Planszowe Bestsellery Tygodnia (20-26.11.2023)

Materiał powstał w wyniku współpracy reklamowej ze sklepami aleplanszowki.pl i dragoneye.pl.

Witajcie w kolejnym zestawieniu dziesięciu najlepiej sprzedających się gier planszowych z minionego tygodnia.
Zacznijmy od podium w aleplanszowki.pl.

Na pierwszym miejscu rozszerzenie Ark Nova: Wodny Świat wydawnictwa Portal Games. Wprowadza ono morskie gatunki zwierząt, a wraz z nimi sporo nowych elementów do gry. Wodne wybiegi, które muszą znajdować się w sąsiedztwie wody, zdolności mieszkańców raf odpalane przy każdym dołączeniu kolejnego tego typu zwierzęcia, czwarty uniwersytet czy asymetryczne karty akcji dobierane przed każdą grą i wiele więcej.

Na drugim miejscu uplasowało się kolejne rozszerzenie od Portalu: ROOT: Maruderzy, które wprowadza do gry dwie nowe frakcje: Władcę Szczurów i Żelazną Straż oraz czterech Zaciężnych. Zawiera także zestaw kart przygotowania zaawansowanego.

Trzecie miejsce zajął dodatek ROOT: Punkty Terenu. Każdy Punkt Terenu oferuje graczom nowe wyzwania strategiczne i możliwości taktyczne. Dołóż je do swojej partii niezależnie od rozgrywanego trybu i liczby graczy. A co najlepsze, działają z każdą z czterech map Roota!

Jak widać, Portal zdominował pierwsze trzy miejsca, ciąg dalszy zestawienia znajdziecie w tabelce poniżej. A teraz przyjrzyjmy się podium sklepu dragoneye.pl.

Topkę otwiera debiut Dorfromantik: Gra Planszowa wydawnictwa IUVI Games. To kooperacyjna gra kafelkowa, w której tworzycie urokliwy świat heksagonalnych krajobrazów, jednocześnie starając się realizować zadania powierzone Wam przez mieszkańców. Im wyższe uzyskacie wyniki, tym więcej odblokujecie nowych kafelków, które upiększą Wasz świat. Odblokowana zawartość wzbogaci rozgrywkę o kolejne wyzwania, pozwalając Wam zdobywać jeszcze więcej punktów.

Na drugim miejscu uplasował się tytuł, który premierę miał kilka lat temu mianowicie Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie od Portal Games. W grze wcielamy się w role pionierskich osadników, walczących o przetrwanie poza krańcem zamieszkałego dotąd świata. Gra zawiera 2 odrębne kampanie (w tym jedną legacy) oraz 6 misji pojedyńczych.

Trzecie miejsce przypadło grze El Grande od Lucky Duck Games. Hiszpania. XV wiek. Od niemal 700 lat pomiędzy chrześcijańskimi i muzułmańskimi władcami trwa wojna o władzę nad półwyspem. Jako grand, członek najwyższej arystokracji, chcesz rozszerzyć swoje wpływy w Hiszpanii. Wysyłasz swoich dzielnych rycerzy – caballero, by przejmowali nowe regiony i zdobywali władzę. Czy uda Ci się zwyciężyć bitwę o Hiszpanię i zostać El Grande?

Planszowe Bestsellery Tygodnia (20-26.11.2023)

 
 

Podoba Ci się, co robimy? Chcesz wygrać fajne planszówki i zdobyć rabaty w branżowych sklepach? Dołącz, do grona naszych Patronów (Kliknij i sprawdź co dla Ciebie mamy)

 

Krzysztof Pilch