Najlepsze Gry Planszowe – Bestsellery Miesiąca (lipiec 2021)

Czas na najlepsze gry planszowe miesiąca lipca, wytypowane w oparciu o zestawienia udostępnione nam przez sklepy:

 

W stosunku do zestawienia z czerwca 2021 na listach utrzymało się pięć tytułów:

 • Diuna Imperium od Lucky Duck Games
 • Zaginiona Wyspa Arnak od Rebela
 • Nemesis Lockdown wersja KS od Awaken Realms
 • Brass Birmingham od Phalanx
 • Wsiąść do Pociągu: Europa 15. rocznica od Rebela

 

Z nowości na listach lipcowych najwięcej razy pojawiły się:

 • Wojna Szeptów od Galakty znalazła się w top 10 wszystkich trzech sklepów. Wojna Szeptów to oparta na strategicznym działaniu, ukrytych celach i zmiennej lojalności rywalizacyjna gra planszowa dla od 2 do 4 graczy. Pięć potężnych imperiów toczy wojnę o władzę nad światem, jednak gracze nie wcielą się we władcę żadnego z nich. Zamiast tego poprowadzą jedną z tajnych organizacji stawiających na zwycięzcę, manipulując tokiem działań wojennych.

 • MikroMakro: Na tropie zbrodni od Lucky Duck Games była popularna również we wszystkich trzech sklepach. MikroMakro: Na tropie zbrodni to gra kooperacyjna na dedukcję i spostrzegawczość. Będziecie wspólnie rozwiązywać sprawy kryminalne, dociekać motywów, szukać dowodów i skazywać winowajców. Bystre oko przyda się wam nie mniej niż przenikliwy umysł, by odnaleźć rozwiązania zagadek na olbrzymiej planszy 75 x 110 cm. Dołączone szkło powiększające pomoże wam dostrzec każdy detal. Przed wami kawał detektywistycznej roboty! Jeden gracz zostaje głównym śledczym i odpowiada za czytanie na głos opisów spraw (oczywiście w dalszym ciągu pomaga je rozwiązywać). Gracze decydują, którą sprawę chcą rozwiązać i główny śledczy czyta pierwszą kartę śledztwa. Gracze wspólnie eksplorują mapę miasta i odpowiadają na kolejne pytania dotyczące śledztwa. Gra się kończy, gdy ostatnia karta sprawy zostanie dobrze rozwiązana.

 • UNMATCHED Bitwa Legend od Ogry Games także święciła swoje sprzedażowe tryumfy u trzech naszych partnerów. Unmatched Bitwa Legend to gra figurkowa o pojedynkach postaci z różnych krain i epok, od herosów znanych z mitów i legend, do bohaterów książek i filmów. Każdy z nich dysponuje własną talią kart, która wyraża jego wyjątkowy styl walki. Możesz mieszać i zestawiać bohaterów z dowolnych zestawów Unmatched, ale pamiętaj: ostatecznie zwyciężyć może tylko jeden.

 • Diuna: Imperium od Lucky Duck Games znalazła się na listach aleplanszówki.pl i grybezpradu.eu. Diuna: Imperium to gra strategiczna, która łączy w sobie mechaniki budowani talii i rozmieszczania sił na planszy (worker placement). To od Ciebie zależy, jak rozbudujesz swoją potęgę. Poszukasz politycznych sojuszy czy stworzysz militarną przewagę? Siła ekonomii czy subtelne intrygi? Miejsce w radzie… czy ostra klinga? Wybór należy do Ciebie. Imperium czeka. Gra wykorzystujące elementy i postaci zaczerpnięte z uniwersum Diuny, zarówno z najnowszego filmu wytwórni Legendary Pictures, jak i serii powieści autorstwa Franka Herberta, Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona.

 • Najeźdźcy ze Scytii od Portal Games podbili dragoneye.pl i aleplanszowki.pl. Najeźdźcy ze Scytii to strategiczna gra planszowa Shema Philipsa, autora trylogii Zachodnich Królestw (Paladyni, Architekci, Wicehrabiowie) i trylogii Północy (Najeźdźcy, Explorers, Shipwrights). Gra w wyjątkowy sposób wykorzystuje mechanikę zarządzania robotnikami. W czasie swojej tury gracz dysponuje tylko jednym meeplem i kładzie go na wybranym polu planszy, wykonując akcję z tego pola, a następnie zabiera meepla z innego pola, również wykonując jego akcję. Tym samym Najeźdźcy ze Scytii stanowią udoskonaloną wersję Najeźdźców z Północy, oferując większe pole rozgrywki, indywidualnego Bohatera dla każdego gracza i możliwość umacniana własnej drużyny poprzez Konie i Orły. Najeźdźcy ze Scytii zawierają w sobie również elementy oraz mechaniki z dodatków do Najeźdźców z Północy, co czyni z nich wspaniałą propozycję dla wszystkich fanów rozbudowanych gier euro. Jednocześnie najnowsze dzieło Phillipsa to gra szybka i intuicyjna, oferująca przystępny wariant solo.

 • Waste Knights od Galakty przekonali do siebie klimatem postapo klientów dragoneye.pl i grybezpradu,eu. Waste Knights: Druga Edycja to postapokaliptyczna gra o przygodach i przetrwaniu. Jest oparta o scenariusze, a każdy z nich rządzi się odmiennymi regułami i jest wypełniony setkami narracyjnych wyborów. Graj w kooperacji z innymi, aby pokonać potężnych złoczyńców lub rzuć wyzwanie przyjaciołom w przygodach rywalizacyjnych. Jednak przede wszystkim zanurz się w bogatym świecie, w którym przygoda, emocje, walka i strategia łączą się w unikatowe doświadczenie, które zadowoli każdego prawdziwego gracza.

 • Ale nie tylko na australijskich pustkowiach bywa sucho, ale również w Pradze, przynajmniej tej od Portal Games. Praga Caput Regni bardzo dobrze sprzedawała się w sklepach aleplanszowki.pl i gry bezpradu.euPraga Caput Regni to strategiczna gra weterana tego gatunku, Vladimíra Suchý’ego (Podwodne miasta, Pulsar 2849), przenosząca graczy do XIV wiecznej Pragi. Staniemy się tutaj jej bogatymi mieszkańcami, rywalizującymi ze sobą w rozbudowie najwspanialszego miasta ówczesnej Europy.

 • Na dwóch listach znalazł się również najnowszy dodatek do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie od Rebela – Zarzewie Wojny

A teraz zapraszam do lektury szczegółowego zestawienia. I jeszcze prośba – jeśli, jakieś tytuły z poniższych list wpadną Wam w oko, kupcie je, w którymś z tych trzech sklepów, w ramach podziękowania za wsparcie naszego cyklu. Każdy z nich to solidny sklep, oferujący bardzo dobrą obsługę klienta i ceny, każdy z nich jest prowadzony przez pasjonatów planszówek.

 

Najlepsze gry planszowe pod względem sprzedaży w lipcu 2021 r.

Krzysztof Pilch