In The Trenches: Devil Dogs. Wideorecenzja na Wojennik TV

Na rynku mamy sporo gier na szczeblu taktycznym, które pozwalają nam na odtwarzanie na planszy mniejszych starć i potyczek. Ich zaletą na tle gier na szczeblu strategicznym jest to, że niezależnie od tego, na jakim etapie konfliktu, w którym są osadzone, usiądziemy do ich rozgrywania, szanse obu stron będą (a przynajmniej powinny być!) wyrównane. Przykładowo ciężko byłoby opracować zbalansowaną grę na szczeblu strategicznym, ilustrującą zmagania w 1945 roku w Europie, ale już na szczeblu taktycznym nic nie stoi na przeszkodzie. Prawdą jest bowiem, że o ile patrząc na cały teatr działań w tamtym okresie, Niemcy cofali się tydzień po tygodniu, o tyle zdarzało im się, aż do ostatnich dni konfliktu, odnosić lokalne sukcesy.

Gros gier taktycznych przenosi nas właśnie w okres II wojny światowej. Ja zaś, od dawna szukam ciekawego tytułu w tej skali, traktującego o wcześniejszej, Wielkiej Wojnie. I wojna światowa nie jest wdzięcznym tematem pod tym kątem i dotychczas nie znalazłem tytułu, który spełniłby moje oczekiwania i pozwolił na klimatyczne odtwarzanie starć taktycznych z tego okresu. 

Czy wydana przez wydawnictwo Tiny Battle Publishing gra In The Trenches: Devil Dogs zmienia tą perspektywę? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w mojej kolejnej wideorecenzji.

Michel Leviathan Sorbet

 

Game Details
NameIn the Trenches: Devil Dogs (2015)
ComplexityMedium [3.33]
BGG Rank [User Rating]0 [7.57]
Player Count (recommended)2 (1-2)
Designer(s)John Gorkowski
Artists(s)José Ramón Faura and Christian Sperling
Publisher(s)Tiny Battle Publishing
Mechanism(s)Dice Rolling and Hexagon Grid
Michel Sorbet
Twitter