. 

Na drugim miejscu uplasowała się Dorfromantik (edycja polska) od Iuvi Games. W Dorfromantik maksymalnie sześciu graczy współpracuje ze sobą, tworząc urokliwy świat heksagonalnych krajobrazów, jednocześnie starając się realizować zadania powierzone im przez mieszkańców, układając jak najdłuższy tor i jak najdłuższą rzekę oraz upewniając się, że flagi na stworzonych obszarach przyniosą im jak najwięcej punktów. Im lepiej gracze ze sobą współpracują, tym więcej punktów zdobędą na koniec. Wspólnie zdobyte podczas kampanii punkty, gracze mogą wykorzystać do odblokowania zupełnie nowych kafelków, które są ukryte w zamkniętych na początku pudełkach. Nowe zawartości stawiają przed graczami, dodatkowe zadania i pozwalają na zdobywanie coraz wyższych wyników.

Podium zamyka rozszerzenie do bestsellera od Lucky Duck Games czyli Kaskadia: Pomniki przyrody. W tym rozszerzeniu gracze będą tworzyć obszerne siedliska i umieszczać w nich piękne naturalne pomniki przyrody. Dodają one każdemu środowisku własnego uroku oraz zapewniają dynamiczne premie na koniec gry! Dzięki dodatkowym komponentom od teraz w grze może uczestniczyć nawet 5 albo 6 graczy!

A teraz przyjrzyjmy się pierwszej trójce sklepu dragoneye.pl.

Pierwsze miejsce znów zajęła Zaginiona wyspa Arnak: Poszukiwania ekspedycji wydawnictwa Rebel. To specjalna kampania fabularna, którą można rozegrać samodzielnie lub w dwuosobowym trybie współpracy. Niektóre jej elementy takie jak karty wydarzeń czy nowe świątynie do eksploracji mogą urozmaicić także klasyczne rozgrywki w trybie wieloosobowym! Dodatkowo dwaj nowi liderzy pozwolą wypróbować kolejne ciekawe strategie, a nowe karty przedmiotów i artefaktów zapewnią jeszcze większą różnorodność zabawy. 

Na drugim miejscu uplasowała się nowość Everdell: Stacja Nowoliść od wydawnictwa Rebel. To rozszerzenie do gry Everdell, wprowadzające nowy element planszy: stację kolejową! Dzięki niej naszą krainę będą mogli odwiedzać wybredni goście, którzy przyniosą punkty zwycięstwa tym, którzy spełnią ich wymagania. Zestaw zawiera również nowe stworzenia i budowle, właściwie metropolii, oraz cele związane z intensywnym rozwijaniem miast. Nie mogło zabraknąć również kolejnych rodzajów robotników! Tym razem do gry dołączają nietoperze, koty, ślimaki oraz pszczoły wraz z odpowiadającymi im żabimi ambasadorami i króliczymi podróżnikami.

Trzecie miejsce zdobyło rozszerzenie Wojna o Pierścień: Gra karciana – Przeciwko Cieniowi od Galakty. Rozszerzenie Przeciwko Cieniowi pozwoli ci przeżyć niezwykłą przygodę w trybie solo lub kooperacyjnym. Gracze wcielą się w Wolne Ludy zgodnie z zasadami gry podstawowej, zaś automatyczni gracze przejmą kontrolę nad taliami Cienia – zastąpionymi przez karty z tego rozszerzenia, przygotowane specjalnie z myślą o rozgrywce w trybie solo lub kooperacyjnym. W połączeniu z prostym schematem akcji botów, nowe talie Cienia zapewnią ekscytujące wyzwanie dla 1 lub 2 graczy! To twoja szansa, aby na nowo przekuć losy Śródziemia… samemu lub z towarzyszem!

A teraz czas na pełne top 10!

Planszowe Bestsellery Miesiąca (Grudzień 2023)

 
 

Podoba Ci się, co robimy? Chcesz wygrać fajne planszówki i zdobyć rabaty w branżowych sklepach? Dołącz, do grona naszych Patronów (Kliknij i sprawdź co dla Ciebie mamy)

 

Krzysztof Pilch