Najlepsze gry planszowe na święta – poleca Shop Gracz

Poniższy tekst jest wynikiem współpracy reklamowej ze sklepem Shop Gracz, aczkolwiek zgadzamy się z jego treścią i uważamy, że polecone gry świetnie nadają się na prezent

Coraz większymi krokami zbliża się okres świąt. Co za tym idzie, szukamy odpowiednich prezentów pod choinkę oraz rozmyślamy jak urozmaicić świąteczne spotkania z bliskimi. W obydwu tych kwestiach pomoże
świąteczna polecajka Shop Gracz. Przedstawimy Wam różne propozycje gier planszowych na święta, które doskonale sprawdzą się w formie prezentu, ale także umilą rodzinny wieczór przy stole. Sprawdźcie naszą polecajkę gier planszowych już teraz!

Planszówka rodzinna

Naszą propozycją świetnej gry planszowej familijnej jest Dixit. To narracyjna karcianka, w której podczas każdej tury jeden z graczy losuje kartę przedstawiającą różnego rodzaju obrazek. Zadaniem gracz jest opisanie tego co widzi na karcie za pomocą hasła – jednego słowa, pełnego zdania, a może nawet za pomocą piosenki, czy cytatu z gry, którą ostatnio przeszedł? Następnie reszta graczy wybiera ze swoich kart obrazek, który ich zdaniem najbardziej pasuje do opowieści. W dalszym kroku wszystkie karty są mieszane, a zadaniem dla graczy jest odgadnięcie, która z kart należała do opowiadającego.

Liczba graczy: od 3 do 8
Wiek: 8+
Czas gry: do 30 minut
Rodzaj gry: rodzinna, towarzyska

Planszówka dla dzieci

Tym razem coś skierowanego do najmłodszych graczy – Kroniki Zamku Avel. Jest to doskonała gra planszowa dla dzieci, w której mali gracze muszą wcielić się w postać dzielnego bohatera i uratować magiczną krainę, stawiając przy tym czoła różnym zagrożeniom. Fenomenalnym urozmaiceniem tej gry jest to, że na początku rozgrywki dzieci mogą samodzielnie stworzyć swojego bohatera i ozdobić jego ilustrację na swój autorski sposób. Dzięki możliwościom dobrania koloru zbroi, własnego herbu czy nadania imienia swojej postaci dziecko na pewno jeszcze mocniej zwiąże się ze swoim bohaterem.

Liczba graczy: od 1 do 4
Wiek: 8+
Czas gry: do 15 minut
Rodzaj gry: dla dzieci, przygodowa

Planszówka dla początkujących

Przygotowaliśmy także grę planszową o prostych zasadach, w której łatwo odnajdą się osoby, które nie grają regularnie w planszówki. Niemniej, jest to jednocześnie gra, która sprawi wiele zabawy również bardziej doświadczonym fanom gier planszowych. Mowa o grze 7 Cudów Świata. Podczas rozgrywki gracze wybierają jedną kartę z talii, decydują w jaki sposób ją wykorzystać, a resztę talii przekazują dalej, następnym graczom. Dzięki wybieranym kartom gracze mogą rozwijać tytułowe cuda świata, wcielając się w rolę przywódców antycznych miast.

Liczba graczy: od 3 do 7
Wiek: 10+
Czas gry: do 45 minut
Rodzaj gry: dla początkujących, strategiczna, familijna, ekonomiczna

Wszystkie powyższe gry znajdziecie w sklepie stacjonarnym Shop Gracza w Krakowie oraz online na https://shopgracz.pl/

 

Krzysztof Pilch