Legenda Pięciu Kręgów – Ivory Edition nadchodzi.

Legend of the Five Rings

Legend of the Five Rings

Legenda Pięciu Kręgów jest kolekcjonerską grą karcianą, której akcja rozgrywa się w fikcyjnym cesarstwie – Rokuganie. Realia gry oparte są na kulturach dalekowschodnich i czerpią całymi garściami z mitologii japońskiej i chińskiej. Sama gra przenosi nas w świat samurajów, gdzie każdy czyn podporządkowany jest ścisłemu kodeksowi honorowemu. Tutaj słowa tną głębiej niż stal, a plama na honorze może być zmyta tylko krwią.

Zasiadając do gry, stajemy się feudalnym władcą jednego z wielkich klanów. Musimy poprowadzić zastępy naszych wojowników do bitwy, wykazać się sprytem i strategią, zabiegać o względy cesarskie na dworze pełnym polityków oraz pamiętać, że nadrzędnym celem każdego człowieka jest osiągnięcie pełnej harmonii ze wszechświatem, a to staje się możliwe poprzez zrozumienie pięciu aspektów filozofii żywiołów – tytułowych pięciu kręgów.

Legend of the Five Rings CCG to gra, nie jest w naszym kraju tak popularna jak inne gry karciane. Jednak może już w marcu ta sytuacja się zmieni. Początek marca bowiem, to moment, kiedy pojawi się najnowszy set do tej kolekcjonerskiej karcianki, zatytułowany Ivory Edition. Set ten będzie zawierał startowe talie dla każdego z 9 klanów ze świata L5R, co ma pozwolić nowym graczom na płynniejsze wejście w grę. Temu samemu ma też służyć zmiana zasad, tak aby nowi gracze nie musieli przebijać się przez gąszcz niezrozumiałych dla początkujących, paragrafów, ale żeby mogli szybko ogarnąć zasady i cieszyć się również historią świata.
Legend of the Five Rings. Ivory Edition
Od jakiegoś czasu jest też dostępny w sklepach zestaw A Matter of Honor, który jest zgodny z setem Ivory i zawiera gotowe do gry talie klanu Kraba i Lwa. A Matter of Honor jest pomyślany jako idealne narzędzie do nauki gry w L5R CCG. Więcej na temat Ivory Edition na stronie oficjalnej ( www.l5r.com ). Niedługo recenzja tego zestawu pojawi się również na Board Times.
Możecie też zerknąć na stronę polskiej społeczności gry L5R CCG ( www.ccg.webd.pl ). Z ciekawostek, warto wspomnieć ze w ubiegłym roku w naszym kraju odbyły się Mistrzostwa Europy:)

Rafał Adamkiewicz