Sans Alliés. Wideorecenzja na Wojennik TV

Gry dla jednego gracza to swego rodzaju nisza. Gry dla jednego gracza o wojennej tematyce, to z kolei nisza w niszy. Tak się jednak składa, że to właśnie ten fragment planszówkowej rzeczywistości jest szczególnie bliski mojemu sercu.

Do tej rodziny gier należy recenzowane Sans Alliés – kolejny tytuł, który ujrzał światło dzienne za sprawą udanej kampanii na portalu crowdfundingowym Kickstarter. W trakcie realizowanej w 2016 roku kampanii projekt wsparły łącznie 464 osoby, wpłacając kwotę 11,749 $. Nie jest to jakiś zawrotny wynik, ale trzeba brać poprawkę na to, że zakładane minimum wynosiło 9,700 $. Jak by na to nie patrzyć projekt zakończył się więc sukcesem, a zebrana kwota pozwoliła na wydanie gry.

Autorem tego tytułu jest Amerykanin Geoffrey Greer, dla którego Sans Alliés stanowi pierwszy, poważniejszy projekt, z którym zdołał przebić się do szerszej publiczności. Gra została wydana przez prowadzone przezeń wydawnictwo Past Go Gaming, które podobnie jak sam autor dopiero zaczyna swoją przygodę w świecie gier planszowych.

Jak wygląda zawartość pudełka z tą grą, pokazywałem jakiś czas temu w unboxingu. Teraz przyszedł czas na recenzję! Sprawdźmy jak ten tytuł sprawdza się w praktyce i czy siadając doń jest szansa na poczucie wojennego klimatu.

Michel Leviathan Sorbet

 

[bgg id=190266]
Michel Sorbet
Twitter