Planszowe Bestsellery Tygodnia (Najlepsze gry planszowe) 18-24.04.2022

Zapraszamy do kolejnej odsłony dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w sklepach, które doceniliście w Planszowym Gram Prix 2022: Aleplanszowki.pl i Dragoneye.pl. Oto najlepiej sprzedajace się gry planszowe w przedświątecznym tygodniu 18-24.04.2022. Podoba się Wam nasz cykl? Chcielibyscie by dołączyło do niego więcej sklepów? Zachęcamy do wchodzenia w linki poszczególnych gier i kupowanie w tych sklepach. Oto Najlepsze Gry Planszowe według Klientów Aleplanszowki.pl i Dragoneye.pl – głosowanie odbyło się za pomoca portfeli!

1 miejsce

 

Aleplanszowki.pl: Wielki Mur (wersja z figurkami)

Sprawdź cenę 

Wielki Mur to gra planszowa inspirowana historią chińskiego Wielkiego Muru, Dynastia Song i podbojami Czyngis Chana, wzbogacona o elementy fantasy. Choć większość postaci, wydarzeń i odkryć militarnych pokrywają się z historią, to część z nich została przedstawiona w nieco inny sposób, by lepiej wpasować się w założenia gry. Dwóch do czterech graczy będzie prowadzić klany, rywalizując ze sobą na drodze do zostania najbardziej zasłużonym w procesie budowy i obrony Wielkiego Muru. Dzięki mechanikom worker placement zdobędą zasoby niezbędne do budowy Muru. Po stworzeniu armii skierują ją do walki. I choć z gruntu nastawieni będą na rywalizację, ta misja może się powieść wyłącznie, gdy klany będą ze sobą współpracować. Znalezienie idealnego balansu między współpracą, a rywalizacją, będzie kluczem do zwycięstwa w tej konkurencji, albowiem niczym yin i yang – jedno bez drugiego nie ma racji bytu.

Talisman: Harry Potter

Dragoneye.pl: Talisman: Harry Potter + gratis (edycja polska)

Sprawdź cenę

Talisman: Harry Potter to przygodowa gra planszowa dla od dwóch do sześciu osób, w której gracze wcielą się w postacie znane z uniwersum Harry’ego Pottera, by ścigać się ze sobą i zostać pierwszymi, którzy dotrą do Lorda Voldemorta w Wielkiej Sali Hogwartu. Rozgrywka może zakończyć się na dwa sposoby, albo gracz dołączy do Mrocznego Pana udowadniając swoją lojalność, albo przeciwstawi mu się, kładąc kres jego wpływom w Hogwarcie. Jednak aby wygrać, nie wystarczy dotrzeć do celu długiej podróży. Po drodze gracze będą rozwijali swoje magiczne umiejętności, zbierali rozmaite przedmioty, a do ich wyprawy przyłączą się znane z kart książek postacie. Co jednak najważniejsze, to odnalezienie Insygniów śmierci, bez których dostęp do Wielkiej Sali będzie niemożliwy, a wykonanie zadania pozostanie jedynie płonną nadzieją. Czy jesteś gotowy, by udowodnić swą wartość i satnąć oko w oko z Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać?

2 miejsce

Dobry Rok gra planszowa

Aleplanszowki.pl: Dobry Rok
Sprawdź cenę

Oto nadeszła piękna, słoneczna wiosna! Jednak w Klonowej Dolinie nigdy nie jest zbyt wcześnie, żeby rozpocząć przygotowania do zimy! W ciepłej i pełnej uroku rozgrywce pokierujesz działaniami swojej zwierzęcej rodzinki. Wyrusz po zbiory i dzięki nim przygotuj całą masę przyjemnostek: pysznych przetworów, milutkich ciepłych ubrań, ciekawych książek oraz… najlepszych gier planszowych – słowem wszystko, co pozwoli ci radośnie i przytulnie spędzić długie zimowe wieczory w swym rodzinnym domostwie.

Wioska naszych zwierząt jest pełna możliwości i dla każdego starczy miejsca do pracy. Jest jednak jedno „ale” – aby skutecznie wykonać akcję, potrzebujesz przydzielić pracownikowi kość o odpowiedniej wartości… a przed wyznaczeniem zadań swym pracownikom znasz wyniki tylko niektórych z nich. Czy będziesz w stanie wykazać się wystarczającą elastycznością w modyfikowaniu strategii? Stworzenie ze swojego domu najwygodniejszej strefy komfortu będzie wymagało sporo uczciwej pracy.

 

Małe Epickie Podziemia

Dragoneye.pl: Małe Epickie Podziemia

Sprawdźc cenę

Małe Epickie Podziemia to kooperacyjny dungeon crawler dla 1-4 graczy gotowych przemierzyć podziemia fantastycznego świata Aughmoore.

W Małych Epickich Podziemiach gracze wcielają się w grupę bohaterskich śmiałków, odkrywających straszliwe podziemia w poszukiwaniu ich Bossa. Za każdym rogiem, w każdym kolejnym pomieszczeniu na bohaterów czyhają gobliny, potworni sługusi i groźne pułapki.
 
Rozgrywka dzieli się na dwa akty: Podziemia oraz Bossa. W obu gracze muszą przemierzać modularną, zmieniającą się przy każdej rozgrywce planszę i ścigać się z przygasającym w każdej turze światłem pochodni. Gdy ta całkiem zgaśnie, nasi herosi będą na zawsze zagubieni w ciemnościach.
 
Po sprawdzeniu całego podziemia, oczyszczeniu go ze sługusów i odnalezieniu wejścia do leża, gracze muszą stoczyć wymagającą potyczkę z Bossem. Każdy Boss posiada wyjątkowe zdolności i leże o unikatowym środowisku, ułatwiającym lub utrudniającym walkę w zależności od wykorzystanych umiejętności i pozycji, z jakiej atakuje bohater.

3 miejsce

brzdęk legacy acquisitions incorporated

Aleplanszowki.pl: Brzdęk! Legacy: Acquisitions Incorporated

Sprawdź cenę

Poszukiwanie przygód na pełny etat (od 8 do 16) może trochę zmęczyć. Natrętne gremliny, podstępne wampiry i gigantyczny smok stoją pomiędzy tobą a skarbem (który prawnie i słusznie ci się należy). Ale nie trać ducha. W Brzdęk! Legacy: Acquisitions Incorporated jesteś częścią wykwalifikowanej kadry najwybitniejszej korporacji awanturników tego wymiaru (oraz kilku równoległych) – w szeregach takiej organizacji można nawet uratować świat (i może będzie trzeba…)

Przed tobą i twoimi współpracownikami 10 ekscytujących rozgrywek w trybie kampanii. Twoje sukcesy, porażki, wszelkie wybory wpłyną permanentnie na świat gry (a także jej fizyczne komponenty). Po zakończeniu kampanii otrzymasz unikalny egzemplarz gry, z którym będziecie mogli spędzić jeszcze wiele godzin gry pokampanijnej.

Wspinaj się po drabinie korporacyjnej! Wraz z towarzyszami zbuduj prężny oddział firmy. Wyjdź z piwnicy! Narób ambarasu w całej krainie (a nawet w dwóch) pełnej najprzeróżniejszych postaci i zadań pobocznych. 
Napisz swoją historię! Rzuć się w wir immersyjnej fabuły, w której twoje wybory mają kluczowe znaczenie. Pozostaw spuściznę! Kontynuuj zabawę po zakończeniu kampani!

 

Epic Pojedynek - gra karciana

Dragoneye.pl: Epic: Pojedynek + gratis
Sprawdź cenę

Epic Card Game: Pojedynek, to polska edycja dynamicznej gry karcianej fantasy, zaprojektowana przez twórców gry karcianej Star Realms. Epic oferuje ekscytującą rozgrywkę i piękne grafiki rodem z kolekcjonerskich gier karcianych, ale za zaledwie ułamek ich ceny i bez konieczności poszukiwania rzadkich kart! Zestaw startowy Epic: Pojedynek zawiera wszystko, co niezbędne do nauki gry dla dwóch osób.

Wcielicie się tutaj w role starożytnych bogów skłóconych ze sobą długotrwałym konfliktem. Karty w waszej talii będą zawierały czempionów, którzy walczyć będą pod waszymi rozkazami oraz wydarzenia, które odwzorują wasz wpływ na królestwo śmiertelników. Podstawowymi zaletami gry Epic: Pojedynek jest prostota zasad i ogromna ilość wyborów przed którymi zostajecie postawieni podczas rozgrywki, co powoduje, że to idealna gra dla każdego kto zagrywał się w takie tytuły jak Star Realms czy Hero Realms i poszukuje podobnego doświadczenia z nieco bardziej rozbudowaną warstwą strategiczną. 

Dodatkową zaletą jest zawarty w instrukcji tutorial, który poprowadzi was przez pierwszą rozgrywkę tłumacząc jej podstawowe zasady.

4 miejsce

WIELKI MUR: CZARNY PROCH (WERSJA Z FIGURKAMI)

Aleplanszowki.pl: Wielki Mur: Czarny Proch (wersja z figurkami)

Sprawdź cenę

Czarny Proch zmienia oblicze walki na przedmurzu Chin. Mongolskie hordy napierają teraz z udziałem taranów, katapult i wież oblężniczych, co zmusza do całkiem nowego planowania obrony. Ale i gracz organizując obronę, ma do dyspozycji całkiem nowy asortyment. Poczynając od nowych dowódców i doradców, przez nowe, elitarne jednostki, na wybudowanych wieżach obronnych zbrojnych w maszyny wojenne kończąc, gracz zostaje rzucony w środek wojny, w której tylko jeden klan zostanie uznany godnym miana obrońcy imperium. Dzięki dodatkowym wynalazkom oraz artefaktom, walka będzie jeszcze bardziej emocjonująca.
Wersja ta wyposażona jest w indywidualny zestaw figurek dla każdego klanu.Brzdęk! Legacy: Acquisitions Incorporated (edycja polska)

Dragoneye.pl: Brzdęk! Legacy: Acquisitions Incorporated (edycja polska)
Sprawdź cenę

Lubisz Brzdęk!? W takim razie przygotuj się na mocne uderzenie, po którym aż zadzwoni ci w uszach.

Poszukiwanie przygód na pełny etat (od 8 do 16) może trochę zmęczyć. Natrętne gremliny, podstępne wampiry i gigantyczny smok stoją pomiędzy tobą a skarbem (który prawnie i słusznie ci się należy). Ale nie trać ducha. W Brzdęk! Legacy: Acquisitions Incorporated jesteś częścią wykwalifikowanej kadry najwybitniejszej korporacji awanturników tego wymiaru (oraz kilku równoległych) – w szeregach takiej organizacji można nawet uratować świat (i może będzie trzeba…)

Przed tobą i twoimi współpracownikami 10 ekscytujących rozgrywek w trybie kampanii. Twoje sukcesy, porażki, wszelkie wybory wpłyną permanentnie na świat gry (a także jej fizyczne komponenty). Po zakończeniu kampanii otrzymasz unikalny egzemplarz gry, z którym będziecie mogli spędzić jeszcze wiele godzin gry pokampanijnej.

5 miejsce

WIELKI MUR: STRETCH GOAL

Aleplanszowki.pl: Wielki Mur: Stretch Goal (wersja z figurkami)

Sprawdź cenę

Zestaw “Strech Goals” zawiera wszystkie dodatki odblokowane w trakcie trwania kampanii.  Zawiera zestaw nowych scenariuszy i wariantów rozgrywki, jednostkę szczura, która zwiększa profity w lokacji, w której akurat przebywa, zestaw dla piątego gracza oraz dodatek Genghis Khan – wprowadzający najbardziej znanego mongolskiego dowódcy, przed którym drżał cały świat. Jego obecność inspiruje hordy do jeszcze bardziej zaciekłej walki, co podnosi poziom trudności gry, ale gracz, który stawi mu czoła, może liczyć na wyróżnienie dla jego nieprzeciętnego honoru.
Zestaw zawiera ponad 90 nowych kart oraz ponad 30 nowych figurek.

Dobry Rok

Dragoneye.pl: Dobry Rok

Sprawdź cenę

Oto nadeszła piękna, słoneczna wiosna! Jednak w Klonowej Dolinie nigdy nie jest zbyt wcześnie, żeby rozpocząć przygotowania do zimy! W ciepłej i pełnej uroku rozgrywce pokierujesz działaniami swojej zwierzęcej rodzinki. Wyrusz po zbiory i dzięki nim przygotuj całą masę przyjemnostek: pysznych przetworów, milutkich ciepłych ubrań, ciekawych książek oraz… najlepszych gier planszowych – słowem wszystko, co pozwoli ci radośnie i przytulnie spędzić długie zimowe wieczory w swym rodzinnym domostwie.

Wioska naszych zwierząt jest pełna możliwości i dla każdego starczy miejsca do pracy. Jest jednak jedno „ale” – aby skutecznie wykonać akcję, potrzebujesz przydzielić pracownikowi kość o odpowiedniej wartości… a przed wyznaczeniem zadań swym pracownikom znasz wyniki tylko niektórych z nich. Czy będziesz w stanie wykazać się wystarczającą elastycznością w modyfikowaniu strategii? Stworzenie ze swojego domu najwygodniejszej strefy komfortu będzie wymagało sporo uczciwej pracy.

Zacznij zatem już teraz. Niech to będzie Dobry Rok!

6 miejsce

THE THING. GRA PLANSZOWA

Aleplanszowki.pl: The THING. Gra planszowa

Sprawdź cenę

The Thing – Gra planszowa przeniesie was do wydarzeń znanych z kultowego filmu wyreżyserowanego w 1982 r. przez mistrza kina grozy, Johna Carpentera. Gra skupia się na umiejętnościach naśladowania i asymilacji Obcego, dzięki którym ukrywa swoją prawdziwą naturę pod osłoną fałszywego człowieczeństwa. Prawdziwym celem Obcego jest ucieczka z bazy i rozprzestrzenienie się po naszej planecie. Sukces nie będzie łatwy, ponieważ obecni w grze ludzie będą starali się temu zapobiec. Na zachowanie Obcego duży wpływ będzie miał przebieg gry oraz to, jak blisko ujawnienia jego prawdziwej tożsamości będą pozostali gracze. Obcy może zdecydować się na pełną współpracę z ludźmi, aby uciec wraz z nimi, lub może próbować zasymilować jak najwięcej z nich, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Może też ujawnić się i walczyć z nimi z pełną przebiegłością i brutalną siłą. Droga do zwycięstwa jest naprawdę trudna, ale nie niemożliwa. Jednak uważajcie! Paranoja wywołana niepewnością, kto tak NAPRAWDĘ jest po waszej stronie, może zaburzać wasz osąd!

Ankh: Bogowie Egiptu

Dragoneye.pl: Ankh: Bogowie Egiptu

Sprawdź cenę

Ankh: Bogowie Egiptu to rozbudowana strategiczna gra planszowa z przeważającym motywem kontroli obszarów. Jej autorem jest legendarny Eric M. Lang, twórca takich tytułów jak Marvel United, Bloodborne czy Cthulhu: Death May Die. Ankh stanowi zamknięcie antycznej trylogii Langa, do której należą także Blood Rage i Rising Sun. Tym razem przeniesiemy się do starożytnego Egiptu, wcielimy w jedno z bóstw egipskiego panteonu i staniemy do walki o pozostanie jedynym Bogiem Egiptu. Kiedy bitewny kurz opadnie, ludzkość pamiętać będzie tylko o jednym bogu… Jak to w grach Langa bywa, Ankh doskonale łączy w sobie proste reguły z potężnym ładunkiem taktycznym, oferując jednocześnie niezwykle dynamiczną rozgrywkę dzięki różnorodnym scenariuszom, dostosowanym do konkretnej liczby graczy. Cała gra jest niemalże wyścigiem w rywalizacji o kolejne regiony, wiernych i potężnych Strażników. Gracze, których bogowie znajdą się na końcu stawki, będą mogli połączyć siły i wspólnie walczyć o zwycięstwo albo wspólnie ponieść klęskę i popaść w zapomnienie. Każde wygrane starcie będzie przesuwać nasz znacznik na torze Uwielbienia. Jeśli jako pierwsi dotrzemy na jego koniec — wygramy i zostaniemy jedynym bogiem, którego wyznawać będą ludzie.

7 miejsce

ZAGINIONA WYSPA ARNAK: PRZYWÓDCY EKSPEDYCJI

Aleplanszowki.pl: Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji

Sprawdź cenę

Nadeszła pora, aby sekrety zostały odkryte, a zamknięte drzwi – wreszcie otwarte. Teraz bowiem przybyliśmy na Arnak my, a nasze metody różnią się od tych, którymi posługiwały się wcześniejsze ekspedycje.

Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji to rozszerzenie wprowadzające asymetryczne warunki początkowe dla każdego z graczy. Uczestnicy przyjmą role liderów o unikalnych umiejętnościach i będą mieli okazję wypróbować dopasowane do nich strategie. Oprócz tego w pudełku znajdziesz nowe świątynie do eksploracji, a także jeszcze więcej przedmiotów, artefaktów, asystentów i strażników dla urozmaicenia rozgrywek.

Co wprowadza dodatek?

6 przywódców o unikalnych umiejętnościach i kartach początkowych. Każdy z graczy ma okazję wcielić się w jednego z nich, a tym samym wypróbować zupełnie nowe strategie. Liderzy dodają grze asymetrii i pozwalają skuteczniej ukierunkować działania już na samym początku gry.

2 nowe świątynie do eksploracji: Świątynia Małpy oraz Świątynia Jaszczura. Możemy ich używać zarówno z przywódcami ekspedycji, jak i bez nich, alternatywnie do terenów z wersji podstawowej. Aby zagrać z użyciem jednego z nowych torów badań, należy go po prostu umieścić na torze badań z dowolnej strony standardowej planszy.

Wariant czerwonego księżycowego berła, który zapewnia dostęp do większej liczby przedmiotów i artefaktów w czasie gry.

Nowe karty przedmiotów, artefaktów, a także kafelki asystentów i strażników dla urozmaicenia rozgrywek.

War Chest (PL)

Dragoneye.pl: War Chest (PL)

Sprawdź cenę

War Chest to strategiczna gra wojenna, w której powołasz pod swoją chorągiew różnorodne jednostki i wykorzystasz je do przejęcia kluczowych punktów na polu bitwy. Aby wygrać, będziesz zarządzał nie tylko swoją armią na planszy, ale także tymi jednostkami, które zostały w odwodzie i oczekują na swoją kolej by włączyć się do bitwy. 

War Chest jest szybką, dynamiczną i prostą do nauczenia grą, w której każdy z graczy dowodzi swoimi wojskami. Gra łączy w sobie mechaniki budowania armii, losowania jednostek z woreczka i zagrywania ich na wiele możliwych sposobów. Wymaga od graczy taktycznych i strategicznych decyzji: Rekrutować więcej oddziałów czy wzmocnić te istniejące? A może wymanewrować przeciwnika na polu bitwy? Będziesz musiał wysilić szare komórki, aby opracować dobrą strategię i osiągnąć zwycięstwo.

Opanuj do perfekcji grę królów, królowych i wojowników, prowadząc swoje armie do zwycięstwa w tej kunsztownie zaprojektowanej grze taktyki i strategii.

8 miejsce

WAR CHEST (EDYCJA POLSKA)

Aleplanszowki.pl: War Chest (edycja polska)

Sprawdź cenę

War Chest jest szybką i prostą do nauczenia grą strategiczną, w której gracze będą dowodzić wojskami na polu bitwy. Gra łączy w sobie mechaniki budowania armii, losowania jednostek z woreczka i zagrywania ich na wiele możliwych sposobów. “War Chest” wymaga od graczy taktycznych i strategicznych decyzji: Rekrutować więcej oddziałów czy wzmocnić te istniejące? A może wymanewrować przeciwnika na polu bitwy? Opracuj swoją strategię, by osiągnąć zwycięstwo.

Unmatched: Bitwa Legend (PL)

Dragoneye.pl: Unmatched: Bitwa Legend 

Sprawdź cenę


Unmatched
 to gra figurkowa o pojedynkach postaci z różnych krain i epok, od herosów znanych z mitów i legend, do bohaterów książek i filmów. Każdy z nich dysponuje własną talią kart, która wyraża jego wyjątkowy styl walki.

Możesz mieszać i zestawiać bohaterów z dowolnych zestawów Unmatched, ale pamiętajostatecznie zwycięzca może być tylko jeden.

Bohaterowie dostępni w tym zestawie:

Król Artur ze swoim pomocnikiem Merlinem
Alicja z Dżabersmokiem
Meduza z Harpiami 
Sindbad z Tragarzem

9 miejsce

 AZUL: OGRÓD KRÓLOWEJ

Aleplanszowki.pl: Azul: Ogród Królowej

Sprawdź cenę

Król Manuel I zlecił najlepszym portugalskim projektantom ogrodów budowę najbardziej niezwykłego ogrodu dla swojej żony, królowej Marii Aragońskiej. W Azul: Ogród Królowej twoim zadaniem będzie zaaranżowanie wspaniałego ogrodu dla ukochanej żony króla, sadząc w nim piękne rośliny, drzewa i dodając dekoracje. Korzystając z innowacyjnego mechanizmu dobierania zasobów, charakterystycznego dla serii gier Azul, musisz starannie wybierać kolorowe płytki, aby udekorować ogród. Tylko najbardziej niesamowici projektanci ogrodów rozwiną się i zdobędą uznanie królowej.

 

Star Wars: Zewnętrzne Rubieże

Dragoneye.pl: Star Wars: Zewnętrzne Rubieże

Sprawdź cenę

Wykonuj zlecenia dla Huttów, kradnij i przemycaj towary pod nosem Imperium i przygotuj się na podbój galaktyki!

„Wszystko, co o mnie mówią, to prawda”.

– Lando Calrissian

Star Wars – Zewnętrzne Rubieże to gra, w której wraz z przyjaciółmi wcielisz się w przemytników, łowców nagród i najemników. W poszukiwaniu chwały wyprawicie się wsólnie na podbój galaktyki na pokładzie swojego statku, który będziecie mogli usprawniać i rozbudowywać, a nawet wymienić go na zupełnie nowy. Będziecie na nim przemierzać Zewnętrzne Rubieże wzdłuż i wszerz przeżywyjąc liczne przygody i wykonując przeróżne zadania dla liczących się tam frakcji. Najmiecie do załogi legendarne postacie z Gwiezdnych Wojen i spróbujecie zdobyć sławę (lub niesławę) jako najbardziej rozpoznawalni banici w galaktyce!

Czy zasłyniesz, dorabiając się na zleceniach dla Huttów, kradnąc dla syndykatów przestępczych, czy przemycając towary pod nosem imperialnych patroli?

To wszystko (i wiele, wiele więcej!) jest możliwe, gdy przygoda zaprowadzi Cię na skraj znanego wszechświata. Wytycz kurs, zbierz załogę i wykonaj skok w hiperprzestrzeń z grą Star Wars – Zewnętrzne Rubieże!

10 miejsce

 GREAT WESTERN TRAIL (DRUGA EDYCJA)

Aleplanszowki.pl: Great Western Trail (druga edycja)

Sprawdź cenę

W XIX wieku Ameryka wyglądała imponująco!

Drugie wydanie Great Western Trail to powrót na polski rynek kultowej gry strategicznej Alexandra Pfistera, wzbogaconej o nowe mechanizmy oraz elementy. Gra, która już w pierwszej edycji była bestsellerem teraz stała się jeszcze lepsza!

Zdobądź najbardziej wartościowe krowy, pielęgnuj stado i zagoń je na stację kolejową w Kansas City. Stamtąd wypraw je koleją do Nowego Jorku. Sprawne działanie pozwoli ci zarobić pieniądze i zdobyć punkty zwycięstwa, które pomogą ci stać się najlepszym ranczerem na Dzikim Zachodzie!  Zatrudniaj kowbojów, rzemieślników i inżynierów, aby szybciej osiągnąć cele: zdobyć krowy o najwyższej wartości hodowlanej wznieść budynki oferujące wiele korzystnych akcji poprowadź pociąg do najdalej położonych miast. Ogrom możliwych strategii pozwala na opracowanie wielu różnych planów, których realizacja poprowadzi cię szlakiem do zwycięstwa!

Co nowego w tej edycji?

Odświeżona szata graficzna, Dwuwarstwowe plansze graczy, Wariant rozgrywki „Od cielaka do krowy”, Tryb dla jednego gracza

 

   

 

Libertalia: Wichry Galecrest

Dragoneye.pl: Libertalia: Wichry Galecrest

Sprawdź cenę

W świecie Galecrest podniebni piraci postawili żagle, by wyruszyć z wiatrem w poszukiwaniu przygody, skarbów i sławy. Jako admirał obejmiesz dowodzenie nad nader liczną i charakterystyczną załogą, tak samo jak twoi przeciwnicy, dowodzący innymi statkami pirackiej floty. Każdego dnia twoja flota przybija do innej wyspy, na którą wysyłasz członka załogi, by zdobył dla ciebie część łupu. I masz nadzieję, że powróci, by powiększyć twoją kolekcję postaci.

Libertalia: Wichry Galecrast pierwszy raz pojawiła się na rynku gier w roku 2012. Dziesięć lat później świętujemy ten oryginalny projekt, wydając poprawioną i rozszerzoną edycję, z nowymi grafikami, 40 postaciami na gracza, systemem reputacji do rozstrzygania remisów, odświeżonymi żetonami łupu, solidnym trybem solo i wieloma innymi dodatkami.

 

Podoba się Wam nasz cykl? Chcielibyscie by dołączyło do niego więcej sklepów? Zachęcamy do wchodzenia w linki poszczególnych gier i kupowanie w tych sklepach. Znamy je bardzo dobrze i gwarantujemy świetną obsługę klienta i dobre ceny. 

Krzysztof Pilch