Audycja “Wydawca też człowiek”,czyli wywiad z… cz. 1.

Podobno nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki.

Dlatego powracając do redakcji Board Times nawet nie patrzę w kierunku działu newsów. Zespół redakcyjny spogląda wilkiem, kiedy idę w kierunku swojego starego biurka. Nie dziwie się im. Mają prawo nie ufać mi po tym, jak zostawiłem ich ze stertą niezredagowanych newsów kilka miesięcy temu. Nie odzywają się słowem, ale to i tak cud, że w jednym kawałku docieram na swoje miejsce. Biurko wygląda jak tamtego zimowego dnia, kiedy krzyknąłem “Będę za chwilę” i wyszedłem z redakcji…

Aby odzyskać szacunek ich i Naczelnego, muszę przynieść coś, czego teraz bardzo potrzebują. Podcast wydaje się być naturalnym i łatwym wyborem – przecież od kilku tygodni Akwarium, jak nazywamy przeszklone pomieszczenie do nagrywania audycji, świeci pustkami. Patrzę w oczy każdemu z nich po kolei. Jeżeli spojrzenie mogłoby zadawać fizyczne rany, to już byłoby po mnie. Ciszę w pomieszczeniu mąci jedynie furkot łopatek wentylatora wiszącego pod sufitem.

“Naturalny i łatwy wybór” – kołacze mi z tyłu głowy, kiedy siadam na trzeszczącym krześle. Łatwo na pewno nie będzie. Przecież do nagrania podcastu potrzebuję kogoś, kto będzie gotów do rozmowy, a nie jestem pewien, czy chcę usłyszeć, co pozostali pracownicy redakcji myślą w tej chwili. Nie wystarczy zwykły podcast. To musi być coś, co wyróżni Board Timesa na tle innych serwisów i blogów planszówkowych.

Nagle przychodzi olśnienie. Rzucam się w kierunku Akwarium zabierając po drodze zeszyt z kontaktami do wydawnictw leżący na skraju biurka Naczelnego. Wybieram pierwszy numer na liście, podkreślony kilkukrotnie na czerwono – 032 334 85…. Dwie ostatnie cyfry są rozmazane i mija moment zanim udaje mi się je rozszyfrować. Chwila wahania, wykręcam numer i z niepokojem czekam czy ktokolwiek odbierze. Słyszę trzask w słuchawce i dalej jest już tylko lepiej.

Posłuchajcie…

WTC@Board Times odc.1 – Portal Games.mp3 by Pkajak on Mixcloud

Audycja do pobrania