Straszydła, czyli debiut młodych projektantów na platformie wspieram.to

Straszydła

Kilka dni temu na platformie wspieram.to ruszyła kampania mająca na celu ufundowanie wydania debiutanckiej gry autorstwa Marka Buczyńskiego i Michała Czepczyńskiego Straszydła.

Straszydła to taktyczna gra od 2 do 4 osób, gdzie wcielamy się w tytułowe stwory. Muszą one przetrwać w nowoczesnym świecie, żywiąc się strachem, który można znaleźć w różnych dzielnicach miasta. Miasto składa się z 25 dzielnic, część z nich jest aktywna za dnia, a część w nocy, w niektórych można straszyć a w innych poprosić o pomoc diablika. Gracz, który najroztropniej będzie zarządzał swoimi zasobami, przyczyni się do powiększenia swojej watahy straszydeł, tym samym wygrywając grę. 32 unikalne straszydła, 25 dzielnic, 20 diablików, karty misji, pory dnia i ponad 200 drewnianych znaczników. To wszystko można znaleźć w pudełku.

Dzięki waszej pomocy gra zostanie wydana i dostarczona we wrześniu 2019 roku. Wszystkie rysunki są autorskimi projektami Marka Buczyńskiego. Zostały zainspirowane legendami i baśniami Europy Środkowo–Wschodniej. Bohaterowie są także wytworami bogatej wyobraźni ilustratora.

Zapraszamy do Straszydeł https://wspieram.to/Straszydla 

Wojciech Mikolajczak

Swoją przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w latach 90-tych, ale prawdziwa miłość do gier bez prądu przyszła dopiero po prawie 20-latach. Od 2014 namiętnie gra, pisze recenzje oraz newsy dla kilku różnych serwisów i organizuje w Lublinie festiwal gier planszowych i karcianych Board Mania. Najbardziej lubi nowoczesne gry hybrydowe, łączące w sobie wiele różnych mechanik znanych zarówno z gier ekonomicznych, jak również tych „z klimatem”. W grach nie lubi przesadnej losowości i braku większego wpływu decyzji gracza na przebieg rozgrywki. Niektóre z ulubionych tytułów: Star Wars: Imperial Assault, Blood Rage, Cyclades, Eclipse, Terraformacja Marsa, Robinson Crusoe.
Wojciech Mikolajczak