GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #309

WSTĘP:

Nadszedł ten dzień, w którym muszę się z Wami pożegnać. Miałem nadzieję, że nastąpi to zdecydowanie później, jednak nie wszystko można przewidzieć. Dziękuję Wam za czas, który poświęciliście na przeglądanie sporządzonych przeze mnie newsów. Mam szczerą nadzieję, że inicjatywa ta będzie kontynuowana i będę miał okazję czytać zestawienia mojego następcy.

Tymczasem zapraszam do newsów ze środy i czwartku (zbierane około 21 więc jeśli coś pojawiło się później to mogło tego zabraknąć). Miłej lektury!

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

W nocy 22 lutego Centrum Gier Pegaz zaprasza na 29. noc planszówek. Bilet za 15 złotych umożliwia wstęp na teren imprezy odbywającej się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. O dostępnych atrakcjach można dowiedzieć się ze strony Centrum Gier Pegaz. Start spotkania o 19:30, zakończenie o 2:30.

TRWAJĄCE KONKURSY:

Do końca lutego można wziąć udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez blog Ciekawe Gry i sklep Basanti. Zgłaszane do konkursu zdjęcia powinny przedstawiać grające rodziny.

Konkurs na scenariusz do gry fabularnej Zamek Falkenstein został ogłoszony na JaTyGry. Scenariusze można wysyłać do 6 kwietnia, a szczegółów na temat konkursu dostarcza jego regulamin.

WYDAWNICTWA:

Wydawnictwo Fox Games poinformowało o dwóch nowościach. Będą to Metropolia, czyli polska wersja gry Machi Koro oraz Superbohaterowie, czyli nasze wydanie gry Eleminis. Druga z gier otrzymała całkowicie nową szatę graficzną.

Galakta przybliża rozszerzenie Asy Imperium. Z tekstu dowiecie się czego można spodziewać się po tym dodatku do X-Winga.

BLOGI/SERWISY:

Unboxing gry 7 dni Westerplatte na Polterze. Ponad czterominutowy filmik pokazuje co znajdziecie w pudełku. W materiale są też krótkie opisy elementów.

Zapowiedzi wydawnictwa Mader zostały ujawnione na Games Fanatic. Wydawnictwo nie zdradza na razie tytułów i autorów gier, ale obiecuje, że pozostanie w klimatach rodzinnych. Ujawnione zostają też niektóre informacje o planowanych grach.

Ciekawe Gry przeprowadziły wywiad z Corey’em Konieczką. Jest to autor gier wychodzących pod szyldem FFG. O pracy projektanta gier i o samych grach można przeczytać w rozmowie.

Ciekawy wpis o muzyce przy planszówkach pojawił się na blogu Pełną parą. Znajdziecie w nim przykłady utworów dopasowanych do gier, podzielone na kategorie.

Na początku kwietnia ukazać ma się gra Nehemiasz. Jej autor, Łukasz Woźniak, podzielił się informacjami na jej temat. Pod tekstem znajdziecie również instrukcję do tej pozycji.

Tekst na temat 10 najgorszych kart w grze Netrunner został opublikowany na blogu Po Dieslu Cię Pali. Nowy autor na Znad Planszy, nowa tematyka (Netrunner). Pierwszy wpis z przywitaniem Dariusza Kułaka powinien wyjaśnić Wam czego możecie spodziewać się po jego tekstach.

Game Troll TV umieściło filmik na temat rodzajów planszomaniaków. Sprawdźcie jakim typem gracza jesteście!

Bez komentarza:

Robinson Crusoe – plusy i minusy na Win on board.

Opowieść z morałem – na blogu Kwiatosza.

Innowacyjne rozwiązania w grach opisane na blogu Trzewika.

RECENZJE:

Wyprawa H.M.S. Beagle została zrecenzowana na Games Fanatic. Dodatek do Robinsona oferuje kampanię z Darwinem w tle, a komentarz recenzenta (Kamieniak) powinien przekonać wszystkich do dodatku, w którym: “(…) znajdziecie wszystko to co kochaliście w Robinsonie plus coś jeszcze”. Ocena końcowa: 9/10.

Thunderstone Advance: Numenera został omówiony i sfilmowany przez Gradanie. We wpisie wszystko do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, czyli filmowa wersja prezentacji gry oraz rozmowa i ocena tej pozycji.

WIDEORECENZJE:

Recenzja Mage Wars pojawiła się na Gildii Gier Planszowych. Dwuosobowa karcianka, w której gracze wcielają się w potężnych magów była już niejednokrotnie nazywana następcją Magic: the Gathering i zbierała bardzo dobre oceny.

Bez komentarza:

Imperium w 8 minut – recenzja Wookiego. Ocena końcowa: 6/10.