KUR-NU-GI – worker placement w sumeryjskiej krainie śmierci (patronat medialny BT)

Już 14 września w serwisie wspieram.to, wystartuje kampania crowdfundingowa mająca na celu ufundowanie KUR-NU-GI – nowej gry Aleksandra Jagodzińskiego (autora Pangei). Po ufundowaniu gra ukaże się nakładem wydawnictwa Red Imp. 
Autor Gry: Aleksander Jagodziński
Liczba graczy: 1-5
Czas gry: 1-2 h


KUR-NU-GI to gra dla od 1 do 5 graczy a czas rozgrywki wynosi od 1 do 2 godz. Zastosowano w niej mechanikę worker placement. Gracze jako Dusze podróżują przez mrok sumeryjskiej Krainy Śmierci. W tej niebezpiecznej wędrówce każdej Duszy towarzyszą Cienie –przewodnicy i jednocześnie strażnicy, których celem jest pilnowanie, aby Dusza nie zawróciła ze Ścieżki Umarłych. Celem graczy jest ucieczka i powrót do Świata Żywych zdobywając jak największą liczbę Punktów Ucieczki. By tego dokonać gracze muszą mądrze zarządzać swymi akcjami oraz zasobami – Modlitwami, które żywi wznoszą w intencji umarłych, mocą Vri-ilu a także Łaskami sumeryjskich bogów: ANU – bogu nieba, ENLILOWI – władcy przestworzy, NINHURSAG – bogini ziemi, ENKIEMU – bogu głębi wód, DUMUZIEMU – panu podziemi. Gra oferuje różne sposoby na wcześniejsze zakończenie rozgrywki i to od przyjętej przez graczy strategii będzie zależeć jak szybko ja zakończą.

Na stronie startowej kampanii, można już zapisać się do powiadomienia o starcie akcji https://wspieram.to/kurnugi

Kampanię i grę objęliśmy patronatem medialnym Board Times. Za jakiś czas opublikujemy pierwsze wrażenia z rozgrywki, a jeśli się uda, to również pełną recenzję. 

Krzysztof Pilch