Angel & Red # 2 – Mississippi Queen

Angel i RedWitam w drugim odcinku Angel & Reda – sztuki przegrywania. Poprzednim razem nasza para rozegrała partię Labiryntu: Wojny z Terroryzmem, 2001-? Rozgrywka nie zakończyła się zbyt dobrze dla Angel… Sprawdźmy jak jej poszło tym razem!

 

 

 

 

Zanim przejdziemy do dzisiejszej relacji z rozgrywki pozwólcie, że przedstawię jej dwóch bohaterów!

Angel

Angel to prawdziwa dama. Jej serce jest czyste, a myśli prawe. Mimo, że jest chodzącym ideałem, to ma jedną, jedyną wadę – jest fatalnym graczem. Potrafi czytać zasady nawet lepiej niż Red, ale po prostu nie potrafi grać w gry. Choć właściwie słowo „grać” nie jest tu do końca adekwatne. Powinienem użyć raczej słowa „wygrywać”. Z ostatnich 108 gier rozegranych z Redem przegrała wszystkie co do jednej…

Motto:
„Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem.”
Baron Pierre de Coubertin

Red

Red to mały czerwony diabełek. Tak jak prawie każdy inny pluszowy miś lubi wałęsać się ze swoimi kumplami, pić piwo i oglądać TV. Poza tym sporo grywa w różne gry. Jego najczęstszym przeciwnikiem jest Angel – jego narzeczona. Red to sprytny gość. Jako użytkownik BGG (jest srebrnym uploaderem obrazów) zna wszystkie właściwe ruchy i zwycięskie strategie.

Motto:
“Jeżeli zwycięstwo nie jest wszystkim, to po co podaje się wyniki?”
Vince Lombardi

A teraz zapraszam na relację z dzisiejszej rozgrywki.
Angel i Red postanowili zasiąść do Mississippi Queen.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
 

Koniec części drugiej

Michel “Leviathan” Sorbet
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter