Lincoln. Wideorecenzja na Wojennik TV

Martin Wallace to autor, którego nie wypada po prostu nie znać. Autor takich hitów jak Brass, London, czy A Few Acres of Snow, to człowiek, którego nowe produkty zawsze przykuwają uwagę i wzbudzają duże zainteresowanie graczy.

Nie inaczej było w przypadku jednego z Jego najświeższych tytułów, wydanego dzięki udanej kampanii na portalu crowdfundingowym Kickstarter.

Lincoln bo o nim mowa przenosi nas do czasu wojny secesyjnej i pozwoli na zasymulowanie tego monumentalnego konfliktu na planszy. Warto podkreślić, że tytuł został wydany również w polskiej wersji językowej. Wszystko za sprawą naszego rodzimego wydawnictwa Phalanx

Jak ta gra wygląda i czy warto się nią bliżej zainteresować? Odpowiedź w najnowszej recenzji na kanale Wojennik TV!

Michel Leviathan Sorbet

 

Game Details
NameLincoln (2018)
ComplexityMedium [2.59]
BGG Rank [User Rating]2415 [7.26]
Player Count2
Designer(s)Martin Wallace
Artists(s)Peter Dennis
Publisher(s)Giochix.it, Maldito Games, PHALANX, PSC Games and Worthington Games
Mechanism(s)Area Majority / Influence, Hand Management and Point to Point Movement
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter