Najlepsze gry planszowe – Bestsellery Tygodnia (2-8.08.2021)

Wakacje już się kończą, zbliża się jesień i coraz więcej nowych przedsprzedaży . Przed wami kolejne zestawienie dziesięciu najlepszych gier planszowych w sklepach: aleplanszowki.pldragoneye.pl i grybezpradu.eu w okresie 2-8.08.2021 r.

Bardzo cieszę się, że na listach znalazły się trzy tytuły, które Board Times objął patronatem medialnym, i które gorąco polecamy, a są to:

  • Reavers of Midgard – strategiczna gra euro lekkiego typu autorstwa J. B. Howella (Papillon, Gates of Mara), w której wcielimy się w wojowniczych wikingów, przemierzających morza i plądrujących wioski i miasta. Reavers of Midgard jest następcą Champions of Midgard, oferując jednocześnie więcej dróg do zwycięstwa oraz opcji rozwoju – jest grą trudniejszą i bardziej złożoną od swojego poprzednika. Dana akcja, wybrana przez jednego gracza, może zostać wykonana przez wszystkich pozostałych graczy, jednak każdy następny otrzyma za nią mniejszy bonus. Gra posiada ogromną ilość starannie wykonanych komponentów, w tym aż 66 kości.

 

  • Root – niezwykła asymetryczna strategiczna gra planszowa opowiadająca o wojnie o wpływy w Leśnogrodzie. Gracze przejmują kontrolę nad jedną z czterech Frakcji starających się o przejęcie władzy i udowodnienie, że to jej przedstawiciele są prawowitymi władcami rozległego Leśnogrodu. Piękne wykonanie i niesamowita mechanika uczyniły z Root jedną z najgłośniejszych gier ostatniego roku. 

 

  • Choose Cthulhu 1 – Zew Cthulhu – W grze paragrafowej Choose Cthulhu 1: Zew Cthulhu kierujesz losami bohatera, zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadania Zew Cthulhu H.P. Lovecrafta. Dzięki twoim wyborom historia może potoczyć się zupełnie inaczej! Trwa sroga zima 1926 roku. Otrzymałeś ponure wieści o śmierci twojego ciotecznego dziadka, George’a Gammella Angella, historyka i antropologa na stanowisku profesor emeritus języków semickich na Uniwersytecie Browna. Niecodzienne okoliczności jego śmierci, wskazują, że zaangażował się w wyjątkowo niebezpieczne badania. Jako spadkobierca i wykonawca ostatniej woli profesora ruszasz do Providence. Czy znajdziesz w sercu dość odwagi, by zmierzyć się z okropieństwami z otchłani czasu?

Poniżej pełne zestawienie. Dajcie znać, co was zaskoczyło i czy wy kupiliście sobie coś nowego. Tradycyjnie już zachęcam do wspierania sklepów, które udostępniają nam swoje topki i robienie zakupów u nich. 

Najlepsze Gry Planszowe – Top 10 (2-8.08.2021)

Krzysztof Pilch