GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #313

News_iconPrezentujemy kilka newsów na dobry początek tygodnia ;]

Recenzje:

Na blogu Ciekawe Gry przeczytamy o planszówce Nauticus wydawanaej przez Kosmos.

 

Wideorecenzje:

Na blogu Ciekawe Gry możemy obejrzeć wideorecenzję gry Cinque terre.

Tymczasem za Atlantykiem Tom Vasel jak zwykle recenzuje planszówki i karcianki w zawrotnym tempie. W jego najnowszych wideorecenzjach zobaczymy gry Enclave, Countdown: Special Ops oraz dodatek do Last Will.
Oprócz tego Tom wraz z Samem Healey i Zee Garcią dzielą się swoimi opiniami na temat dziesięciu najlepszych gier z mechaniką worker placement.

Blogi i serwisy:

W serwisie Znad planszy fani gry Android: Netrunner znajdą poradnik przydatny podczas kompletowania talii frakcji Przestępców.

Na blogu Red Dice możemy zapoznać się z zestawieniem 10 najlepszych gier roku 2013.

Wydawnictwa:

Na Facebooku wydawnictwo Portal ogłasza, że ich najnowsza gra, Pośród Gwiazd, trafiła do druku. Jednocześnie wydawcy zapraszają do zapoznania się ze stroną internetową poświęconą ich nowemu produktowi.

Fantasy Flight Games opublikował na swojej stronie tekst na temat data pack’a Double Time do gry Android: Netrunner.

Na stronie Games Workshop możemy przeczytać o Imperial Knights – nowej frakcji, która wkrótce pojawi się na polach bitwy Warhamerra 40 000.

Konkursy:

Galakta ogłasza wyniki pierwszej tury Konkursu Dla Autorów Gier. Wyróżnione zostały gry Police Verso oraz Homeless Wonderers.

Z okazji swoich dziesiątych urodzin serwis fantastyczny Bestariusz ogłosił 5 konkursów z nagrodami, wśród których znajdziemy między innymi gry planszowe i karciane. Szczegóły na temat reguł konkursów na stronie serwisu.

Życzę udanego tygodnia i pozdrawiam

Radek Brzana

Radosław Brzana