Planszowe Bestsellery Tygodnia 11-17.04.2022

Zapraszamy do kolejnej odsłony dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w sklepach, które doceniliście w Planszowym Gram Prix 2022: Aleplanszowki.pl i Dragoneye.pl. Oto najlepiej sprzedajace się gry planszowe w przedświątecznym tygodniu 11-17.04.2022

1 miejsce

Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji (przedsprzedaż) Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji (przedsprzedaż) Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji (przedsprzedaż) Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji (przedsprzedaż) Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji (przedsprzedaż) Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji (przedsprzedaż) Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji (przedsprzedaż) ZAGINIONA WYSPA ARNAK: PRZYWÓDCY EKSPEDYCJI

 

Aleplanszowki.pl: Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji

Sprawdź cenę 

Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji to rozszerzenie wprowadzające asymetryczne warunki początkowe dla każdego z graczy. Uczestnicy przyjmą role liderów o unikalnych umiejętnościach i będą mieli okazję wypróbować dopasowane do nich strategie. Oprócz tego w pudełku znajdziesz nowe świątynie do eksploracji, a także jeszcze więcej przedmiotów, artefaktów, asystentów i strażników dla urozmaicenia rozgrywek. 

Talisman: Harry Potter

Dragoneye.pl: Talisman: Harry Potter + gratis (edycja polska)

Sprawdź cenę

Talisman: Harry Potter to przygodowa gra planszowa dla od dwóch do sześciu osób, w której gracze wcielą się w postacie znane z uniwersum Harry’ego Pottera, by ścigać się ze sobą i zostać pierwszymi, którzy dotrą do Lorda Voldemorta w Wielkiej Sali Hogwartu. Rozgrywka może zakończyć się na dwa sposoby, albo gracz dołączy do Mrocznego Pana udowadniając swoją lojalność, albo przeciwstawi mu się, kładąc kres jego wpływom w Hogwarcie. Jednak aby wygrać, nie wystarczy dotrzeć do celu długiej podróży. Po drodze gracze będą rozwijali swoje magiczne umiejętności, zbierali rozmaite przedmioty, a do ich wyprawy przyłączą się znane z kart książek postacie. Co jednak najważniejsze, to odnalezienie Insygniów śmierci, bez których dostęp do Wielkiej Sali będzie niemożliwy, a wykonanie zadania pozostanie jedynie płonną nadzieją. Czy jesteś gotowy, by udowodnić swą wartość i satnąć oko w oko z Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać?

2 miejsce

 GREAT WESTERN TRAIL (DRUGA EDYCJA)

Aleplanszowki.pl: Great Western Trail (druga edycja)

Sprawdź cenę

Drugie wydanie Great Western Trail to powrót na polski rynek kultowej gry strategicznej Alexandra Pfistera, wzbogaconej o nowe mechanizmy oraz elementy. Gra, która już w pierwszej edycji była bestsellerem teraz stała się jeszcze lepsza!

Zdobądź najbardziej wartościowe krowy, pielęgnuj stado i zagoń je na stację kolejową w Kansas City. Stamtąd wypraw je koleją do Nowego Jorku. Sprawne działanie pozwoli ci zarobić pieniądze i zdobyć punkty zwycięstwa, które pomogą ci stać się najlepszym ranczerem na Dzikim Zachodzie!  Zatrudniaj kowbojów, rzemieślników i inżynierów, aby szybciej osiągnąć cele: zdobyć krowy o najwyższej wartości hodowlanej wznieść budynki oferujące wiele korzystnych akcji poprowadź pociąg do najdalej położonych miast. Ogrom możliwych strategii pozwala na opracowanie wielu różnych planów, których realizacja poprowadzi cię szlakiem do zwycięstwa!

 

Małe Epickie Podziemia

Dragoneye.pl: Małe Epickie Podziemia

Sprawdźc cenę

Małe Epickie Podziemia to kooperacyjny dungeon crawler dla 1-4 graczy gotowych przemierzyć podziemia fantastycznego świata Aughmoore.

W Małych Epickich Podziemiach gracze wcielają się w grupę bohaterskich śmiałków, odkrywających straszliwe podziemia w poszukiwaniu ich Bossa. Za każdym rogiem, w każdym kolejnym pomieszczeniu na bohaterów czyhają gobliny, potworni sługusi i groźne pułapki.
 
Rozgrywka dzieli się na dwa akty: Podziemia oraz Bossa. W obu gracze muszą przemierzać modularną, zmieniającą się przy każdej rozgrywce planszę i ścigać się z przygasającym w każdej turze światłem pochodni. Gdy ta całkiem zgaśnie, nasi herosi będą na zawsze zagubieni w ciemnościach.
 
Po sprawdzeniu całego podziemia, oczyszczeniu go ze sługusów i odnalezieniu wejścia do leża, gracze muszą stoczyć wymagającą potyczkę z Bossem. Każdy Boss posiada wyjątkowe zdolności i leże o unikatowym środowisku, ułatwiającym lub utrudniającym walkę w zależności od wykorzystanych umiejętności i pozycji, z jakiej atakuje bohater.

3 miejsce

AZUL: OGRÓD KRÓLOWEJ

Aleplanszowki.pl: Azul: Ogród Królowej

Sprawdź cenę

Król Manuel I zlecił najlepszym portugalskim projektantom ogrodów budowę najbardziej niezwykłego ogrodu dla swojej żony, królowej Marii Aragońskiej. W Azul – Ogród Królowej twoim zadaniem będzie zaaranżowanie wspaniałego ogrodu dla ukochanej żony króla, sadząc w nim piękne rośliny, drzewa i dodając dekoracje. Korzystając z innowacyjnego mechanizmu dobierania zasobów, charakterystycznego dla serii gier Azul, musisz starannie wybierać kolorowe płytki, aby udekorować ogród. Tylko najbardziej niesamowici projektanci ogrodów rozwiną się i zdobędą uznanie królowej.

 

The Thing: Gra planszowa (PL)

Dragoneye.pl: The Thing: Gra planszowa (PL)
Sprawdź cenę

The Thing – gra planszowa przeniesie was do wydarzeń znanych z kultowego filmu wyreżyserowanego w 1982 r. przez mistrza kina grozy, Johna Carpentera.

Gra skupia się na umiejętnościach naśladowania i asymilacji Obcego, dzięki którym ukrywa swoją prawdziwą naturę pod osłoną fałszywego człowieczeństwa. Prawdziwym celem Obcego jest ucieczka z bazy i rozprzestrzenienie się po naszej planecie. Sukces nie będzie łatwy, ponieważ obecni w grze ludzie będą starali się temu zapobiec.

Na zachowanie Obcego duży wpływ będzie miał przebieg gry oraz to, jak blisko ujawnienia jego prawdziwej tożsamości będą pozostali gracze. Obcy może zdecydować się na pełną współpracę z ludźmi, aby uciec wraz z nimi, lub może próbować zasymilować jak najwięcej z nich, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Może też ujawnić się i walczyć z nimi z pełną przebiegłością i brutalną siłą. Droga do zwycięstwa jest naprawdę trudna, ale nie niemożliwa. Jednak uważajcie! Paranoja wywołana niepewnością, kto tak naprawdę jest po waszej stronie, może zaburzać wasz osąd!

4 miejsce

WYSTRZAŁOWE KATAPULTY

Aleplanszowki.pl: Wystrzałowe Katapulty

Sprawdź cenę

Dwa wspaniałe rody, mieszkające w swoich odległych królestwach. Gdyby tylko nie było pomiędzy nimi pradawnej urazy…
Wystrzałowe Katapulty to gra dla dwóch graczy. Zbuduj swój zamek, rozstaw rycerzy, załaduj katapulty i użyj swojego sprytu i techniki, by wygrać bitwę o podłogę! Powal wszystkich rycerzy przeciwnika i zwycięż!

Dobry Rok

Dragoneye.pl: Dobry Rok
Sprawdź cenę

Oto nadeszła piękna, słoneczna wiosna! Jednak w Klonowej Dolinie nigdy nie jest zbyt wcześnie, żeby rozpocząć przygotowania do zimy! W ciepłej i pełnej uroku rozgrywce pokierujesz działaniami swojej zwierzęcej rodzinki. Wyrusz po zbiory i dzięki nim przygotuj całą masę przyjemnostek: pysznych przetworów, milutkich ciepłych ubrań, ciekawych książek oraz… najlepszych gier planszowych – słowem wszystko, co pozwoli ci radośnie i przytulnie spędzić długie zimowe wieczory w swym rodzinnym domostwie.

Wioska naszych zwierząt jest pełna możliwości i dla każdego starczy miejsca do pracy. Jest jednak jedno „ale” – aby skutecznie wykonać akcję, potrzebujesz przydzielić pracownikowi kość o odpowiedniej wartości… a przed wyznaczeniem zadań swym pracownikom znasz wyniki tylko niektórych z nich. Czy będziesz w stanie wykazać się wystarczającą elastycznością w modyfikowaniu strategii? Stworzenie ze swojego domu najwygodniejszej strefy komfortu będzie wymagało sporo uczciwej pracy.

Zacznij zatem już teraz. Niech to będzie Dobry rok!

5 miejsce

WAR CHEST (EDYCJA POLSKA)

Aleplanszowki.pl:War Chest (edycja polska)

Sprawdź cenę

War Chest jest szybką i prostą do nauczenia grą strategiczną, w której gracze będą dowodzić wojskami na polu bitwy. Gra łączy w sobie mechaniki budowania armii, losowania jednostek z woreczka i zagrywania ich na wiele możliwych sposobów. War Chest wymaga od graczy taktycznych i strategicznych decyzji: Rekrutować więcej oddziałów czy wzmocnić te istniejące? A może wymanewrować przeciwnika na polu bitwy? Opracuj swoją strategię, by osiągnąć zwycięstwo.

Brzdęk! Nie Drażnij Smoka!

Dragoneye.pl: Brzdęk! Nie Drażnij Smoka!

Sprawdź cenę

Doskonale znacie ten motyw. Bohater dociera do leża potwora… cicho, cichutko, na paluszkach… wszystko idzie zgodnie z planem. Nagle jeden fałszywy ruch, drobna nieostrożność i BRZDĘK! Potwór się budzi, a nasz bohater znajduje się w poważnych tarapatach!

Taka przygoda miała okazję spotkać jednego z bohaterów książek J.R.R. Tolkiena, który podjął się próby wykradzenia cennego klejnotu ze skarbca potężnego smoka. W grze, o której chcemy Wam dziś opowiedzieć, wcielamy się w podobnych mu włamywaczy, którzy mimo usilnych prób bezszelestnego przemierzania podziemnych korytarzy niechybnie rozdrażnią wielkiego, czerwonego smoka… 

Gier w klimacie fantasy nie brakuje. Zazwyczaj nasi bohaterowie prężą w nich muskuły i po pewnym czasie niestraszny im już żaden przeciwnik. Nie w Brzdęku. Tu wprawdzie też niejako awansujemy bohatera. Mechanika budowania talii pozwala nam wzbogacać się o coraz to lepsze karty broni, magicznych przedmiotów, towarzyszy i sprytnych trików. Jednak cokolwiek byśmy nie uczynili, nie damy rady stawić czoła smokowi. Przeciwnie, korzystanie z niektórych dobrodziejstw znalezionych w lochach może tylko przyspieszyć i tak nieuchronne wkurzenie przerośniętego gada.

Dzięki temu, Brzdęk! daje graczom kompletnie unikalne doświadczenie gry Łotrzykiem. Zastanówcie się, czy kiedykolwiek w innej grze fantasy mieliście sposobność rzeczywiście wczuć się w klimat tej profesji? Owszem mamy złodziejaszków w prawie każdej grze tego typu, ale czy rzeczywiście sprawia to, że czujecie jakbyście przemykali się w cieniu?

W Brzdęku naprawdę stąpamy powoli i spokojnie, zaciskamy zęby, kiedy spowodujemy niepotrzebny hałas i usłyszymy niski pomruk budzącego się smoka. Ładujemy do plecaka nowe skarby i walczymy z chciwością, która każe nam zejść jeszcze głębiej…

6 miejsce

Kaskadia - edycja polska

Aleplanszowki.pl: Kaskadia (edycja polska)

Sprawdź cenę

Przenieś się do malowniczej krainy w Północnej Ameryce i stwórz pełne życia środowisko Kaskadii. W swojej turze wybierz parę płytki oraz żetonu i dołóż je do swojego rozrastającego się ekosystemu. Ułóż jak największe obszary gór, rzek czy prerii oraz rozmieść zwierzęta w punktowanych układach.

Mimo bardzo prostych zasad “dobierz i umieść” gra oferuje ciekawe decyzje i dużą głębię rozgrywki. Dzięki modułowej planszy i zmiennym celom każda partia będzie inna i przypadnie do gustu także zaawansowanym graczom.

Kaskadia zawiera kilka trybów gry w tym wariant solo i rodzinny, dzięki czemu łatwo ją dopasować do wieku, zaawansowania i liczby graczy. Dzięki systemowi osiągnięć i scenariuszom każda kolejna partia będzie równie ciekawa, stawiając przed graczami nowe wyzwania.

 

Ankh: Bogowie Egiptu

Dragoneye.pl: Ankh: Bogowie Egiptu

Sprawdź cenę

Ankh: Bogowie Egiptu to rozbudowana strategiczna gra planszowa z przeważającym motywem kontroli obszarów. Jej autorem jest legendarny Eric M. Lang, twórca takich tytułów jak Marvel United, Bloodborne czy Cthulhu: Death May Die. Ankh stanowi zamknięcie antycznej trylogii Langa, do której należą także Blood Rage i Rising Sun. Tym razem przeniesiemy się do starożytnego Egiptu, wcielimy w jedno z bóstw egipskiego panteonu i staniemy do walki o pozostanie jedynym Bogiem Egiptu. Kiedy bitewny kurz opadnie, ludzkość pamiętać będzie tylko o jednym bogu… Jak to w grach Langa bywa, Ankh doskonale łączy w sobie proste reguły z potężnym ładunkiem taktycznym, oferując jednocześnie niezwykle dynamiczną rozgrywkę dzięki różnorodnym scenariuszom, dostosowanym do konkretnej liczby graczy. Cała gra jest niemalże wyścigiem w rywalizacji o kolejne regiony, wiernych i potężnych Strażników. Gracze, których bogowie znajdą się na końcu stawki, będą mogli połączyć siły i wspólnie walczyć o zwycięstwo albo wspólnie ponieść klęskę i popaść w zapomnienie. Każde wygrane starcie będzie przesuwać nasz znacznik na torze Uwielbienia. Jeśli jako pierwsi dotrzemy na jego koniec — wygramy i zostaniemy jedynym bogiem, którego wyznawać będą ludzie.

7 miejsce

SUCCESSORS (EDYCJA POLSKA)

Aleplanszowki.pl: Successors (edycja polska)

Sprawdź cenę

Successors to strategia dla 2 do 5 graczy, w której każdy przejmuje kontrolę nad jedną z kilku frakcji niegdyś niepodzielnej, niezwyciężonej armii macedońskiej. W trakcie rozgrywki potęgi ścierają się o hegemonię poprzez legitymizację swego panowania wśród macedońskiej arystokracji i kontrolę cennych prowincji bezkresnego imperium Aleksandra. Jednak zawsze trzeba zachować czujność, albowiem nader wczesne zdobycie przewagi, może stać się przyczyną ataków pozostałych graczy, a pozornie bliskie zwycięstwo obróci się w pył…

Czwarta edycja Successors to nie tylko odświeżona plansza, usprawnione karty oraz gruntownie przebudowana instrukcja, ale również kilka innowacji – w tym rozszerzenie do pięcioosobowej rozgrywki, nowe scenariusze i karty Tyche oraz 23 unikatowe figurki generałów.

Azul: Ogród Królowej

Dragoneye.pl: Azul: Ogród Królowej

Sprawdź cenę

Witajcie ponownie w pałacu Sintry! Król Manuel I zlecił najlepszym projektantom w Portugali stworzenie najniezwyklejszego ogrodu dla swej żony Marii Aragońskiej.
W grze Azul: Ogród Królowej gracze otrzymają za zadanie zaaranżowanie najwspanialszych ogrodów dla uwielbianej królowej. Zasadzą więc rośliny, drzewa i ozdobne ornamenty wykorzystując innowacyjną mechanikę dobierania kolorowych płytek, dzięki którym udekorują pięknie ogrody. Tylko najlepsi projektanci będą w stanie rozwinąć skrzydła i zaimponować królowej. Artyści, do dzieła, czas stworzyć dzieło waszego życia!

8 miejsce

DOMINION (DRUGA EDYCJA POLSKA)

Aleplanszowki.pl: Dominion (druga edycja polska)

Sprawdź cenę

Jesteś księciem czystej krwi i władasz niewielką, lecz uroczą krainą pełną błękitnych rzek i urodzajnych pól. Jednak w przeciwieństwie do swych miłujących spokój rodziców masz wielkie marzenia: pragniesz panować nad potężniejszym królestwem – nad wieloma rzekami i rozległymi polami! Pożądasz prawdziwego dominium! Gdzie wzrokiem sięgnąć, rozciąga się ziemia niczyja, pełna niszczejących warowni, oraz niewielkie lenna na granicy anarchii, rządzone przez nieudolnych władyków. Twoje panowanie przyniesie biednym poddanym tych krain światło cywilizacji i od dawna wyczekiwany ład. Przyniesie pokój i zjednoczenie pod jednym sztandarem – Twoim sztandarem.

Jednakże czarne chmury wiszą nad królestwem. Chyba nie Ty jeden dostrzegłeś dziejowy moment. Spiesz się i zajmij jak najwięcej ziemi, nim zrobią to twoi wrogowie. W tym celu wynajmuj mistrzów cechowych, stawiaj na zdobytych obszarach budynki, umacniaj własny zamek i – przede wszystkim – napełnij sakwy złotem. Nie wiadomo, czy twoi rodzice byliby dumni ze ścieżki, którą obrałeś… No cóż – Twoi potomkowie z pewnością będą!

Gra Dominion polega na budowaniu talii. Talia gracza symbolizuje jego królestwo – zawiera zasoby, punkty zwycięstwa i możliwe akcje. Na początku jest to smutna, mała kolekcja posiadłości i miedziaków, ale przed zakończeniem rozgrywki może się zapełnić złotem, prowincjami, sługami i budynkami. Wygra gracz, którego talia na koniec rozgrywki będzie zawierać największą liczbę punktów zwycięstwa.

Choose Cthulhu 4 - Bezimienne Miasto

Dragoneye.pl: Choose Cthulhu 4 – Bezimienne Miasto

Sprawdź cenę

Zapuść się w głąb pustyni, by odkryć pradawną tajemnicę!

Starożytne ruiny ukryte pośród wydm Półwyspu Arabskiego czekają na śmiałków, którzy odważą się je odnaleźć. Dziwne budowle, jakby nieprzystosowane dla ludzi, skrywają wiedzę i skarby starsze niż ludzkość. Czy zdołasz rozszyfrować prastare sekrety ukryte w tekstach Abdula al-Hazreda i odnajdziesz Bezimienne miasto? Czy uda ci się przetrwać w labiryntach jego tuneli i pośród kolosalnych ruin? Jakie stwory wciąż pełzają po tych mrocznych korytarzach, dawno zapomnianych przez wszystkich śmiertelników?

W grze paragrafowej Choose Cthulhu 4: Bezimienne miasto kierujesz losami bohatera zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadania Bezimienne miasto H. P. Lovecrafta. Dzięki twoim wyborom historia może potoczyć się inaczej!

9 miejsce

Ekosystem gra karciana

Aleplanszowki.pl: Ekosystem

Sprawdź cenę

Tworzycie krainy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Kto z was stworzy najlepiej działający ekosystem?

Niedźwiedź je pstrągi, a pstrągi jedzą ważki – im lepiej wykorzystacie takie zależności między kartami, tym więcej punktów zdobędziecie!

The Great Wall (wersja z figurkami) (PL) gra planszowa

Dragoneye.pl: The Great Wall (wersja z figurkami) (PL)

Sprawdź cenę

Wielki mur to gra planszowa inspirowana historią chińskiego Wielkiego Muru, Dynastią Song i podbojami Czyngis Chana, wzbogacona o elementy fantasy. Choć większość postaci, wydarzeń i odkryć militarnych pokrywają się z historią, to część z nich została przedstawiona w nieco inny sposób, by lepiej wpasować się w założenia gry.

Dwóch do czterech graczy będzie prowadzić klany, rywalizując ze sobą na drodze do zostania najbardziej zasłużonym w procesie budowy i obrony Wielkiego Muru. Dzięki mechanikom worker placement zdobędą zasoby niezbędne do budowy Muru. Po stworzeniu armii skierują ją do walki. I choć z gruntu nastawieni będą na rywalizację, ta misja może się powieść wyłącznie, gdy klany będą ze sobą współpracować. Znalezienie idealnego balansu między współpracą, a rywalizacją, będzie kluczem do zwycięstwa w tej konkurencji, albowiem niczym yin i yang – jedno bez drugiego nie ma racji bytu.

10 miejsce

DIUNA: IMPERIUM - POTĘGA IX

Aleplanszowki.pl: Diuna: Imperium – PotęgA ix

Sprawdź cenę

Dodatek „Potęga Ix” urozmaica podstawową grę „Diuna Imperium” i wprowadza nowe możliwości strategiczne. Pozyskuj technologie, aby otrzymać trwałe korzyści. Zdominuj pole bitwy potężnymi drednotami. Przechytrz swoich przeciwników, wysyłając na Arrakis infiltratorów. Walcz o najwyższe stawki w nowym, dłuższym trybie gry epickiej. Czy twoja fortuna wzrośnie wraz z Potęgą Ix?

 

   

 

Wystrzałowe Katapulty

Dragoneye.pl: Wystrzałowe Katapulty

Sprawdź cenę

Wystrzałowe Katapulty to gra w której twoim celem będzie strącenie z murów żołnierzy wroga. Zaczynając od najmłodszego gracza, wybierasz swój ród. Później budujesz mur, obsadzasz go żołnierzami i rozpoczynasz swoją katapultą ostrzał twierdzy wroga by strącić jego rycerzy. Kiedy wszyscy wojownicy wrogiego rodu zostaną strąceni, bitwa się kończy.

Proste zasady i prosta rozgrywka powoduje, że ta zręcznościowa gra rodzinna stanie się stałym bywalcem waszego stołu… lub podłogi. Uwaga! Gra polega na przewracaniu żołnierzy i murów wroga. Podczas ostrzału uważaj na przechadzających się nieświadomie domowników i nieopatrznie plątające się w pobliżu zwierzaki!

 

 

Krzysztof Pilch