Serce Lodu – kultowa gra paragrafowa od wydawcy Tkaczy Burz (patronat medialny BT)

Serce Lodu - gra paragafowa
Po niezwykle udanej kampanii Tkaczy Burz, wydawnictwo Other Worlds Gamebooks zapowiada kampanię kolejnej gry paragrafowej, którą i tym razem Board Times obejmuje patronatem medialnym. Kampania wystartuje 5 października 2021 na wspieram.to.

Serce Lodu to książkowa gra paragrafowa przeznaczona dla jednej osoby, której fabuła toczy się w dystopijnym świecie przyszłości po katastrofie klimatycznej. Wciel się w jedną z siedmiu postaci, lub dowolnie skomponuj umiejętności oraz ekwipunek i wyrusz na zamarzniętą Saharę, aby odnaleźć Serce Mocy – tajemniczy artefakt, o który rywalizują wpływowi i niebezpieczni ludzie. Pokonaj przeciwności na swej drodze. Ścigaj się z bezwzględnymi konkurentami, aby zdobyć ostateczną nagrodę.

Serce Lodu - gra paragafowa

Serce Lodu i jego dystopijny świat

W XXIII wieku Ziemia znajduje się na granicy nowej epoki lodowcowej. Po tym, jak system kontroli klimatu GAIA uległ zniszczeniu, większa część planety zamieniła się w lodowe pustkowie. Katastrofa spowodowała globalny kryzys, wojny i głód, w wyniku których populacja Ziemi skurczyła się do kilku milionów ludzi, zamieszkujących nieliczne enklawy, odseparowane od siebie niebezpiecznymi pustkowiami.

To właśnie w tym podupadłym, bezwzględnym, skutym lodem świecie, w rejonie enklawy Venis, rozpoczyna się twoja przygoda. Jako jeden z niewielu odbierasz transmisję od Gai i decydujesz się wyruszyć na wyprawę, która może zmienić losy świata.

Zakończenie tej historii zależy tylko od Twoich wyborów.

Serce Lodu - gra paragafowa

Autor Serca Lodu

Autorem gry jest Dave Morris, uznany twórca takich światowych hitów paragrafowych jak Fabled Lands, Blood Sword czy Dragon Warriors.

David John Morris urodził się 19 marca 1957 roku. W 1979 roku ukończył fizykę na uniwersytecie w Oxfordzie. Jest jednym z czołowych światowych twórców gier paragrafowych. Od 1985 roku opublikowano kilkadziesiąt gier jego autorstwa. “Serce Lodu” jest uznawane za jedną z jego najlepszych książek.

Gra ilustrowana jest klimatycznymi rysunkami Russa Nicholsona, autora oryginalnych rysunków do “Czarnoksiężnika z Ognistej Góry” oraz innych książek z serii Fighting Fantasy, jak również suplementów do gier RPG “D&D” oraz “Warhammer”.

Na język polski grę przełożył Paweł Dziemski, autor wydanej dzięki kampanii na portalu wspieram.to gry paragrafowej Tkacze Burz.

Linki

Strona projektu: http://sercelodu.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/sercelodu

Krzysztof Pilch