GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #314

weekly_news_digest1Słowem wstępu:

W dzisiejszych newsach postaramy się uzupełnić informację z kilku poprzednich dni z życia planszówkowicza, o których nie wspomniał wczoraj kolega. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzące wydarzenia:

Pionkolandia informuje mieszkańców Sztumu i pobliskich miejscowości o środowym spotkaniu.

Przypominamy, iż w dniach 21-23 marca w Poznaniu Pyrkon. Z najnowszych informacji wynika, że będziecie mieli okazję spotkać i poprosić o autograf kanadyjskiego artystę Guy’a Delisle, jak również Umberto Pignatelli, czyli coś dla miłośników komiksów oraz gier fabularnych. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco ich strony i fanpage’u.

Recenzje:

Na blogu gram-niebieskim możecie przeczytać o kolejnym dodatku do Small World. Tym razem twórcy dorzucają nowe karty zdarzeń, które urozmaicają rozgrywkę. Small World Tales and Legends póki co, ukazał się tylko w angielskiej wersji językowej, ale czy to duża przeszkoda?

Blog rodzinna rozgrywka kontynuuje cykl prezentujący dodatki do Carcassonne. Tym razem przywołuje Hrabia, król i rzeka. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji grać z tym dodatkiem albo zastanawiacie się nad zakupem zapraszamy do lektury.

Scheherazade na blogu znadplanszy.pl przedstawia Rummikub i Rummikub Junior. Jest to pozycja zdecydowanie skierowana na rodzinne spotkania, nawet z najmłodszymi wyjadaczami. Zgadzacie się?

Marcin Mroziuk prezentuje logiczną grę Callisto Reiner’a Knizia. Zwraca uwagę na fakt, iż atrakcyjność tej gry utrzymuje się na tym samym poziomie, bez względu na ilość graczy przy stole. Jeśli cenicie sobie gry z interakcją, dynamiczne i wykonane solidnie, to Callisto jest dla Was.

Graliście już we wspaniałą kooperacyjną grę Letters from Whitechapel? Tym razem red dice przygląda się tej grze. Uznaje, że minusem gry jest kontrowersyjna tematyka i występujący w grze syndrom lidera. Czy Wam też to przeszkadza? Czy też klimat bierze górę?

Nasza redakcyjna koleżanka Dominika Gorgosz na portalu znadplanszy.pl prezentuje grę Speed Cups. “Szybka gra dla całej rodziny!”. Duża dawka emocji i humoru.

1 marca Kamieniak zaprezentował Znak Starszych Bogów. Nieznane siły. Jeśli nie macie dość prozy Lovecraft’a, to z całą pewnością ten dodatek powinien trafić do waszej kolekcji. Jednak … czy aby na pewno?

Blogi/serwisy:

Elektroniczny stół do grania w gry planszowe? Brzmi niezwykle? Mirosław ‘Tycjan’ Gucwa przybliży Wam, co tak naprawdę ma na myśli.

2Pionki prezentuje kolejny podcast, w którym możecie posłuchać między innymi o pięciu najbardziej złośliwych grach.

Tatageek dzieli się ze swoimi czytelnikami kwestią finansową, z jaką związane są gry planszowe. Czy kupujecie według listy? Planujecie wydatki? Liczycie, że babcia/ciocia dadzą wam pieniądze na urodziny? A może macie inny sposób na budżet planszówkowy? Podzielcie się.

Na portalu neuroshimahex.pl można przeczytać o dostępności niedostępnego (tak, tak wiem, brzmi to ciekawie:) ) przez pewien czas dodatku do Neuroshimy Hex! – Najemnicy z Alabamy.

Ignacy Trzewiczek na GamesFanatic promuje Pośród Gwiazd. Informuje o stronie gry oraz zapowiada, czego wkrótce można się spodziewać. My już nie możemy się doczekać pierwszych rozgrywek w tą rozsławioną karciankę.

Na blogu for2players zaprezentowaliśmy krótkie podsumowanie lutego oraz marcowe zapowiedzi.

Customer Service – mówi Wam to coś? Na naszym blogu możecie przeczytać o jednej z naszych przygód z kanadyjską firmą Mercury Games.

Co nowego u wydawnictw:

Czytaliście Pana Lodowego Ogrodu? Wydawnictwo RedImp ma w planach wydanie gry na podstawie sagi Jarosława Grzędowicza. Póki co, trwa akcja wspieram to.

Wyniki konkursów:

Wydawnictwo Galakta przedstawia wyniki pierwszej tury konkursu dla autorów. Gratulujemy laureatom.

Polter prezentuje wyniki konkursu “Ile zimy w grach planszowych?”. Nam tym razem się nie poszczęściło, ale gratulujemy zwycięzcom.

Sklep planszostrefa.pl prezentuje wyniki kolejnego konkursu i zaprasza do udziału w kolejnym.

Wisienka na torcie, czyli trwające konkursy:

Do 6 kwietnia można wziąć udział w konkursie na scenariusz do gry fabularnej Zamek Falkenstein.

Urodziny Bestariusza! To już dziesiąte! Jak ten czas szybko mija. Są urodziny, są prezenty. Zapraszamy do wzięcia udziału w serii konkursów.

Prezentacje wideo:

Cykl Z kamerą wśród pudeł nr 14 prezentuje zawartość Awanturników. Ostatnio gra pojawiła się w atrakcyjnej cenie w wielu sklepach, więc zapraszamy. Skusicie się?

Game Troll TV prezentuje grę karcianą Żołnierze Wyklęci.

To tyle na dzisiaj. Zapraszamy jutro, Sylwia – for2players.

for2players