Straszydła, czyli debiut młodych projektantów na platformie wspieram.to

Straszydła

Kilka dni temu na platformie wspieram.to ruszyła kampania mająca na celu ufundowanie wydania debiutanckiej gry autorstwa Marka Buczyńskiego i Michała Czepczyńskiego Straszydła.

Straszydła to taktyczna gra od 2 do 4 osób, gdzie wcielamy się w tytułowe stwory. Muszą one przetrwać w nowoczesnym świecie, żywiąc się strachem, który można znaleźć w różnych dzielnicach miasta. Miasto składa się z 25 dzielnic, część z nich jest aktywna za dnia, a część w nocy, w niektórych można straszyć a w innych poprosić o pomoc diablika. Gracz, który najroztropniej będzie zarządzał swoimi zasobami, przyczyni się do powiększenia swojej watahy straszydeł, tym samym wygrywając grę. 32 unikalne straszydła, 25 dzielnic, 20 diablików, karty misji, pory dnia i ponad 200 drewnianych znaczników. To wszystko można znaleźć w pudełku.

Dzięki waszej pomocy gra zostanie wydana i dostarczona we wrześniu 2019 roku. Wszystkie rysunki są autorskimi projektami Marka Buczyńskiego. Zostały zainspirowane legendami i baśniami Europy Środkowo–Wschodniej. Bohaterowie są także wytworami bogatej wyobraźni ilustratora.

Zapraszamy do Straszydeł https://wspieram.to/Straszydla 

Wojciech Mikolajczak