Semper Fidelis. Wideorecenzja na Wojennik TV

99 lat temu miała miejsce jedna z najważniejszych bitew, które przyczyniły się do odtworzenia i utrwalenia polskiej państwowości. Zwycięska bitwa o Lwów, toczona nieprzerwanie przez kilka kolejnych miesięcy, tchnęła w nasz Naród nadzieję i pozwoliła na zbudowanie etosu Polski walczącej aż do upadłego. Aż do ostatecznego pokonania przeciwnika. Polacy byli gotowi oddać wszystko za swoje ukochane miasto i pomimo długotrwałego oblężenia ze strony Ukraińców, zdołali się w nim utrzymać oraz dzielnica po dzielnicy wydrzeć z rąk wroga.

Dzięki krakowskiemu wydawnictwu Wysoki Zamek możemy teraz sięgnąć po grę, która pozwala nam na odtworzenie tej bitwy. Semper Fidelis: Bitwa o Lwów 1918-1919 ukazała się w październiku tego roku, a proces jej powstawania mogliście śledzić między innymi na naszej stronie, na której autor tytułu – Łukasz Wrona – zamieszczał kolejne przybliżające nam jej tematykę materiały.

Board Times jest patronem medialnym tej gry i wszyscy w redakcji czekaliśmy na nią z olbrzymią niecierpliwością.

Czy było warto? Zaczęliśmy od unboxingu (KLIK) Żeby odpowiedzieć na to pytanie zapraszamy do obejrzenia wideorecenzji:

Michel Leviathan Sorbet

 

Game Details
NameSemper Fidelis: Bitwa o Lwów 1918-1919 (2017)
ZłożonośćMedium [2.90]
BGG Ranking10391 [7.64]
Liczba graczy2
Projektant/ProjektanciŁukasz Wrona
GrafikaPaweł Kurowski
WydawcaInstytut Pamięci Narodowej (IPN) and Wydawnictwo Wysoki Zamek
MechanizmyAction Points, Action Retrieval, Area Majority / Influence, Area Movement, Card Play Conflict Resolution, Command Cards, End Game Bonuses, Hand Management, Ratio / Combat Results Table, Scenario / Mission / Campaign Game, Simulation and Variable Set-up
Michel Sorbet
Twitter