AKTUALIZACJA! Akcesoria dla graczy – rozstrzygnięcie konkursu (zadanie nr 3)

Aktualizacja 13.03.2015

Jednak publikowanie wyników po północy, to nie jest dobry pomysł. Najmocniej przepraszam, ale jak już niektórzy zauważyli w wynikach brakuje informacji, kto zajął 9 miejsce a ja dodatkowo zamieniłem miejscami dwie prace związane z grą Agricola. Tak więc poniżej już zaktualizowane wyniki. Aleksandra Chawziuk zajęła miejsce siódme (zestaw nagród został jeszcze poszerzony) a Adam Kulik miejsce dziewiąte (do zestawu nagród dodano bon rabatowy).

Przepraszam za tę pomyłkę.

Na początku chcę Wam serdecznie podziękować za to, że zechcieliście włożyć swoją pracę w wykonanie akcesoriów w ramach zadania trzeciego. Przyznam, że otwieranie paczek od Was i zgadywanie, co takiego przysłaliście, było wspaniałą zabawą. Co więcej naprawdę potrafiliście nas zaskoczyć. Na początku bałem się, że prac przyjdzie mniej niż nagród, ale szybko się okazało, że jest ich dużo więcej. W tej kategorii decyzja odnośnie przydzielenia poszczególnych nagród i wyłonienia zwycięzców była najtrudniejsza i rodziła najwięcej sporów. To jeden z powodów, dla których musieliście tak długo czekać na ogłoszenie wyników. Drugim powodem jest chęć nagrodzenia większej liczby osób (zdobycia nagród). I to dzięki naszym fundatorom i wcześniejszej decyzji o wstrzymaniu mini konkursów, udało się.

Cieszę się, że mamy tak kreatywnych czytelników i jeszcze raz dziękuję za świetną zabawę. Wybaczcie, ze na razie bez zdjęć, ale obiecałem, że dziś będą wyniki konkursu, nawet jeśli nie uda się zrobić zdjęć wszystkim pracom. Na pewno zdjęcia pojawią się tak, byście mogli zobaczyć te cuda, które dostaliśmy jako prace konkursowe.

Zacznijmy od nagród pocieszenia:

 1. Bony o wartości 50 zł do wykorzystania w http://sklep.granna.pl/ otrzymują:
  Tomek Koślacz za model wagonu do Colt Express,
  Ania (prosimy o nazwisko na maila) za znaczniki postępu.
 2. Kody rabatowe o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl otrzymują:
  Aleksandra Szopka za butelkę i skrzynię do Robinsona Crusoe
  Magdalena Janas za znaczniki do Munchkina Cthulhu, 
  Halina Sadowska za kręcącą się deskę pod planszę.
 3. Kody rabatowe o wartości 5 % do sklepu tropemgier.pl otrzymują:
  Aneta Sygnowska za fiolki na żetony do Alchemists,
  Paulina Wesołowska za akcesoria do Osadników i Robinsona Crusoe.

 

Miejsce 11. (Zestaw 3.11: Polak mały, Monopoly Deal, Littlest Pet Shop)
Agata Kot

Doceniliśmy wysiłek włożony w wykonanie z modeliny trójwymiarowych kafli terenu do gry Osadnicy z Catanu. Dodatkowo Agata zrobiła modele drogi, osady i miasta oraz pudełko na karty surowców i rozwoju. 

 

Miejsce 10. (Zestaw 3.10: Korsar, Kosmiczni piraci,  Littlest Pet Shop)
Jacek
… (prosimy o mailowe przesłanie swojego nazwiska)

Jacek wykazał się pomysłowością wykonując klepsydrę z dwóch żarówek. Jak sam pisze używa takiej klepsydry głównie przy rozgrywkach w Terra Mystica, by ograniczyć zbyt długie zastanawianie się nad ruchem przez graczy. Klepsydra jest całkiem spora jeśli chodzi o wielkość. Pomysł zbudowania metalowego szkieletu i umieszczenia w nim dwóch, specjalnie przygotowanych i sklejonych ze sobą żarówek był bardzo oryginalny.

 

Miejsce 9. (Zestaw 3.9: Activity junior, Monopoly Deal, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Adam Kulik 

Adam przysłał ręcznie wykonane znaczniki do Agricoli: figurki zwierząt, surowców i ludzi. Jednomyślnie stwierdziliśmy, ze owieczki są świetne, a i pozostałym niczego nie brakuje.

 

Miejsce 8. (Zestaw 3.8 Transformers, Monopoly Deal, Nie blefuj, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Patrycja Przełucka

Patrycja przysłała nam pięknie wykonane dodatkowe karty do gry Abyss (Talia Duchów) oraz Kość Duchów. Akurat w komisji oceniającej prace nie było nikogo kto by grał w Abyss, ale karty nas zauroczyły.

 

Miejsce 7. (Zestaw 3.7: Clash: Jihad vs. Mcworld, Transformers, Littlest Pet Shop, Cluedo Shuffle, Na radarze, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Aleksandra Chawziuk

Ola wykonała pudełko na wszystkie elementy do Agricoli i Torfowiska. Pudełko jest zrobione z drewna i ozdobione motywami nawiązującymi do tematyki gry w technice decoupage.

 

Miejsce 6. (Zestaw 3.6 (powiększony): Imperializm, Milionerzy i Bankruci, Transformers, Cluedo Shuffle)
Mateusz Włodarski

Mateusz wykonał Spichlerz, czyli ręcznie robioną skrzynkę na wszystkie znaczniki do gry Agricola. Spichlerz jest wykonany z jasnego drewna a poszczególne przegródki oznaczone zostały egzemplarzami surowców, które mają być w nich przechowywane. Skrzynka wygląda bardzo solidnie i klimatycznie.

 

Miejsce 5. (Zestaw 3.5 (powiększony): Borsuczy Pakiet: 7 ronin, torba, kubek i koszulka z grafiką z gry Rycerze Pustkowi, Dice Brewing wraz z dedykowaną grze Dice Tower, Monopoly Deal, Cluedo (Shuffle), kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Robert Kubasiński

Robert zaskoczył nas swoim zmysłem konstruktorskim i kreatywnością. Słyszeliście o Dice Slope? Nie? My też pierwszy raz zobaczyliśmy kościany stok. Chwilę trwało zanim złożyliśmy go w całość, na szczęście pomogła w tym instrukcja a potem sprawdziliśmy działanie. Drugim przedmiotem, który nam przysłał jest bardzo praktyczny aegroplan, czyli duża “płachta” z kieszonkami do zawieszenia na ścianie, w których idealnie mieszczą się różne małe karcianki. Coś czujemy, że na tym pomysły Roberta się nie skończą, więc chyba z ciekawości, co jeszcze skonstruuje, zorganizujemy kolejny konkurs.

 

Miejsce 4. (Zestaw 3.4 (powiększony): Pośród gwiazd, Przepustka, Zombiaki – Edycja jubileuszowa, Littest Pet Shop, kod rabatowy o wartości 10 zł do sklepu xjoy.pl)
Ewa Siara-Sańpruch

Ewa potrafi budować napięcie. Po przeczytaniu tekstu na wierzchu pudełka, które ujrzeliśmy po rozpakowaniu paczki zupełnie nie wiedzieliśmy czego spodziewać się w środku. Otworzyliśmy i naszym oczom ukazały się własnoręcznie wykonane na szydełku, woreczki na żetony armii z gry Neuroshima Hex! Wszystkie woreczki mają na spodzie symbole frakcji, dla których są przeznaczone.

 

Miejsce 3. (Zestaw 3.3: Zmiennicy, Urban Panic, Reglamentacja, Dice Tower Steampunk box)
Paweł Dołęgowski

Paweł sprawił, że otworzyliśmy szeroko oczy ze zdumienia nad dokładnością wykonania wypraski do 7 Cudów Świata. Wypraska składa się z trzech części, mieści się idealnie w pudełku podstawowej wersji gry. Zaprojektowana została z myślą o elementach podstawki i trzech dodatków. Paweł wykonał ją własnoręcznie z jednowarstwowego kartonu o grubości 1 mm. Zajęło mu to w sumie 12 godzin. Gratulujemy wytrwałości i dokładności.

 

Miejsce 2. (Zestaw 3.2: Piekło Okopów, Amber Route, Mumia, Dice Brewing wraz z dedykowaną grze Dice Tower)
Basia Wolińska

Basia wykonała przeurocze figurki – znaczniki pierwszego gracza do gry Osadnicy: Narodziny Imperium.
Figurki zostały wykonane z wełny czesankowej techniką Needle Fetting. Ten czasochłonny proces polega na filcowaniu wełny za pomocą specjalnych igiełek. 
Po przeczytaniu opisu wykonania nadal nie wiemy jakim cudem Basi udało się tak świetnie odwzorować wygląd Sołtysa Wojtka i niewiasty widniejącej na pudełku dodatku “Każdy potrzebuje Przyjaciela“. Drugą pracą są płócienne woreczki na przechowywanie meepli z Carcassonne.

 

Miejsce 1. (Zestaw 3.1: Zimna Wojna (najnowsza edycja), Abyss, Black & White, 07 zgłoś się, Versailles, Dice Tower Castle)
Aleksander Kopydłowski

Nie mamy pojęcia ile czasu zajęło Aleksandrowi wykonanie pracy, którą nam przysłał. Z paczki wydobyliśmy ciężkie pudełko z napisem Neolitic Ops a w nim trójwymiarowe kafle terenu i mnóstwo figurek i znaczników. Oddajmy głos autorowi:
Znacie grę Nexus Ops? Trochę w nie pogrywałem, ale żeby żona chciała ze mną grać, postanowiłem wykonać redesign. Jednak kiedy zacząłem ją przerabiać, nie zostało za wiele z oryginalnych elementów. Oto, co wykonałem, by podrasować grę:
– nowe, dopasowane pudełko,
– przetłumaczone karty i plansze pomocy graczy, instrukcja,
– modularna plansza, zastępująca tekturową,
– monolit 3D,
– 164 figurki według własnego projektu, ręcznie malowane,
– jedzenie w postaci jagódek

I to wszystko otrzymaliśmy jako pracę konkursową. Słowa tego nie oddadzą, dlatego niedługo opublikujemy zdjęcia, nie tylko tej, ale wszystkich nagrodzonych prac. A jako że już późna godzina a rano trzeba do pracy wstać, czas publikować wyniki!

 

 

Krzysztof Pilch