Fields of Despair: France 1914-1918 – unboxing

Mamy w ostatnim czasie boom na gry, dotyczące I wojny światowej. Temat ponownie wrócił do łask, ale nie ma co się dziwić. Wszak każdego kolejnego dnia mamy setną rocznicę bitew z tego konfliktu.

Jednym z głośniejszych tytułów ostatnich miesięcy, poświęconych tejże wojnie, jest Fields of Despair: France 1914-1918. Gra została wydana przez GMT Games i trafiła do rąk graczy z początkiem 2017 roku. Tu tytuł, na który czekałem z dużą niecierpliwością i cieszę się, że nie był przesuwany w kolejce wydawniczej na jakiś odleglejszy termin.

Autorem tego tytułu jest Kurt Lewis Keckley, dla którego Fields of Despair stanowi projektancki debiut. Fakt, że GMT obdarzyło go zaufaniem i uwierzyło w jakość jego projektu może świadczyć o tym, że gra miała w sobie to coś. Tym bardziej jestem ciekawy, jak będzie wyglądać w praktyce!

Czytaj dalej na wojenne.boardtime.pl!

Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter