Tkacze Burz: Twierdza nowa gra książkowa od Other World

Po dużym sukcesie kampanii crowdfundingowej gry paragrafowej Pawła Dziemskiego Tkacze Burz (i sprzedaniu całego nakładu), po wydaniu klimatycznego Serca Lodu, wydawnictwo Other Worlds zapowiada swój trzeci tytuł. 

 

Tkacze Burz: Twierdza, to już druga gra dziejąca się w uniwersum Tkaczy Burz. Gracze wcielają się w członków krasnoludzkiej drużyny zwiadowców, którzy mają za zadanie usunąć zagrożenia dla nowo budowanej siedziby swojego ludu. W tym celu będą patrolować okoliczne góry i lasy, stając w obliczu śmiertelnych niebezpieczeństw, z których wybawić ich może tylko topór, magia lub krasnoludzka technologia. 

Tkacze Burz: Twierdza

Tkacze Burz: Twierdza to pierwsza w Polsce książkowa gra paragrafowa umożliwiająca wspólną zabawę wielu graczom jednocześnie! Książka pełni funkcję mistrza gry, podczas gdy gracze wcielają się w postacie bohaterów, takich jak Wojownik, Mag czy Inżynier. Gra łączy elementy książkowej gry fabularnej z elementami znanymi z taktycznych gier planszowych, dając niepowtarzalne doświadczenie. 

 

Gracze będą też mieli szansę poznać lepiej uniwersum oraz podjąć próbę rozwiązania tajemnicy Burz.

 

Kampania crowdfundingowa gry planowana jest na czwarty kwartał 2023 roku. 

 

Autorami są Paweł Dziemski i Krzysztof Firkowski.

Paweł Dziemski – autor, tłumacz i wydawca gier książkowych. Miłośnik muzyki i kultury celtyckiej i nordyckiej. W 2020 roku jego Tkacze Burz rozbili bank na Wspieram.to. Następnego roku powtórzył ten sukces na Kickstarterze, a Storm Weavers zostali wydani w języku angielskim i francuskim. W 2023 przetłumaczone przez niego Serce Lodu zostało laureatem nagrody Gram Prix w kategorii gra książkowa.

Krzysztof Firkowski – Gawędziarz. Studiował geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor książki paragrafowej Wagabunda (2022). Wyróżniony w konkursach poetyckich Podaj Frazę (2022) oraz Nowy Dokument Tekstowy (2023). Miłośnik bezprądowych gier, squasha i wrestlingu.

Wydawcą gry jest Other Worlds.

 

Więcej informacji: www.tkaczeburz.pl

Krzysztof Pilch