GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #310

goodnewseveryoneSłowem wstępu:

Od dnia dzisiejszego redakcja Board Times przedstawia nowy wymiar „Gry planszowe w pigułce”. Bierzemy sprawy w swoje ręce i my, właśnie my, redaktorzy BT będziemy starali się cyklicznie prezentować Wam, drodzy czytelnicy, najważniejsze i najbardziej interesujące wiadomości ze świata gier planszowych w Polsce. Dzisiaj my, czyli Sylwia i Tomek (for2players) przedstawiamy nowinki z poniedziałku – 24 lutego. Gotowi? To zaczynamy.

Nadchodzące wydarzenia:

Przypominamy, iż za niecały miesiąc Pyrkon. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco ich strony i fanpage’u.

Recenzje:

RedDice przedstawia recenzję Ostatniej Woli Vladimira Suchego. Krótki opis rozgrywki i oczywiście plusy i minusy gry. Cena adekwatna do zawartości.

Powermilk przedstawia swoje pierwsze wrażenia z rozgrywki w prototyp gry Nemezis/Obcy z Fabryki Gier Historycznych. Jest potencjał! Jest moc!

Agata Hanak prezentuje grę Avalon.

Interesujecie się kinematografią polską? Gra Polski Film może być właśnie dla Was. Odsyłamy do recenzji tej gry.

Agnieszka Weidemann prezentuje grę Activity Junior, w którą miała okazję grać w jednej ze szkół z dzieciakami.

Milionerzy i bankruci. Mówi Wam to coś? Jeśli nie to zapraszamy do przeczytania recenzji na polter.pl .

Blogi/serwisy:

Po ponad miesięcznej przerwie do sieci wraca Pingwin. Dzieli się z nami swoim, jak sam pisze, “informatycznym dzieciem” – bazą gier.

U Powermilka opowieść Dominika.  Wziął on udział w konkursie karnawałowym i przesłał zgłoszenie w formie opowiadania.

Miłośnicy Neuroshimy Hex nie przejdą obojętnie wobec tej propozycji. Zapraszamy do zapoznania się z armią fanowską Hell Hounds.

W ostatnią sobotę Bydgoszczanie mieli okazję ponownie spotkać się na 29 Nocy Planszówek. Krótki opis i masę zdjęć zamieścił Przystanek Planszówka.

Kolejny podcast na gamesfanatic.pl

Co nowego u wydawnictw:

Wydawnictwo foxgames.pl ogłasza, że już w piątek do sklepów trafi ich najnowsza gra dla dwóch osób „Hobbit.Wyprawa po skarb”. Dodatkowo na ich fanpage’u znajdziecie link do instrukcji. Jako for2players liczymy, że rozmowy z wydawnictwem będą układały się pomyślnie i otrzymamy tą grę do recenzji.

Wydawnictwo G3 dzieli się ze  swoimi fanami zapowiedziami na pierwszy kwartał 2014 roku. Zainteresowani twórczością Łukasza Woźniaka, serią Czarnych Historii, ale też  też młodsze maluchy, znajdą coś dla siebie.

Wisienka na torcie, czyli trwające konkursy:

Do północy 25 lutego można wziąć jeszcze udział w konkursie organizowanym przez Board Times wraz ze sklepem Tropemgier.pl.

Ciekawe Gry przypominają o trwającym do 28 lutego konkursie na Rodzinne Granie.

Do 6 kwietnia można wziąć udział w konkursie na scenariusz do gry fabularnej Zamek Falkenstein.

Z zupełnie innej beczki, czyli nasze ulubione zagraniczne wideo recenzje:

UndeadViking słynący z bardzo wylewnych prezentacji recenzuje grę Hoyuk. Jeśli nie macie czego obejrzeć do obiadu, zapraszamy.

Rahdo specjalizujący się w rozgrywkach dwuosobowych prezentuje dodatek do Dungeon Petz (Pupile Podziemi), recenzję Airlines Europe (Linie Lotnicze Europa) oraz ogłasza, że czwarta edycja Town Center trafia na kickstarter.

To tyle na dzisiaj. Zapraszamy jutro, Sylwia i Tomasz Waldowscy – for2players.

for2players