Planszowe Bestsellery Roku 2023

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Już 22 lutego rozpocznie się wydarzenie generujące wielkie emocje wśród fanów gier planszowych. W Planszowy Gram Prix 2024 gracze zdecydują, które gry zasługują na wyróżnienie. A dziś zobaczmy jakie gry wyróżnili Klienci  sklepów aleplanszowki.pl i dragoneye.pl w roku 2023. Oto Planszowe Bestsellery Roku czyli podwójne TOP 10 gier, które sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy

Hitem roku w obu sklepach okazał się dodatek Diuna: Imperium – Nieśmiertelnośćod wydawnictwa Lucky Duck Games. To drugie rozszerzenie do tej gry, wprowadza nowy rodzaj kart wszczepów i dodatkową planszę Bene Tleilax. Kiedy wysokie rody prowadzą wojnę, Bene Tleilax rozwija własną działalność i handluje innowacjami genetycznymi. Czy zatrudnisz jako szpiegów maskaradników o niezrównanych umiejętnościach? Czy zajmiejsz się regeneracją uszkodzonych tkanek i narządów? A może odważysz się nająć ludzi przywróconych do życia jako ghole?

Nieśmiertelność rozwija Diunę: Imperium w zupełnie nowy sposób. Rób podejrzane interesy z Bene Tleilax, aby pozyskać materiały genetyczne. Odblokuj potencjał badań naukowych. Wykonuj wszczepy, łącząc ze sobą karty dla wzmocnienia swoich agentów.

 

Drugie miejsce w aleplanszowki.pl znów zajęło rozszerzenie. Tym razem to Zaginiona wyspa Arnak: Poszukiwania ekspedycji od wydawnictwa Rebel. To dodatek, który zaprasza graczy do udziału w specjalnej kampanii fabularnej, którą możesz rozegrać samodzielnie lub w dwuosobowym trybie współpracy. Niektóre jej elementy takie jak karty wydarzeń czy nowe świątynie do eksploracji mogą urozmaicić także klasyczne rozgrywki w trybie wieloosobowym! Dodatkowo dwaj nowi liderzy pozwolą Ci wypróbować kolejne ciekawe strategie, a nowe karty przedmiotów i artefaktów zapewnią jeszcze większą różnorodność zabawy. 

Na drugim miejscu topki dragoneye.pl znalazła się Ziemia od Lucky Duck Games. To gra karciana o tworzeniu synergicznych połączeń, o prostych zasadach, ale wielu możliwościach i strategiach. Gracze wykonują swoje akcje równocześnie – co zapewnia dynamiczną rozgrywkę. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa. W tym celu „zasadzisz” karty i stworzysz własną wyspę – 16 kart ułożonych w siatkę o szerokości 4 i wysokości 4 kart. Gracze będą zdobywać punkty z kart flory i wydarzeń, za przyrost i kiełki umieszczone na ich florze, za karty w kompostowniku oraz za dodatkowe bonusy ekosystemów, fauny i terenu. Zrównoważenie tych elementów i stworzenie skutecznego silnika jest kluczem do maksymalizacji twoich punktów zwycięstwa!

Ten sam tytuł zajął również trzecie miejsce w sklepie aleplanszowki.pl.

Z kolei na trzeciej pozycji w dragoneye.pl ponownie znalazł się nowy tytuł z bestsellerowej serii Lucrum Games, czyli Brzdęk! Katakumby, w którym od dwóch do czterech graczy będzie ścigało się ze sobą, starając się wykraść jak najwięcej skarbów z tytułowych lochów. Katakumby pełne są czekających na odkrycie tajemnic. Napotkacie tu magiczne portale prowadzące do najmroczniejszych zakątków podziemi, ołtarzyki kuszące perspektywą błogosławieństwa złotych, brzęczących monet, a uwięzieni w lochach śmiałkowie liczą na odzyskanie wolności, oferując w zamian swoją pomoc. Wasza wyprawa po skarby nie będzie jednak beztroskim spacerkiem, połączonym z podziwianiem cudów podziemnej architektury, oj na to nie będziecie mieli czasu. Katakumby zamieszkują bowiem niepokojone duchy, które będą nękać każdego, kto zapuści się w pilnowane przez nie korytarze. Nie mogło też oczywiście zabraknąć samego smoka, a ten jest wyjątkowo wredny. Najważniejszą zmianą w grze Brzdęk! Katakumby w porównaniu do oryginalnej gry Brzdęk! Nie Drażnij Smoka, jest brak stałej planszy. Podziemia tworzymy z dokładanych losowo kwadratowych kafelków.

A teraz czas na pełne top 10!

Planszowe Bestsellery Roku 2023

 

Już 22 lutego wystartuje 9 edycja największego plebiscytu fanów planszówek Planszowe Gram Prix, w którym to Wy — Gracze wybierzecie najlepsze tytuły wydane w ubiegłym roku. Tak samo jak w ubiegłych latach, głosując, będziecie mogli wziąć udział w konkursie i wygrać naprawdę fajne planszówki.

Jeśli zaś chcecie wesprzeć naszą inicjatywę, wziąć udział w dodatkowym konkursie wyłącznie dla Patronów, zajrzeć za kulisy Plebiscytu i mieć niepowtarzalną szansę śledzić zmieniające się wyniki w pierwszych 24 godzinach trwania Planszowego Gram Prix 2024, dołączcie do elitarnego grona naszych Patronów (kliknij).

Krzysztof Pilch