Planszowe Bestsellery Miesiąca (Listopad 2023)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Witajcie w kolejnym zestawieniu dziesięciu najlepiej sprzedających się gier planszowych. Tym razem patrzymy na cały miniony miesiąc!
Zacznijmy od listopadowego podium w aleplanszowki.pl.

Na pierwszym miejscu znalazły się Obsesje od Lucrum Games, czyli przystępna gra euro w klimatach “Dumy i Uprzedzenia”. 

Na drugim miejscu uplasowało się rozszerzenie Ark Nova: Wodny Świat wydawnictwa Portal Games. Wprowadza ono morskie gatunki zwierząt, a wraz z nimi sporo nowych elementów do gry. Wodne wybiegi, które muszą znajdować się w sąsiedztwie wody, zdolności mieszkańców raf odpalane przy każdym dołączeniu kolejnego tego typu zwierzęcia, czwarty uniwersytet czy asymetryczne karty akcji dobierane przed każdą grą i wiele więcej.

Trzecie miejsce zajęła gra Great Western Trail: Nowa Zelandia od Rebela. To nowa, samodzielna wersja popularnej gry strategicznej, w której wcielamy się w hodowców trzody. Stanowi zamknięcie trylogii Great Western Trail, zapewniając jednocześnie zupełnie nowe wyzwania. Podczas rozgrywki musimy dbać o swoje stado i reagować na jego potrzeby, a także skutecznie przetransportować je do punktu załadunkowego.

 

A teraz przyjrzyjmy się podium sklepu dragoneye.pl.

Topkę otwiera rozszerzenie Zaginiona wyspa Arnak: Poszukiwania ekspedycji wydawnictwa Rebel. To specjalna kampania fabularna, którą można rozegrać samodzielnie lub w dwuosobowym trybie współpracy. Niektóre jej elementy takie jak karty wydarzeń czy nowe świątynie do eksploracji mogą urozmaicić także klasyczne rozgrywki w trybie wieloosobowym! Dodatkowo dwaj nowi liderzy pozwolą wypróbować kolejne ciekawe strategie, a nowe karty przedmiotów i artefaktów zapewnią jeszcze większą różnorodność zabawy. 

Na drugim miejscu uplasowało się El Grande od Lucky Duck Games. Hiszpania. XV wiek. Od niemal 700 lat pomiędzy chrześcijańskimi i muzułmańskimi władcami trwa wojna o władzę nad półwyspem. Jako grand, członek najwyższej arystokracji, chcesz rozszerzyć swoje wpływy w Hiszpanii. Wysyłasz swoich dzielnych rycerzy – caballero, by przejmowali nowe regiony i zdobywali władzę. Czy uda Ci się zwyciężyć bitwę o Hiszpanię i zostać El Grande?

Trzecie miejsce przypadło rozszerzeniu Root: Maruderzy wydawnictwa Portal. Wprowadza ono do gry dwie nowe frakcje: Władcę Szczurów i Żelazną Straż oraz czterech Zaciężnych. Zawiera także zestaw kart przygotowania zaawansowanego, które pozwolą doświadczonym graczom rozpocząć grę na nowe sposoby. Nowy dodatek to setki nowych konfiguracji rozgrywek.

A teraz czas na pełne top 10!

Planszowe Bestsellery Miesiąca (Listopad 2023)

 
 

Podoba Ci się, co robimy? Chcesz wygrać fajne planszówki i zdobyć rabaty w branżowych sklepach? Dołącz, do grona naszych Patronów (Kliknij i sprawdź co dla Ciebie mamy)

 

Krzysztof Pilch